Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.07 17:36

Italijoje ir toliau auga užsikrėtusiųjų koronavirusu atvejų: per dieną skaičius išaugo iki 1247

atnaujinta 23.59

Nors Kinijoje koronaviruso epidemija, atrodo, slūgsta, kitos šalys skelbia vis didesnius susirgusiųjų skaičius. CNN praneša, kad šeštadienį Italijoje pastebimai išaugo patvirtintų koronaviruso atvejų – per dieną skaičius išaugo iki 1 247, rašoma Civilinės saugos departamento pranešime. Šiuo metu šalyje iš viso yra 5883 atvejai.

Sveikatos instituto vadovas Silvio Brusaferro spaudos konferencijoje teigė, kad dauguma mirusiųjų šalyje yra vyrai, vyresni nei 80 metų ir kenčiantys nuo kitų ligų.

Tarp užsikrėtusiųjų – ir Italijos demokratų partijos lyderis Nicola Zingaretti. Demokratų partija – viena didžiausių Italijoje. Šiuo metu jis priklauso valdančiajai koalicijai su „Penkių žvaigždžių“ judėjimu.

„Gydytojai man pranešė, kad užsikrėčiau koronaviru, – feisbuke paskelbtoje vaizdo žinutėje sakė politikas. – Jaučiuosi neblogai, tačiau artimiausias kelias dienas turėsiu pabūti namuose. Tęsiu darbus namuose.“

Italijos Vyriausybė pasirengusi imtis griežtų naujų priemonių, kad būtų sustabdytas koronaviruso plitimas, įskaitant nurodymą žmonėms nevykti ir neišvykti iš Lombardijos regiono. Iki šiol kai kurios šiaurės Italijos teritorijos, vadinamos „raudonosiomis zonomis“, buvo karantine, rašo „Sky Newsׅ“.

Kviečia 20 tūkstančių į pensiją išėjusių gydytojų

Mirčių nuo koronaviruso Italijoje padaugėjus iki 200 – daugiausiai už Kinijos ribų – šalies Vyriausybė po naktinio pasitarimo į kovą su epidemija kviečia 20 tūkstančių į pensiją išėjusių gydytojų. Roma imasi skubių veiksmų baimindamasi, kad virusas neišplistų iš turtingesnių šiaurinių regionų į skurdesnius pietus, kur sveikatos apsaugos sistema prastesnė.

Jungtinėse Valstijose svarstoma kaip išvengti nesėkmės, kuria virto Japonijoje prišvartuoto kruizinio laivo „Deimantų princesė“ karantinas. Šiam gimininga „Didžioji Princesė“, neįleista į San Fransiską, irgi rizikuoja virsti panašiu viruso inkubatoriumi. Pusketvirto tūkstančio keleivių laukia, kas bus toliau, patvirtinus, kad mažiausiai 21 kruize esantis žmogus užsikrėtęs.

„Kruiziniai laivai sveikatos apsaugos sistemai yra išskirtinis iššūkis. Todėl prašome visų vyresnio amžiaus amerikiečių kliautis sveiku protu ir pagalvoti planuojant kruizus“, – įspėjo amerikiečius JAV viceprezidentas Mike`as Pence`as.

Pamokos atšauktos 300 milijonų vaikų

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas paragino gyventojus kol kas vengti lankyti artimuosius senjorų globos namuose. Prancūzija – viena iš augančio skaičiaus šalių, kur uždaromos mokyklos. Jungtinės Tautos (JT) skaičiuoja, kad visame pasaulyje pamokos atšauktos 300 milijonų vaikų.

Vokietija skelbia registravusi jau beveik septynis šimtus susirgimų – ir dabar yra penkta daugiausiai atvejų registravusi šalis pasaulyje, bet nė vienos mirties.

Savo ruožtu Iranas šeštadienį pranešė, jog per pastarąsias 24 valandas nuo naujojo koronaviruso šalyje mirė dar 21 žmogus, o užsikrėtė – 1,076 tūkst. žmonių. Taigi mirusiųjų padaugėjo iki 145, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 5,823 tūkst. žmonių.

„Šiuo metu yra hospitalizuota daugiau nei 16 tūkst. žmonių, kurie, kaip įtariama, gali būti užsikrėtę“, – per spaudos konferenciją, kuri buvo transliuota per televiziją, pareiškė sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras.

Jis pridūrė, jog 1,669 tūkst. žmonių, kuriems buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu, jau pasveiko.

PSO įspėja, kad koronavirusas neišnyks savaime

Panika neslūgsta prekybos centruose – Australijoje į parduotuvę iškviesta policija turėjo skirti dvi dėl tualetinio popieriaus susimušusias pirkėjas.

„Šiuo metu tegalime paraginti žmones apsiperkant nekelti panikos, tam nėra jokio reikalo. Čia ne filmas „Pašėlęs Maksas“, dar nepasiekėme tokio lygio“, – tikino Naujojo Pietų Velso policijos atstovas Andrew New.

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja nepuoselėti vilčių, kad virusas nustos plisti savaime.

„Turime manyti, kad virusas ir toliau plis. Klaidinga viltis, kad jis tiesiog pradings vasarą kaip gripas. Žinoma, tikimės, kad taip ir bus, tai būtų tikra Dievo dovana. Bet gyventi tokia prielaida negalime. Kol kas nėra jokių įrodymų, kad taip ir bus“, – teigia PSO ekstremalių sveikatai situacijų programos vadovas Michaelas Ryanas.

Kai kurie ekspertai sako, kad koronavirusas jau pasiekė pandemijos lygį – tik silpnas sveikatos apsaugos sistemas turintys regionai neturi galimybių visų atvejų susekti, todėl jie nepranešami.

„Net pasitvirtinus pačiam blogiausiam scenarijui prasidėjusi epidemija praeis per 90 savaičių. Joms praėjus gyvenimas grįš į normalias vėžes“, – aiškina Derekas Gathereras, Lankasterio universiteto virusologas.

Nors gyvenimas Uhane, iš kurio virusas ir paplito po pasaulį, sustojęs jau daugiau nei mėnesį, epidemija, atrodo, Kinijoje jau slūgsta.

Žinios. URM apklausa: dauguma lietuvių emigrantų galvoja grįžti į gimtinę
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi