Pasaulyje

2015.09.26 15:35

Norvegija pripažino neatlaikysianti pabėgėlių antplūdžio

ELTA 2015.09.26 15:35

Anot E. Sulberg, net Vokietija buvo priversta pritildyti savo retoriką pabėgėlių klausimu, supratusi, kad „jos žinia neteisingai interpretuojama, ir tai tik komplikuoja iškilusias problemas“.  

Norvegijos socialinės apsaugos sistema neatlaikys pabėgėlių antplūdžio. Tai šeštadienį laikraštyje „Dagbladet“ išspausdintame interviu pareiškė šalies premjerė Erna Sulberg.

„Be abejo, žmonės nerimauja dėl pabėgėlių iš Artimųjų Rytų likimo, bet reikia plačiau žvelgti į situaciją ir suvokti mums iškilusių uždavinių mastą. Norvegija neįstengs priimti visų, todėl reikia daugiau nuveikti tuose regionuose, kur kilo humanitarinė krizė, – sakė ministrė pirmininkė. – Mūsų socialinės apsaugos sistema nepritaikyta patenkinti didelio į šalį atvykstančių migrantų skaičiaus reikmes“.

Manoma, kad per pirmuosius devynis šių metų mėnesius migrantų, prašančių prieglobsčio Norvegijoje, skaičius viršys 12 tūkstančių. Iki metų pabaigos šis skaičius gali pasiekti 16-20 tūkstančių – rekordinį per pastaruosius 20 metų lygį.

Europos lyderiai daro nuolaidų, tęsiantis migrantų antplūdžiui

Kompromisai pakeitė konfrontaciją tarp Europos šalių, siūlančių priešingus sprendimus migrantų krizei, kai šeštadienį tūkstančiai prieglobsčio ieškotojų plūdo į Kroatiją, tikėdamiesi susikurti naują ateitį Vakarų Europoje.

Vengrija paskelbė pašalinusi spygliuotų vielų užtvaras, įrengtas palei dalį sienos su Slovėnija ir laikytas Europos Sąjungos taisyklių dėl laisvo žmonių judėjimo didžiojoje Bendrijos teritorijos dalyje pažeidimu. Vėliau taip pat buvo atidaryta siena tarp Kroatijos ir Serbijos.

Šios nuolaidos, padarytos praėjus dviem dienoms po ES viršūnių susitikimo dėl šios krizės, veikiausiai rodo, kad 28 šalių blokas sunerimo dėl menko bendradarbiavimo tarp savo narių ir aštrėjančio tarpusavio diskusijų tono. Šie kivirčai trikdė pastangas suteikti pagalbą žmonėms, bėgantiems nuo karo ir skurdo Artimuosiuose Rytuose, Afrikoje ir Azijoje.