Pasaulyje

2020.03.07 12:29

Turkija teigia uždraudusi pabėgėliams vykti į ES šalis per Egėjo jūrą

atnaujinta 17.51
ELTA, BNS 2020.03.07 12:29

Turkijos pakrančių apsauga uždraudė pabėgėliams vykti į Europos Sąjungos šalis per Egėjo jūrą dėl pavojaus jų saugumui. Tai šeštadienį pranešė televizijos kanalas NTV.

„Atsižvelgiant į prezidento Recepo Tayyipo Erdogano potvarkį, pabėgėliams draudžiama keltis per Egėjo jūrą, kadangi šis maršrutas yra pavojingas jų saugumui“, – cituoja pakrančių apsaugos pareigūnus NTV.

Penktadienį Turkijos lyderis telefonu kalbėjosi su Vokietijos kanclere Angela Merkel. R. T. Erdoganas pareiškė, jog reikia peržiūrėti Turkijos ir ES susitarimą dėl pabėgėlių, kadangi jis „nevykdomas“.

Pranešama, kad, susiklosčius krizinei situacijai dėl pabėgėlių, Turkijos prezidentas kovo 9 d. vyks į Briuselį.

Vasario pabaigoje po susirėmimo su Sirijos armija, per kurį žuvo 36 Turkijos kariškiai, Ankara nusprendė nebestabdyti pabėgėlių iš Sirijos, mėginančių patekti į ES.

Graikija statys dvi naujas migrantų stovyklas

Graikija planuoja statyti dvi naujas laikinas stovyklas, kuriose būtų apgyvendinta šimtai prieglobsčio prašytojų, kurie atvyko į šalį paskatinti Turkijos, šeštadienį pranešė Graikijos migracijos ministras.

„Norime pastatyti du uždarus centrus šiauriniame Serės regione ir Atėnų regione, kur būtų 1 tūkst. vietų, – „Skai TV“ televizijai sakė migracijos reikalų ministras Notis Mitarachis. – Mums reikia vietos bendruomenių pritarimo. Negalime visų tų žmonių palikti salose.“

Ministro teigimu, į naujas stovyklas būtų perkelti prieglobsčio prašytojai, atvykę į šalį po kovo 1 d., kai Turkija paskelbė, kad nebetrukdys žmonėms keliauti į Europos Sąjungą.

Tačiau vieno miestelių Serės regione, kur planuojama pastatyti vieną stovyklą, jau pareiškė nepritariantys tokiems planams.