Pasaulyje

2015.09.26 15:33

Maskva iškeitė suimtą Estijos saugumo pareigūną į kalinamą Rusijos šnipą

BNS2015.09.26 15:33

Rusijos federalinė saugumo tarnyba (FSB) šeštadienį pranešė iškeitusi suimtą Estijos saugumo pareigūną Estoną Kohverą, nuteistą už šnipinėjimą, į vieną toje Baltijos šalyje kalinamą Rusijos šnipą.  

E.Kohveras, kuris rugpjūčio 15 dieną buvo nuteistas kalėti 15 metų pagal kaltinimus dėl šnipinėjimo ir kitų nusikaltimų, buvo iškeistas į Aleksejų Dreseną – buvusį Estijos saugumo pareigūną, atliekantį 16 metų laisvės atėmimo bausmę už šnipinėjimą Maskvai, sakoma FSB pranešime.

„Rugsėjo 26 dieną Estijos specialiosios tarnybos pareigūnas Estonas Kohveras, kuris buvo nuteistas Rusijoje už šnipinėjimą, buvo iškeistas į Aleksejų Dreseną – buvusį Estijos saugumo policijos karininką, kuris buvo nuteistas kalėti dėl slaptų duomenų perdavimo Rusijos FSB“, – tarnybos pranešimą citavo Rusijos naujienų agentūros.

Šis apsikeitimas įvyko ant tilto per Piusos upę, išilgai kurios eina siena tarp Estijos ir Rusijos vakarinės Pskovo srities.

E.Kohvero advokatas Markas Feiginas sakė, kad apsikeitimas buvo „organizuotas politiniame lygmenyje“, o jo laikas buvo specialiai parinktas, kad pagerintų Rusijos įvaizdį prieš prezidento Vladimiro Putino kalbą Jungtinėse Tautose.

„Viskas tai vyksta prieš rytojaus Putino vizitą JT. Jokios kitos priežasties nėra“, – M.Feiginas rašo „Twitter“.

2012 metais Harju apskrities teismas antradienį pripažino buvusį Saugumo policijos (KaPo) bendradarbį Aleksejų Dresseną kaltu tėvynės išdavyste ir žinybinės informacijos perdavimu bei nuteisė 16 metų laisvės atėmimo. Kartu lygtinai buvo nuteista ir jo žmona Viktorija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.