Pasaulyje

2020.03.06 12:11

Pranckietis pakvietė į Lietuvą atvykti JAV Atstovų Rūmų pirmininkę Pelosi

LRT.lt 2020.03.06 12:11

JAV Atstovų Rūmų pirmininkė demokratė Nancy Pelosi išreiškė tarppartinį palaikymą Baltijoms šalims ir Lenkijai, praneša „Estonia World“. Savo ruožtu Viktoras Pranckietis N. Pelosi pakvietę apsilankyti Lietuvoje.

Pirmojo jungtinio Estijos, Latvijos, Lietuvos ir Lenkijos parlamentinių delegacijų vizito metu Jungtinių Valstijų kongrese pagrindinis dėmesys buvo skiriamas su regiono saugumu susijusiems klausimams, provokuojančiam Rusijos elgesiui bei Trijų jūrų iniciatyvai aptarti.

Su N. Pelosi susitiko ir Seimo Pirmininkas V. Pranckietis, rašoma Seimo pranešime žiniasklaidai.

Teigiama, kad Seimo Pirmininkas užtikrino, kad Lietuva vertina JAV Kongreso vaidmenį užtikrinant bendrą saugumą Baltijos regione. Pasak parlamento vadovo, skirdamos po 2 procentus nuo BVP gynybos sektoriui, Baltijos šalys ir Lenkija stiprina ne tik nacionalinį saugumą, bet ir prisideda prie bendro NATO saugumo.

„JAV neabejotinai yra mūsų svarbi partnerė – iš JAV kompanijų įsigyjame reikšmingą dalį savo karinės įrangos. Per penkerius metus jos įsigyjame už maždaug pusę milijardo dolerių, pirkome „Oshkosh“ kovos mašinas, suplanuota pirkti sraigtasparnius „Black Hawk“, – susitikimo metu teigė V. Pranckietis.

Šiuo metu Lietuvoje dislokuotas JAV batalionas su sunkiąja technika. Jame – daugiau nei 500 JAV karių ir 30 tankų.

V. Pranckietis akcentavo, kad didžiausia grėsme regione išlieka Rusija. Lietuva sveikina tvirtą JAV poziciją dėl sankcijų išlaikymo ir stiprinimo, kol Rusija nepakeis elgesio.

„Statydama dujotiekį „Nord Stream 2“ ar nesaugią Astravo atominę elektrinę Baltarusijoje, Rusija energetiką naudoja kaip politinį ginklą ir siekį daryti įtaką“, – susitikimo su JAV Atstovų Rūmų Pirmininke metu teigė parlamento vadovas.

Jis patikino, kad Lietuvai labai svarbus JAV buvimas regione ir pakvietė N. Pelosi apsilankyti Lietuvoje.

Vizito metu V. Prancikietis taip pat susitiko su Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininku Jamesu E. Rischu ir pavaduotoju Bobu Menendezu, Senatoriumi Richardu Durbinu, Atstovų Rūmų Baltijos draugų grupės pirmininkais Johnu Shimkumi ir Adamu Schiffu, Kongreso nariu Chrisu Smithu. Susitikimų metu aptarti transatlantinio ir dvišalio bendradarbiavimo klausimai ir regioninio saugumo iššūkiai.