Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.08 17:14

Maskvoje nepaisantiems saviizoliacijos grasinama kalėjimu

ELTA, BNS 2020.03.08 17:14

Maskviečiams, nepaisantiems nurodymo izoliuotis namuose po grįžimo iš labiausiai koronaviruso paveiktų valstybių, miesto valdžia grasina įkalinimu. Apie tai informuoja BBC.

Rusijos sostinės valdžia paskelbė „didelio pavojaus padėtį“ ir nurodė, kad iš Kinijos, Pietų Korėjos, Irano, Italijos bei kitų šalių, kuriose šiuo metu siaučia koronavirusas, grįžę gyventojai turi 14 dienų likti namuose.

Visiems nepaisantiems šio nurodymo gresia iki penkerių metų kalėjimo. Pareigūnai teigia, kad saviizoliacijoje esantys asmenys bus tikrinami naudojant stebėjimo kameras.

Rusijoje nustatyti trys nauji koronaviruso atvejai, jų bendras skaičius išaugo iki 17

Rusijoje naujasis koronavirusas sekmadienį buvo diagnozuotas dar trims žmonėms, kurie neseniai lankėsi Italijoje.

„Per pastarąją parą Rusijoje nustatyti trys koronavirusinės infekcijos atvejai tarp Rusijos Federacijos piliečių“, – paskelbė už atsaką į infekciją atsakinga institucija.

Jos atstovai pridūrė, kad visi trys piliečiai, per pastarąsias dvi savaites besilankę Italijoje, yra izoliuoti ligoninėse.

Atsižvelgiant į tris naujus susirgimus, Rusijoje dabar iš viso nustatyti 17 užsikrėtimo viruso sukeliama liga COVID-19 atvejų.

Iš visų 17 pacientų du yra Kinijos piliečiai, 14 – Rusijos, ir vienas – Italijos. Pastarasis yra Sankt Peterburge studijuojantis medicinos studentas.

Anksčiau sekmadienį buvo išrašyti aštuoni Rusijos piliečiai, vasario mėnesį evakuoti iš Japonijoje karantinuoto kruizinio laivo „Diamond Princess“. Trims iš jų buvo diagnozuota infekcija, tačiau tie atvejai buvo oficialiai įregistruoti ne Rusijoje, o Japonijoje.

Taip pat buvo pranešta, kad buvo išrašytas koronavirusu užsikrėtęs maskvietis, viešėjęs Italijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi