Pasaulyje

2020.03.06 15:06

Baltarusijoje paskelbtas dar vienas mirties nuosprendis

BNS2020.03.06 15:06

Baltarusijoje paskelbtas mirties nuosprendis vienam iš kelis pensininkus nužudžiusios vadinamosios Slucko gaujos narių, pranešė šalyje neįregistruotas žmogaus teisių centras „Vesna“.

„Penktadienį, kovo 6-ąją, Minsko srities teismas per išvažiuojamąjį posėdį Slucke paskelbė nuosprendžius „Slucko gaujai“. 29 metų Viktorui Skrundikui pagal kelis Baudžiamojo kodekso straipsnius skirta išimtinė bausmė – sušaudymas“, – rašoma išplatintame pranešime.

Iš viso šioje byloje figūravo trys Slucko rajono gyventojai. Jiems buvo pareikšti kaltinimai dėl 79 ir 94 metų pensininkų nužudymo bei pasikėsinimo nužudyti 85 metų moterį. Tyrimo duomenimis, iš pradžių kaltinamieji pensininkus smaugė, o vėliau sudegino gyvus.

Nusikaltimai buvo įvykdyti praėjusių metų sausį.

Kaip informavo žmogaus teisių centras „Vesna“, dar vienam kaltinamajam – 25 metų Vitalijui Miatežui – teismas skyrė 22 metus nelaisvės griežtojo režimo kolonijoje. Trečiam kaltinamajam – 33 metų Valentinui Bušninui – skirta 18 metų laisvės atėmimo griežto režimo kolonijoje.

„Minsko srities teismo teisėjas skyrė bausmę, kurios prašė valstybės kaltintojas“, – nurodė „Vesna“.

Teismo procesas vyko ilgiau nei mėnesį. Kaltinamieji iki teismo nelaisvėje praleido maždaug metus.

Nuosprendis dar neįsigaliojo ir gali būti apskųstas Aukščiausiajame Teisme.

Baltarusija yra vienintelė šalis Europoje, vis dar taikanti mirties bausmę. Pagal konstituciją ji skiriama kaip išimtinė bausmė už ypač sunkius nusikaltimus ir įvykdoma sušaudant. Moterims mirties bausmė neskiriama.

Apie bausmės įvykdymą artimieji neinformuojami, kūnai jiems neperduodami, nenurodoma ir palaidojimo vieta.

Pernai Baltarusijoje buvo paskelbti trys mirties nuosprendžiai ir įvykdyta tiek pat mirties bausmių. Anksčiau šiais metais mirties nuosprendis buvo paskelbtas dviem broliams.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.