Pasaulyje

2020.03.09 07:03

Italija stiprina kovą su koronavirusu: visoje šalyje skelbiamas karantinas, ribojamas judėjimas

bus draudžiamas naktinis gyvenimas, sporto renginiai;
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.03.09 07:03

Italijos premjeras pirmadienio vakarą pranešė, kad šalyje griežtinamos kovos su koronaviruso priemonės – įvedamas karantino režimas, atšaukiami visi masiniai renginiai.

Premjeras Giuseppe Conte spaudos konferencijoje teigė, kad iki šiol griežtesnės taisyklės, kurios buvo taikomos šiaurinėje šalies dalyje, perkeliamos į visus regionus.

Ministro pirmininko teigimu, keliauti bus leidžiama tik itin išskirtinais atvejais, kurie bus susiję su darbu ar šeimos reikalais.

„Mūsų šalyje didelis ir augantis infekuotų koronaviruso žmonių skaičius, taip pat daugėja ir mirusių. Turime atsisakyti kažko Italijos labui. Mes tai turime padaryti dabar ir mums pasiseks tik tada, jei visi būsime vieningi“, – savo kalboje sakė G. Conte.

Premjeras pabrėžė, kad stabdomas visas naktinis gyvenimas šalyje, nes tai vienas užkrato plitimo šaltinių.

Tikėtina, kad apribojimus pajaus apie 60 mln. šalies gyventojų bei šalies svečių.

Italijoje naujosios taisyklės įsigalios nuo antradienio, o šalies gyventojams raginimai likti namuose.

Šios priemonės galios iki balandžio 3-osios; nedelsiant uždaromos visos mokyklos ir universitetai.

Išvykimas iš šalies ir atvykimas į ją, kelionės tarp miestų bus apribotos, tačiau lieka neaišku, kaip visos šios priemonės bus įgyvendinamos.

Atnaujinta 21.43

Italijoje per parą nuo koronaviruso sukeltos ligos mirė 97 žmonės, bendras jo aukų skaičius šalyje jau išaugo iki 463. Tai pirmadienį pranešė Civilinės saugos departamento vadovas Angelas Borellis.

Jo duomenimis, šiuo metu infekuotųjų skaičius siekia 9172.

Anksčiau buvo pranešta apie 366 mirusius žmones ir 6387 užsikrėtimo atvejus.

Užsikrėtusiųjų rasta visuose Italijos regionuose, bet epicentrais tebelaikomos Lombardijos ir Veneto sritys, kur susirgimo protrūkis buvo užfiksuotas vasario 21 d. Miestai vadinamojoje raudonojoje zonoje yra izoliuoti. Vyriausybė davė nurodymą uždaryti visas mokyklas šalyje iki kovo 15 d. Neatmetama, kad šis terminas bus pratęstas.

Atnaujinta 21.20

Kanadoje užfiksuotas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis, pirmadienį pranešė vakarinės Britų Kolumbijos provincijos sveikatos apsaugos pareigūnai.

Pagyvenęs asmuo iš senjorų namų, „buvo užsikrėtęs COVID-19 [ir] mirė praėjusį vakarą“, žurnalistus informavo provincijos sveikatos apsaugos pareigūnė Bonnie Henry (Boni Henri).

Kanadoje užfiksuotas mažiausiai 71 patvirtintas arba įtariamas koronaviruso atvejis. Dauguma jų – daugiausiai gyventojų turinčioje Ontarijo provincijoje ir Britų Kolumbijoje.

Atnaujinta 18.01

Airijos vyriausybė dėl koronaviruso protrūkio atšaukia šių metų Šv. Patriko dienos paradą Dubline, pirmadienį pranešė valstybinis transliuotojas RTE, remdamasis vienu ministrų kabineto pakomitečio priimtu sprendimu.

Airijoje iki šiol nustatytas 21 susirgimo koronaviruso sukeliama liga COVID-19 atvejis, o antrasis pagal dydį šalies miestas Korkas jau atšaukė savo šventinius renginius.

Paradas sostinėje turėjo įvykti kovo 17 dieną.

Tuo tarpu, Irane apsinuodiję metilo alkoholiu mirė 27 žmonės, pasklidus gandams, kad alkoholis gali padėti išsigelbėti nuo naujojo koronaviruso infekcijos, pirmadienį pranešė naujienų agentūra IRNA.

Koronaviruso protrūkis šioje šiitiškoje respublikoje yra vienas didžiausių už Kinijos, kur jis prasidėjo, ribų.

Atnaujinta 17.48

Vokietijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius nuo sekmadienio išaugo 210 ir dabar siekia 1112 atvejų.

Jungtinėje Karalystėje pirmadienį nuo koronaviruso mirė 4 žmogus. Tai pranešė sveikatos apsaugos sekretorius Mattas Hancockas, skelbia „Sky News“.

Pirmadienį buvo patvirtintas primasis užsikrėtimas koronavirusu NATO aljanso būstinėje Briuselyje, praneša „The Brussels Times“. Latvijoje užsikrėtusių naujuoju koronavirusu padaugėjo iki 6, o Pietų Korėjoje – 248 nauji atvejai.

Atnaujinta 17.01

Prancūzijoje pastarąją parą nuo koronaviruso mirė dar du žmonės. Tad bendras jo aukų skaičius šalyje išaugo iki 21 žmogaus. Tai pirmadienį pranešė Prancūzijos sveikatos apsaugos ministerija.

Viena iš aukų tapo 89 metų Korsikos gyventojas. Jis mirė Ajačo ligoninės reanimacijos skyriuje. Pasak regiono medikų, tai – pirmoji koronaviruso auka šioje Prancūzijos saloje. Ajače, tapusiame vienu iš epidemijos Prancūzijos teritorijoje židinių, dviem savaitėms uždarytos visos mokyklos ir vaikų darželiai.

Draudžiama organizuoti renginius, į kuriuos gali susirinkti daugiau kaip 50 žmonių.

Atnaujinta 14.00

Pirmadienį bubo patvirtinti 3 nauji užsikrėtimai koronavirusu Rusijoje. Visi nauji atvejai užfiksuoti sostinėje Maskvoje, nurodo „Meduza“.

Iš viso Rusijoje užfiksuota 17 užsikrėtimų koronavirusu, 3 žmonės jau pagijo.

Atnaujinta 13.37

NATO nurodo, kad vieno iš vadavietės darbuotojų tyrimai parodė užsikrėtimą koronavirusu. Darbuotojas grįžo iš atostogų Šiaurės Italijoje. Jis yra izoliavęsis savo namuose nuo praeitos savaitės, kai pajuto karščiavimo simptomus.

Užsikrėtusiojo kolegoms darbe pranešta apie situaciją, o NATO atstovai teigia „akylai stebintys situaciją“, jie „imasi visų būtiniausių priemonių“.

Atnaujinta 13.25

Iranas pirmadienį pranešė apie 43 naujus mirties nuo koronaviruso atvejus.

Bendras mirties atvejų šalyje skaičius padidėjo iki 237.

Be to, per pastarąsias 24 valandas šalyje nustatyti 595 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai ir bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 7 167, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė sveikatos apsaugos ministro patarėjas Alireza Vahabzadehas.

2 394 pacientai, kuriems buvo patvirtintas koronavirusas, pasveiko, pridūrė patarėjas.

Atnaujinta 11.24

Vokietijoje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius viršijo 1000, rodo pirmadienį paskelbti oficialūs Roberto Kocho instituto Ligų kontrolės centro duomenys.

Didžiausioje Europos ekonomikoje dabar yra patvirtina 1 112 užsikrėtimo atvejų, kurių 484 užregistruoti Šiaurės Reine-Vestfalijoje – labiausiai paveiktoje iš 16 Vokietijos žemių.

Atnaujinta 11.20

Albanija pirmadienį pranešė apie du pirmus šalyje patvirtintus užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, koronavirusas nustatytas vyrui, kuris praėjusio mėnesio pabaigoje sugrįžo iš Italijos, ir jo tėvui.

„54 metų vyrui ir 28 metų jo sūnui, kuris parvyko automobiliu iš Florencijos, nustatytas COVID-19“, – nurodė Albanijos sveikatos apsaugos ministerija.

Kaip pranešama, abu vyrai guli sostinės Tiranos ligoninėje, jų sveikatos būklė stabili.

Albanija yra penkta Vakarų Balkanų šalis, kurioje užfiksuotas naujasis koronavirusas. Prieš tai 19 susirgimų buvo užfiksuoti Kroatijoje, Šiaurės Makedonijoje, Bosnijoje ir Serbijoje, daugiau kaip pusė atvejų nustatyti Kroatijoje.

Atnaujinta 09.36

Naujuoju koronavirusu užsikrėtė dar du Prancūzijos Nacionalinės Asamblėjos nariai. Tai sekmadienį pranešė sveikatos agentūra „ARS Île-de-France“. Infekuotų parlamentarų skaičius išaugo iki mažiausiai keturių.

Dviejų naujai užsikrėtusių parlamentarų pavardės neskelbiamos. Be to, agentūros duomenimis, koronavirusu užsikrėtė du Nacionalinės Asamblėjos darbuotojai.

Deputatas Jeanas-Lucas Reitzeris, apie kurio užsikrėtimą paskelbta ketvirtadienį, paguldytas į intensyvios slaugos palatą. Jo būklė stabili. Parlamentarė Elisabeth Toutut-Picard, apie kurios susirgimą sužinota šeštadienį, jau išrašyta iš ligoninės.

Prancūzija kartu su Italija ir Vokietija yra labiausiai koronaviruso paliestos ES šalys. Patvirtintų infekcijų skaičius Prancūzijoje iki sekmadienio išaugo iki 1 126, mirusiųjų padaugėjo iki 19. Prancūzijos vyriausybė dėl epidemijos uždraudė renginius su daugiau kaip tūkstančiu dalyvių.

Atnaujinta 08.49

Latvijoje patvirtinti dar trys užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai ir bendras ligos COVID-19 atvejų skaičius padidėjo iki šešių, socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Per praėjusią parą buvo atlikti 22 tyrimai dėl viruso, o bendrai šalyje iki šiol atlikti 244 tokie testai, kuriais užsikrėtimas patvirtintas šešiems žmonėms, sakoma pranešime.

Visi trys nauji pacientai kovo 7 dieną skrido bendrovės „airBaltic“ reiso BT-630 lėktuvu iš Milano į Rygą. Pradėtas epidemiologinis tyrimas, aiškinamasi, su kokiais žmonėmis šie asmenys galėjo turėti kontaktų.

Atnaujinta 08.39

Pietų Korėjoje per pastarąją parą nustatyti 248 nauji užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, o bendras infekuotųjų skaičius padidėjo iki 7 382, pirmadienį pranešė sveikatos priežiūros pareigūnai.

Mirties atvejų šalyje padaugėjo iki 51.

Daugiausia naujų užsikrėtimo atvejų nustatyta Tegu mieste (190), taip pat Šiaurės Gjongsango provincijoje (26).

Iš viso 166 asmenys pasveiko ir buvo paleisti iš ligoninės.

Pietų Korėjos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, šiuo metu 106 valstybės ir teritorijos yra uždraudusios atvykti Pietų Korėjos piliečiams ar jų atžvilgiu taiko karantino priemones.

Atnaujinta 08.30

Pirmadienio rytą pasaulyje buvo užfiksuota 110 tūkst. patvirtintų koronaviruso atvejų. Beveik 81 tūkst. iš jų – Kinijoje. Už Kinijos ribų didžiausi viruso žiniai – Pietų Korėjoje, Italijoje ir Irane.

Mirusiųjų daugiausiai Kinijijos Hubėjaus regione – kiek daugiau nei 3 tūkst. Italijoje mirusiųjų skaičius pasiekė 366, o Irane – 194.

Atnaujinta 07.51

Specialus Šiaurės Korėjos lėktuvas, kuriame, kaip manoma, yra dešimtys diplomatų ir kitų užsieniečių, pirmadienį nutūpė Rusijos Tolimuosiuose Rytuose.

