Pasaulyje

2020.03.07 18:06

Turkijai ir ES nesutariant dėl migrantų, Erdoganas vyksta į Briuselį

BNS 2020.03.07 18:06

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį planuoja vykti vienos dienos darbinio vizito į Briuselį, pranešė jo biuras.

Vizitas rengiamas tarp Ankaros ir Briuselio tvyrant padidėjusiai įtampai dėl migrantų ir pabėgėlių.

Šiuo metu prie Turkijos sienos su Graikija yra susirinkę tūkstančiai migrantų, kurie suplūdo po to, kai R. T. Erdogano vyriausybė praėjusią savaitę pareiškė, jog nebetrukdys migrantams ir pabėgėliams keliauti į Europos Sąjungos (ES) teritoriją.

Tačiau Graikija prie sienos pasiuntė riaušių policiją ir pasieniečių, kad neleistų žmonėms patekti į šalies teritoriją žeme ar jūra.

R. T. Erdogano biuro išplatintame pareiškime nurodoma, kad į Briuselį jis vyks kovo 9 dieną. Tačiau pareiškime nenurodoma, kur jis bus vienos dienos vizito metu ar kokie klausimai paskatino jį vykti į Belgijos sostinę.

Pareiškimas apie Turkijos prezidento vizitą buvo paskelbtas praėjus kelioms valandoms po to, kai penktadienį Kroatijoje susitikę Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai sukritikavo Turkiją ir pareiškė, kad ji naudojasi migrantų beviltiška padėtimi „siekdama politinių tikslų“.

Penktadienį Graikijos riaušių policija panaudojo ašarines dujas ir vandens patranką, kad nugintų migrantus, mėginusius kirsti sieną. Tuo tarpu Turkijos policija paleido ašarinių dujų Graikijos kryptimi. Panašios scenos stebimos visą pastarąją savaitę.

Susirėmimų būta ir šeštadienį.

R. T. Erdoganas praėjusią savaitę pareiškė, kad Turkija, kurioje jau gyvena daugiau nei 3,5 mln. Sirijos pabėgėlių, nebesaugos Turkijos vartų ir atvers savo sienas su Europa. Toks sprendimas sukėlė ES šalių nerimą, nes jos vis dar jaučia politines pasekmes dėl masinės migracijos bangos prieš penkerius metus.

Graikijos valdžia sako, jog per praėjusią savaitę užkardė daugiau nei 38 tūkst. mėginimų kirsti sieną ir sulaikė 268 žmonės, daugiausia afganistaniečius. Tarp šių žmonių buvo tik 4 proc. sirų.