Pasaulyje

2020.03.06 13:03

Tuniso sostinėje prie JAV ambasados driokstelėjo sprogimas

atnaujinta 14.36
BNS, LRT.lt2020.03.06 13:03

Tuniso sostinėje penktadienį driokstelėjus galingam sprogimui prie JAV ambasados pastato buvo sužeisti keli policininkai, o užpuolikas buvo nukautas, pranešė policija.

Užpuolikas mėgino patekti į ambasadą, tačiau jo neįsileido policininkai, saugoję diplomatinę atstovybę Berž diu Lako rajone, pareiškė vienas policijos pareigūnas.

Per išpuolį buvo sužeisti keli policininkai, pridūrė pareigūnas, nepateikęs išsamesnės informacijos. Pasak policijos, užpuolikas atvažiavo motociklu.

„Operacija buvo pasmerkta žlugti“, – pažymėjo jis.

„Washington Post“ žurnalistas, Sudarsanas Raghavanas, tviteryje rašo: „Didžiulis sprogimas netoli JAV ambasados ​​Tunise. Savižudžis, matyt, sussprogdino. Kol kas apie jokias nuostolius nepranešta“.

JAV ambasada feisbuke parašė, kad nepaprastosios padėties komanda reaguoja į sprogimą, kuris įvyko netoli JAV ambasados Tunise. Prašoma vengti šio rajono ir sekti vietos žiniasklaidos pranešimus, ar nėra atnaujinimų apie incidentą.

„Į sprogimo, kuris įvyko prie JAV ambasados Tunise, vietą atvyko specialiųjų tarnybų darbuotojai. Prašome vengti lankytis toje teritorijoje ir stebėkite informacijos atnaujinimus žiniasklaidoje“, – sakoma atstovybės „Twitter“ pranešime.

Tuniso radijas pranešė, kad per išpuolį buvo sužeisti penki vietos policijos darbuotojai, budėję prie ambasados.

Pareigūnai iš karto nepatvirtino, kad tai buvo mirtininko sprogdintojo išpuolis, tačiau įvykio vietoje buvo pastebėtos išsibarsčiusios kūno dalys. Remiantis internete paskelbtomis nuotraukomis, sprogdinimas prie ambasados sukėlė paniką tarp praeivių.

Tunise po 2011 metais įvykusios revoliucijos aktyviai veikia džihadistai; jų atakos pareikalavo dešimčių saugumo darbuotojų, civilių ir užsienio turistų gyvybių.

Nors po virtinės brutalių išpuolių 2015 metais saugumo padėtis reikšmingai pagerėjo, Tunise jau ketverius metus galioja nepaprastoji padėtis, o atakos prieš saugumo pajėgas vis dar tęsiasi.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt