Pasaulyje

2020.03.08 13:43

Kovo 8-oji Kirgizijoje: agresyvūs vyrai sumušė moterų eisenos dalyves, bet sulaikytos aktyvistės

BNS2020.03.08 13:43

Kirgizijos sostinėje Biškeke buvo sulaikyta apie 20 moterų eitynių prieš smurtą dalyvių, kurias užpuolė agresyviai nusiteikę vyrai, sekmadienį pranešė naujienų agentūra „Aprel“.

„Aktyvistai šiandien 12 val. (8 val. Lietuvos laiku) dalyvavo kasmetiniame taikos mitinge. Po kelių minučių merginas užpuolė agresyvūs vyrai su aukštomis vyriškomis kepurėmis ir kaukėmis. Jie pradėjo spardyti ir mušti moteris bei vaikus“, – informavo „Aprel“.

Anot agentūros, „pradėjus švilpti milicijai, žmonės su kepurėmis išsibėgiojo, bet milicininkai nesivijo užpuolikų, o sulaikė aktyvistes ir susodino jas į autobusus“.

Sulaikyta apie 20 asmenų, dalyvavusių taikioje eisenoje prieš smurtą moterų ir vaikų atžvilgiu.

Tuo tarpu Vidaus reikalų ministerija naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė, kad visuomeninių judėjimų „Feminalle“ ir „8/365“ mitingas buvo nesankcionuotas ir stichiškas.

Ministerijos duomenimis, organizatoriai neinformavo pareigūnų, kad šie galėtų užtikrinti saugumą, „todėl buvo įvairių provokacijų ir viešosios tvarkos pažeidimų“.

Pranešime pažymima, kad į vieno sostinės rajonų Vidaus reikalų valdybą buvo atvežta „abiejų pusių“ žmonių, įtariamų dalyvavus provokacijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt