Pasaulyje

2020.03.06 17:41

Tebeieškant koronaviruso šaltinio, Kinija draudžia valgyti ir auginti laukinius gyvūnus

LRT.lt 2020.03.06 17:41

Mokslininkai toliau bando išsiaiškinti mirtino koronaviruso šaltinį gamtoje. Dėlionės dalis yra paslaptingas gyvūnas, kuris savo kūne inkubavo virusą ir galiausiai pateko į Uhano turgų. Dėl to Kinijoje įvestas griežtas draudimas vartoti ir auginti laukinius gyvūnus, rašo CNN.

Šikšnosparniai, gyvatės ir pangolinai – į šiuos gyvūnus pirmiausia nukrypo visų akys, paplitus koronavirusui. Vis dėlto ir toliau išlieka neaišku, kuris gyvūnas pernešė virusą žmonėms, o Kinijos valdžia pripažino – norint užkirsti kelią kitam protrūkiui reikia kontroliuoti savo pelningą pramonę, besipelnančią iš laukinių gyvūnų.

Vasario pabaigoje įsigaliojo draudimas ūkininkauti ir vartoti „žemės gyvūnus, kurie turi reikšmės ekologijai, mokslinei ir socialinei vertei“. Be to, tikimasi, kad šiais metais bus pasirašytas ir tai draudžiantis įstatymas.

Tiesa, baigti prekybą bus sunku. Laukinių gyvūnų naudojimas ne tik kinų kulinarijoje, bet ir tradicinėje medicinoje, drabužių, papuošalų gamyboje turi itin gilias kultūrines šaknis.

Tai nėra pirmas kartas, kai Kinijos pareigūnai bando apriboti prekybą. 2003 m. civetai – mangano tipo žinduoliai – buvo išnaikinti dideliu mastu po to, kai paaiškėjo, kad jie greičiausiai pernešė SARS virusą žmonėms. Po SARS protrūkio Guangžou vietovėje buvo trumpam uždrausta prekiauti gyvatėmis. Vis dėlto Kinijoje toliau sėkmingai patiekiami patiekalai, kuriuose knibžda laukiniai gyvūnai.