Pasaulyje

2020.03.08 08:49

Kinijoje sugriuvus karantinuotų asmenų viešbučiui aukų skaičius toliau auga

atnaujinta 15.56
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS 2020.03.08 08:49

Kinijos rytinėje Fudziano provincijoje šeštadienio vakarą sugriuvus koronaviruso karantino zona paverstam viešbučiui, žuvo mažiausiai 10 žmonių, sekmadienį paskelbė Nepaprastųjų situacijų valdymo ministerija.

Dar 23 žmonės yra dingę. Sugriuvus viešbučiui, po griuvėsiais liko 71 žmogus, nurodė ministerija Ugniagesių departamento paskyroje socialinėje žiniasklaidoje.

Buvo išgelbėti 38 žmonės, kurių dauguma nuvežti į ligonines. Kai kurių sužeistųjų būklė sunki.

Viešbutis „Xinjia“ sugriuvo apie 19 val. 30 min. vietos (13 val. 30 min. Lietuvos) laiku, pranešė Čiuandžou miesto valdžia.

Devyni žmonės iš viešbučio pabėgo patys, jam griūvant.

„China Xinhua News“ paviešintame vaizdo įraše tviteryje matyti, kaip ugniagesiai gelbėtojai bėga į sugriuvusį pastatą, pietinėje Fujiano provincijoje:

Prieš dvejus metus atidarytas 66 kambarių viešbutis buvo paverstas karantino zona asmenims, kurie neseniai atvyko iš kitų Kinijos vietų. Čiuandžou yra užregistruoti 47 užsikrėtimo naujuoju virusu atvejai.

Ugniagesių departamento paskelbtoje vaizdo medžiagoje matyti, kaip gelbėtojai uždeda chirurgines kaukes iš griuvėsių traukiamiems vaikams, tarp jų 12 metų berniukui ir kitam, daug mažesniam vaikui.

Taip pat buvo matyti, kaip gelbėtojai keičiantis pamainoms purškia dezinfekcinį skystį vienas ant kito.

Vietos žiniasklaidos paskelbtoje medžiagoje, kurą tikriausiai nufilmavo saugumo kameros kitoje gatvės pusėje, matyti, kaip visas šešių aukštų viešbutis sugriūva per kelias sekundes.

Pirmajame viešbučio aukšte prieš Naujuosius metus pagal Mėnulio kalendorių buvo pradėtas remontas, o kelios minutės prieš sugriuvimą statybininkai paskambino viešbučio savininkui ir pranešė apie vieną deformuotą koloną, paskelbė oficialioji naujienų agentūra „Xinhua“. Pastato savininką iškvietė policija.

Gelbėjimo operacijoje dalyvauja daugiau kaip 800 policininkų ir 750 medikų, atsiųsta 20 greitosios pagalbos automobilių, nurodė Nepaprastųjų situacijų valdymo ministerija.

Miestas pranešė, kad viešbutyje „Xinjia“ buvo stebimi 58 žmonės iš epidemijos paveiktų šalies regionų. Visų jų testų rezultatai buvo neigiami.

Dauguma Kinijos miestų 14 dienų laikotarpiui izoliuoja žmones, atvykstančius iš Hubėjaus provincijos, atsidūrusios epidemijos epicentre.

Tuo metu, kai viešbutis sugriuvo, jame taip pat buvo jo darbuotojų ir žmonių, dirbusių pastate veikusiame automobilių servise.