Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.07 08:18

Popiežius dėl koronaviruso atšaukė masinius renginius

atnaujinta 15.53
ELTA, BNS, LRT.lt 2020.03.07 08:18

Jungtinėje Karalystėje mirė antras žmogus, užsikrėtęs koronavirusu. Tarnybos deda pastangas karantinuoti su šiuo į septintą dešimtį įkopusiu vyru kontaktą turėjusius asmenis, praneša CNN. Prancūzijoje užfiksuota 613 užsikrėtimų koronavirusu, čia jis nusinešė 10 gyvybių.

JAV koronavirusu užsikrėtę jau 332 žmonės, o Graikijoje užfiksuota 14 naujų susirgimų.

Atnaujinta 15.51

Popiežius Pranciškus penktadienį dėl koronaviruso plitimo grėsmės Italijoje atšaukė visus viešus masinius renginius. Šį sekmadienį vietoje įprasto kreipimosi į tikinčiuosius Vatikano Šv. Petro aikštėje, jis savo kalbą sakys televizijos transliacijoje.

Tokiu būdu Šv. Sostas tikisi užkirsti kelią koronaviruso plitimui.

„Malda bus tiesiogiai transliuojama internetu „Vatican News“ portale ir bus rodoma ekranuose Šv. Petro aikštėje“, – nurodė Vatikanas.

Vatikanas yra pažadėjęs peržiūrėti 83 metų pontifiko tvarkaraštį, kad būtų „išvengta naujojo viruso plitimo“.

Argentinoje gimęs popiežius jau daugiau nei savaitę negaluoja dėl peršalimo. Prieš savaitę pontifiką per maldą ištiko du kosulio priepuoliai.

Italijos valdančiajai koalicijai priklausančios Demokratų partijos lyderis ir Lacijaus regiono vadovas Nicola Zingarettis šeštadienį pranešė, kad jam atlikto testo dėl koronaviruso rezultatai buvo teigiami.

Anksčiau mėginius dėl koronaviruso davė visi Lombardijos srities tarybos nariai, kadangi vienam iš regiono vadovo Attilio Fontanos patarėjų, taip pat jo padėjėjai buvo diagnzuotas kronavirusas. Be to, Italijoje tarp infekuotųjų yra jau dviejų miestų merai.

Naujausiais duomenimis, Italijoje patvirtinti 4636 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 197 infekuotieji mirė, daugiau kaip 500 pasveiko.

Atnaujinta 14.33

Maltoje patvirtintas pirmas užsikrėtimo naujo tipo koronavirusu atvejis. Kaip praneša laikraštis „Malta Today“, tai šeštadienį paskelbė šalies sveikatos apsaugos ministras Chrisas Fearnė.

Jo duomenimis, 12-metė pacientė antradienį grįžo iš Italijos. Atvykus į salą, mergaitei ir ją kelionėje lydėjusiems šeimos nariams buvo paskirtas karantinas, o ketvirtadienį jai ėmė reikštis koronaviruso sukeliamos ligos simptomai.

Atnaujinta 13.27

Šeštadienį nuo koronaviruso sukelto susirgimo mirė Irano Medžliso (parlamento) deputatė Fatemeh Rahbar. Tai pranešė naujienų agentūra IRNA.

Jos žiniomis, parlamentarė mirė vienoje iš Teherano ligoninių.

Penktadienį naujienų agentūra „Tasnim“ pranešė, kad koronaviruso auka tapo buvęs Irano užsienio reikalų viceministras Husseinas Sheikholeslamas.

Atnaujinta 13.12

Pasaulyje naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius viršijo 100 tūkstančių. Tai šeštadienį žurnalistams pranešė oficialus Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovas Tarikas Jašarevičius.

„Pasaulyje patvirtinti 101 827 atvejai, mirė 3 484 žmonės. Omenyje turimas laikotarpis nuo gruodžio 31 d. iki kovo 7 d. 6 valandos ryto Ženevos laiku“, – sakė jis.

Atnaujinta 12.00

Malaizija pasekė Tailando pavyzdžiu ir neleido kruiziniam laivui, kuriame yra apie 2 tūkst. keleivių ir įgulos narių, įplaukti į vieną iš Penango valstijos uostų.

Penktadienį kruiziniam laivui „Costa Fortuna“ nebuvo leista prisišvartuoti populiarioje kurortinėje Puketo saloje pietinėje Tailando dalyje, nes laive yra 64 italai.

Tailando sveikatos apsaugos institucijos Italiją yra oficialiai priskyrusios prie pavojingos užkrečiamosios ligos teritorijų.

Penango gerovės, visuomenės ir aplinkos komiteto pirmininkas Phee Boon Poh naujienų agentūrai AP pareiškė, jog Penango uostas jam pranešė, kad, vadovaudamasis transporto ministerijos nurodymu, šeštadienio rytą neįsileido kruizinio laivo.

Anot jo, laivas dabar plaukia į Singapūrą.

Atnaujinta 11.48

JK tarnybos nurodė, kad vyras mirė netrukus po to, kai jam ketvirtadienį buvo patvirtintas užsikrėtimas koronavirusu. Dabar dedamos pastangos izoliuoti su juo kontaktą turėjusius asmenis, taip pat ir ligoninės darbuotojus, kurioje jis buvo gydomas.

Atnaujinta 11.10

Kinija šeštadienį pranešė, jog per naujojo koronaviruso protrūkį mirė dar 28 žmonės, taigi naujasis koronavirusas visoje šalyje jau pasiglemžė 3,07 tūkst. gyvybių.

Nacionalinė sveikatos priežiūros komisija taip pat pranešė, jog buvo nustatyti 99 nauji užsikrėtimo atvejai. Trečią dieną iš eilės padaugėjo naujų užsikrėtimo atvejų už protrūkio epicentro – Hubėjaus provincijos – ribų.