Šiaurės Korėja viešai nėra patvirtinusi nė vieno ligos COVID-19 atvejo, bet griežtina apsisaugojimo priemones. Šalies valstybinė žiniasklaida pranešė, kad buvo karantinuota maždaug 7 tūkst. žmonių.

Anksčiau dešimtys žmonių, kurių dauguma buvo su kaukėmis, laukė eilėje Pchenjano tarptautiniame oro uoste. Kai kurie jų buvo su vaikais. Šiaurės Korėjos sveikatos apsaugos pareigūnai su baltais apsauginiais kostiumais tikrino jų temperatūrą.

Kol kas neaišku, kiek užsieniečių buvo nuskraidinta į Vladivostoką. Šiaurės Korėja kovo 2 dieną panaikino mėnesį trukusį karantiną užsienio diplomatams Pchenjane ir leido jiems prireikus išvykti iš šalies.

Vladivostoko tarptautinio oro uosto interneto svetainėje pranešta, kad bendrovės „Air Koyro“ 271-ojo reiso lėktuvas nutūpė 10 val. 49 min. vietos laiku.

Britų ambasadorius Pchenjane Colinas Crooksas tviteryje parašė: „Liūdna šįryt atsisveikinti su kolegomis iš Vokietijos ambasados ir Prancūzijos biuro,... kurie laikinai uždaromi”. Jungtinės Karalystės ambasada dirbs toliau, pridūrė C. Crooksas.

Šiaurės Korėja kovą su virusu vadina „nacionalinės egzistencijos“ klausimu ir draudžia atvykti užsienio turistams, uždarė beveik visą susisiekimą su Kinija, suintensyvino atvykstančių asmenų tikrinimą ir mobilizavo sveikatos apsaugos darbuotojus gyventojams stebėti ir, pasireiškus simptomams, izoliuoti.

Daug ekspertų sako, kad Šiaurės Korėja yra itin pažeidžiama kalbant apie infekcines ligas, nes jai chroniškai trūksta medicininių priemonių, o jos sveikatos priežiūros infrastruktūra yra pasenusi.

Europoje – atšaukiami masiniai renginiai

Olivier Veranas sekmadienį patvirtino sustiprintas kovos su viruso plitimu priemones, bet sakė, kad pareigūnai paskelbs „valstybės gyvenimui naudingų“ įvykių, tokių kaip demonstracijos, kuriems bus leista vykti, sąrašą.

Prancūzijoje kol kas užregistruota daugiau kaip 1,1 tūkst. užsikrėtimo atvejų ir 19 mirties atvejų. Tai antra labiausiai paveikta Europos šalis po kaimyninės Italijos, kuri dėl viruso protrūkio blokavo šiaurinius regionus su daugiau kaip 15 mln. gyventojų.

Vokietija taip pat paragino atšaukti daugiau kaip 1 tūkst. dalyvių renginius.

Testais koronavirusas buvo nustatytas dar dviem prancūzų parlamentarams, pranešė Paryžiaus regiono sveikatos apsaugos pareigūnai, kurie šių pacientų vardų nepaskelbė.

Nustačius šiuos du atvejus užsikrėtusių parlamentarų skaičius padidėjo iki keturių.

Vasario pabaigoje Prancūzija paskelbė, kad atšaukia visus viešus susibūrimus uždarose erdvėse, kuriuose dalyvautų daugiau kaip 5 tūkst. žmonių. Šis draudimas turėjo galioti iki balandžio 15 dienos. O. Veranas nenurodė naujojo, griežtesnio draudimo galiojimo laiko.

Prancūzija rengiasi paskelbti trečio laipsnio pavojų, kuris taip pat reikš mokyklų uždarymą ir viešojo transporto sustabdymą. Šios priemonės, pasak prezidento Emmanuelio Macrono, dabar yra neišvengiamos.

Naujasis susibūrimų draudimas smarkiai paveiks sporto ir pramoginius renginius.

Praėjusią savaitę E. Macronas sakė, kad prancūzų pareigūnai artimiausiais mėnesiais rekvizuos visas medicininių kaukių atsargas ir gamybą, ir skirstys šias kaukes medicinos darbuotojams bei užsikrėtusiems asmenims.