Pasaulyje

2020.03.06 19:22

Trumpas priims Brazilijos prezidentą Bolsonaro savo rezidencijoje Floridoje

BNS 2020.03.06 19:22

JAV prezidentas Donaldas Trumpas penktadienį pranešė, kad savaitgalį priims Brazilijos vadovą Jairo Bolsonaro savo rezidencijoje Floridoje.

„Mes vakarieniausime „Mar-a-Lago“ [rezidencijoje]. Jis norėjo pavakarieniauti Floridoje“, – sakė D. Trumpas.

JAV prezidentas pareiškė, kad tai įvyks „šiandien“, bet Baltieji rūmai patikslino, kad susitikimas numatytas šeštadienį.

„Būdami dviejų didžiausių (Vakarų) pusrutulio ekonomikų lyderiai jie aptars demokratijos Venesueloje atkūrimo galimybes, taikos įvedimą Artimuosiuose Rytuose, prekybos augimą skatinančią politiką ir investicijas į infrastruktūrą“, – sakoma Baltųjų rūmų pranešime.

„Prezidentas per šį susitikimą pasinaudos galimybę padėkoti Brazilijai už jos tvirtą partnerystę su Jungtinėmis Valstijomis“, – nurodoma jame.

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų lyderis J. Bolsonaro buvo išrinktas 2018 metais, žadėdamas kovoti su nusikalstamumu ir sušvelninti Amazonės gamtinių išteklių naudojimo sąlygas,

Buvęs kariuomenės kapitonas, neslepiantis susižavėjimo buvusia Brazilijos karine diktatūra, neslėpė parengęs savo rinkimų kampaniją remdamasis D. Trumpo pavyzdžiu ir kartais yra pravardžiuojamas „atogrąžų Trumpu“.