Už Hubėjaus provincijos ribų buvo pranešta apie 25 naujus koronaviruso atvejus.

Atnaujinta 10.19

Floridos sveikatos apsaugos institucijos penktadienį patvirtino du mirties nuo naujojo koronaviruso atvejus, kurie yra pirmieji Jungtinėse Valstijose už Vašingtono ir Kalifornijos valstijų Vakarų pakrantėje ribų.

Abu mirusieji buvo keliavę užsienyje, pareiškė Floridos sveikatos apsaugos departamentas, savo pranešime taip pat nurodęs, jog valstijoje patvirtinta iš viso 12 užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Džono Hopkinso universiteto Koronavirusų tyrimų centro skaičiavimais, naujasis koronavirusas Jungtinėse Valstijose pareikalavo jau 16 žmonių gyvybių. O užsikrėtusiųjų skaičius JAV jau siekia 332, nurodo CNN.

Atnaujinta 09.44

Prie San Francisko įstrigusiame kruiziniame laive „Grand Princess“ naujasis koronavirusas buvo nustatytas 21 žmogui, penktadienį pareiškė JAV viceprezidentas Mike’as Pence`as.

„Iš patikrintųjų, teigiami buvo 19 įgulos narių ir dviejų keleivių tyrimų rezultatai“, – pareiškė viceprezidentas, kuriam prezidentas Donaldas Trumpas yra pavedęs koordinuoti JAV vyriausybės atsaką į protrūkį.

Pasak M. Pence`o, savaitgalį laivas bus nukreiptas į nekomercinį uostą ir bus atlikti visų 3,533 tūkst. keleivių ir įgulos narių tyrimai.

„Bus atlikti kiekvieno laive esančio žmogaus tyrimai ir prireikus bus paskirtas karantinas, – pareiškė viceprezidentas. – Kalbant apie 1,1 tūkst. narių įgulą, manome, kad jie bus karantinuoti laive.“

Laikraštis „The Washington Post“ rašo, jog kruiziniame laive yra 3533 žmonių – 2422 keleivių ir 1111 įgulos narių iš 54 šalių.

Kruizinio lainerio „Grand Princess“ keleiviai tik po JAV viceprezidento Mike`o Pence`o spaudos konferencijos Baltuosiuose rūmuose transliacijos per televiziją sužinojo, kad laive 21 žmogui nustatytas naujasis koronavirusas.
Tai penktadienį pranešė televizijos kanalas CNN.

Jo žiniomis, laivo kapitonas per garsiakalbį atsiprašė keleivių už tai, kad anksčiau jų neinformavo apie susirgusius 19 įgulos narių ir du keleivius. „Jūs tikriausiai girdėjote apie tai naujienų laidoje, mes atsiprašome, bet mes nebuvome iš anksto informuoti apie būsimą JAV federalinės vyriausybės pareiškimą“, – sakė kapitonas.

„Mes būtume linkę pirmieji pranešti jums apie tai. Infekuoti asmenys su tyrimų rezultatais bus supažindinti, kai tik tai bus įmanoma“, – žadėjo jis.

„Grand Princess“ prie San Francisko pakrantės yra įstrigęs nuo trečiadienio, kuomet turėjo prisišvartuoti, tačiau laivui teko likti jūroje, kai paaiškėjo, jog du keleiviai, laivu plaukę per ankstesnę jo kelionę tarp San Fransisko ir Meksikos, vėliau užsikrėtė koronavirusu ir vienas iš jų mirė.

M. Pence`as pareiškė manąs, jog tarp įgulos narių gali būti nemažai užsikrėtusiųjų.

„Grand Princess“ priklauso bendrovei „Princess Cruises“, kurios karantinuotas laivas praėjusį mėnesį stovėjo prie Japonijos krantų. Tame laive virusas buvo nustatytas daugiau kaip 700 žmonių, kurių šeši mirė.

Jungtinėse Valstijose mirtinu koronavirusu užsikrėtė per 200 žmonių. Mirė dvylika žmonių, įskaitant vienuolika žmonių Vašingtono valstijoje.

Islandija skelbia nepaprastąją padėtį

Islandijos Vyriausybė dėl užsikrėtusiųjų naujuoju koronavirusu skaičiaus didėjimo nusprendė įvesti šalyje nepaprastąją padėtį. Tai šeštadienį pranešė Norvegijos naujienų agentūra NTB.

Pasak agentūros, šis sprendimas kol kas neturės didesnės įtakos piliečių gyvenimui, bet įvairiose įstaigose galios griežtesnės taisyklės, taip pat ir higienos srityje. Masiniai renginiai kol kas nedraudžiami, bet valdžia neatmeta, kad netrukus šios priemonės gali tekti imtis.

Penktadienį šalyje buvo nustatyti šeši nauji užsikrėtimo atvejai. Du žmonės užsikrėtė jau Islandijoje, nors iki šiol buvo užsikrėsta tik lankantis užsienio šalyse – Italijoje ir Austrijoje.

Bendras infekuotųjų skaičius jau išaugo iki 43. Medikai visų užsikrėtusiųjų būklę vertina kaip normalią.

Pirmasis atvejis Kolumbijoje

Kolumbijoje nustatytas pirmas šalyje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis. Tai penktadienį pranešė Kolumbijos sveikatos apsaugos ministerija.

„Sveikatos apsaugos ministerija patvirtina pirmą viruso COVID-19 nustatymo atvejį nacionalinėje teritorijoje“, - sakoma žinybos pranešime.

Koronavirusas diagnozuotas 19-metei merginai, kuri neseniai atvyko iš Italijos Milano miesto.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi