Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.26 13:53

Rusija Sirijoje toliau telkia pajėgas karinėje oro bazėje

BNS 2015.09.26 13:53

Rusija šeštadienį tęsė savo karinių pajėgų telkimą Sirijoje, kur į naują valdančiojo režimo karinę oro bazę vėl atskrido transportinis lėktuvas, pranešė naujienų agentūrai AFP vienas Sirijos kariškių.  

Jau 15 dienų iš eilės Rusijos transporto lėktuvas į Hmeimimo bazę Viduržemio jūros pakrantėje Latakijos provincijoje atgabena karių ir įrangos, sakė šaltinis, prašęs jo pavardės neatskleisti.

„Per pastarąsias dvi savaites, taip pat ir šiandien kas rytą nutupia rusų krovininis lėktuvas“, – sakė jis, dar pridūręs, kad kas kartą šį lėktuvą lydi naikintuvai.

JAV palydovinės sistemos stebi padidėjusį Rusijos pajėgų aktyvumą šioje bazėje, kuri įrengta Bassel al-Assado civiliniame ir kariniame oro uoste.

Jei toks pajėgų telkimas bus oficialiai patvirtintas, tai reikštų įrodymą, kad Rusija pirmą kartą nuo įsiveržimo į Afganistaną 1979 metais kariškai įsikiša į tolimą karo veiksmų teatrą.

Vienas aukštesnio rango Sirijos pareigūnų šį karinį Rusijos įsikišimą pavadino „posūkio tašku“ niokojančiame pilietiniame kare, tebesitęsiančiame jau daugiau kaip ketverius metus.

„Rusija nori priminti Jungtinėms Valstijoms, kad jos santykiai su Damasku palaikomi daugiau kaip 50 metų, ir kad ši šalis yra Maskvos įtakos sferoje“, – pažymėjo pareigūnas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi