Pasaulyje

2020.03.06 06:54

Užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius perkopė 100 tūkst.

atnaujinta 19.48
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.03.06 06:54

Johnso Hopkinso duomenimis, koronavirusas nusinešė 3 398 žmonių gyvybę. Pranešama, kad stiprėjant koronaviruso protrūkiui, iš viso užsikrėtusiųjų skaičius perkopė 100 tūkst., rašo „Sky News“. Daugiau kaip pusė iš jų – maždaug 55 tūkst. žmonių – pasveiko. Jie buvo išrašyti iš ligoninės. Nepaisant to, būta pakartotinių užsikrėtimo atvejų tarp asmenų, kurie jau buvo pasveikę nuo koronaviruso.

Koronaviruso aukų skaičius pasaulyje jau viršijo 3 400, vadinasi, šiuo metu mirtingumas siekia apie 3,4 proc. Vis dėlto sunku tiksliai apskaičiuoti mirtingumą, nes koronaviruso plitimas dar nesustabdytas, o užsikrėtusieji tebegydomi.

Daugiau kaip 80 proc. visų susirgimų užfiksuoti Kinijoje. Naujausiais duomenimis, Kinijoje iki šiol koronavirusu užsikrėtė 80 700 žmonių. 53 800 iš jų pasveiko, o tai yra daugiau nei 60 proc. visų susirgusių. Apie 3 000 mirė – maždaug 3,7 proc. visų užsikrėtusių žmonių.

Už Kinijos ribų didžiausi koronaviruso protrūkiai fiksuojami Pietų Korėjoje – 6 593 susirgimai, 42 mirtys, daugiau kaip 100 pasveikusių, Irane – 4 747 užsikrėtimai, 124 mirtys ir daugiau kaip 500 pasveikusių pacientų, Japonijoje – 1 074 užsikrėtimai. 12 mirčių, 248 pasveikimai.

Tuo metu Prancūzijoje nuo ketvirtadienio vakaro užfiksuoti dar 154 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai ir du nauji mirties atvejai. Iš viso Prancūzijoje užsikrėtė 577 žmonės, o mirė jau devyni susirgusieji.

ES sveikatos ministrai ieško būdų sulėtinti koronaviruso plitimą

Europos šalių sveikatos apsaugos ministrai penktadienį surengė krizines derybas, kuriose tariamasi, kaip sulėtinti naujojo koronaviruso plitimą, Europos Sąjungai ieškant būdų, kaip užsitikrinti pakankamas medicininių apsaugos priemonių atsargas.

„Virusas jau Europoje. Dabar mūsų užduotis – sulėtinti ir sustabdyti jo plitimą“, – sakė Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas, kolegoms iš 27 Bendrijos valstybių susirinkus į susitikimą.

„Naujoji epidemija jau čia“, – sakė jis ir pabrėžė, jog dabar svarbiausia sulėtinti viruso plitimą, kol kuriami vaistai.

Pasak J. Spahno, kol kas Vokietija nemato būtinybės apriboti laisvą judėjimą tarp šalių Bendrijoje. Čekijos sveikatos apsaugos ministras Adamas Vojtechas sakė, kad apsauginių kostiumų ir kaukių atsargos yra ribotos ir padidinus gamybos apimtis pirmiausia šiomis priemonėmis turi būti aprūpinami Europos sveikatos priežiūros darbuotojai.

„Bandome vesti derybas su gamintojais dėl rinkos aprūpinimo, bet gamyba yra ribota. Paklausa yra daug didesnė už pasaulinę pasiūlą. Nelengva“, – kalbėjo jis.

Visame pasaulyje naujuoju koronavirusu SARS-CoV-2, sukeliančiu ligą COVID-19, jau užsikrėtė beveik 100 tūkst. žmonių, o daugiau kaip 3,3 tūkst. mirė. Virusas, kurio protrūkis prasidėjo prasidėjo pernai gruodį Kinijos vidurio regiono mieste Uhane, jau pasiekė maždaug 85 valstybes.

ES pareigūnai akcentuoja koordinuoto reagavimo svarbą. Tačiau didžiosios Bendrijos valstybės Vokietija ir Prancūzija uždraudė medicininių apsaugos priemonių, tokių kaip kaukės ir pirštinės, eksportą.

Austrijos sveikatos apsaugos ministras Rudolfas Anschoberis sakė nenorįs „prieš kameras“ aptarinėti šios politikos. „Diskutuosime apie valstybių narių pasirengimą... Taip pat aptarsime solidarumo būtinybę“, – sakė ES sveikatos ir maisto saugos komisarė Stela Kirjakides.

Atnaujinta 19.48

Italijoje naujojo koronaviruso aukų skaičius artėja prie 200 – pentadienį šalis pranešė apie dar 49 mirties atvejus. Tai didžiausias iki šiol Italijoje per vieną parą užfiksuotas koronaviruso aukų skaičius.

Iš viso šalyje koronavirusas per pastarąsias dvi savaites nusinešė jau 197 žmonių gyvybes. Dar ketvirtadienį aukų skaičius siekė 148.

Užsikrėtusiųjų skaičius nuo ketvirtadienio taip pat smarkiai išaugo – iki 4 636, o pasveikusių – nuo 414 iki 523.

Be kita ko, intensyvios priežiūros skyriuose gydomų pacientų skaičius padidėjo iki 426, ir šalyje kyla susirūpinimas, kad greitu metu šiuose skyriuose gali nebelikti vietų kritinės būklės ligoniams.

Daugiausiai užsikrėtimo atvejų fiksuojama Šiaurės Italijoje. Lombardijos regione – 2 612 atvejų, Emilijos-Romanijos regione – 870 atvejų, o Venete – 488.

Atnaujinta 18.08

Peru prezidentas Martinas Vizcarra penktadienį pranešė, kad šalyje buvo užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis; užsikrėtė 25-erių vyras, grįžęs iš kelionės po Europą.

Prezidentas paragino piliečius likti ramius ir sakė, kad Peru ėmėsi „visų medicininių priemonių“ padėti pacientui, kuris lankėsis Ispanijoje, Prancūzijoje ir Čekijoje. Dabar to vyro būklė stabili.

Pareigūnai jau buvo paruošę izoliuotas patalpas penkiose Limos ligoninėse, ruošiantis galimam viruso atėjimui į šalį, sostinės tarptautiniame oro uoste ir keliuose uostuose buvo įkurti papildomi medicinos punktai.

Atnaujinta 17.58

8 mln. gyventojų turinčioje Togo Respublikoje penktadienį patvirtintas pirmasis šalyje užsikrėtimo naujuoju koronaviruso atvejis. Koronavirusas nustatytas 42 metų amžiaus moteriai, sugrįžus po kelionių Benine, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Turkijoje.

Koronavirusas moteriai, gyvenančiai su šeima Togo sostinėje Lomėje, diagnozuotas ketvirtadienį. Ji šiuo metu izoliuota infekcinių ligų gydymo centre.

„Nuo vasario 22 d. iki kovo 2 d. ji lankėsi Benine, Vokietijoje, Prancūzijoje ir Turkijoje, o į Togą sugrįžo kirsdama šalies sausumos sieną su Beninu“, – teigiama prezidentūros pareiškime.

Kaip pranešama, „identifikuoti visi šalyje su paciente kontaktą turėję žmonės, jiems taikomas karantinas“.

Atnaujinta 17.53

Vokietijos aviacijos milžinė „Lufthansa“ penktadienį paskelbė ateinančiomis savaitėmis 50 proc. sumažinsianti savo pajėgumus. Bendrovė kovoja su „drastišku rezervacijų skaičiaus kritimu ir daugybės skrydžių atšaukimais“, kuriuos sukėlė naujasis koronavirusas.

„Atsižvelgiant į tolimesnius paklausos pokyčius, ateinančiomis savaitėmis 50 proc. sumažinsime savo pajėgumus“, – „Lufthansa“ teigė pranešime. Aviacijos įmonė pirmadienį buvo paskelbusi sumažinsianti visų savo skrydžių skaičių 25 proc. ir kovą įvykdysianti 7,1 tūkst. skrydžių mažiau, nei numatyta anksčiau.

Atnaujinta 17.52

Ambasadoriai iš 27 valstybių narių Europos Sąjungoje atšaukė penktadienį turėjusį įvykti susitikimą, jų pirmininkei, Kroatijos diplomatei, nusprendus savanoriškai laikytis karantino po darbo kartu su naujuoju koronavirusu užsikrėtusiu žmogumi.

Kroatija šiuo metu pirmininkauja blokui rotacijos tvarka, o ambasadorė Irena Andrassy (Irena Andrasi) šią savaitę dirbo kartu su Europos Vadovų Tarybos pareigūnais, vienam kurių vėliau buvo diagnozuotas šis virusas, naujienų agentūrai AFP pranešė diplomatai.

Pati I. Andrassy neturi jokių simptomų, tačiau antradienį nusprendė atsargumo dėlei laikytis karantino ir paprašė atlikti jai tyrimus.

„Jeigu ji neatvyks ateinančią savaitę, kitam posėdžiui vadovaus Vokietija, nes ji yra kita [šalis] pagal pirmininkavimo tvarką“, – sakė vienas diplomatas.

Atnaujinta 17.11

Siekiant išvengti koronaviruso, vengiama pasisveikinant spausti ranką. Dėl to pasaulyje sparčiai plinta kita pasisveikinimo būdas, būdingas Indijai – „namaste“.

Atnaujinta 16.59

Kinija gali netrukus atšaukti karantiną koronaviruso protrūkio epicentre atsidūrusioje provincijoje, kuri ilgiau nei mėnesį izoliuota nuo likusios šalies, penktadienį teigė vienas aukšto rango vyriausybės pareigūnas.

Paklaustas apie griežtas priemones, kurių buvo imtasi centrinėje Hubėjaus provincijoje siekiant užkirsti kelią viruso plitimui, Kinijos valstybės tarybos generalinio sekretoriaus pavaduotojas Ding Xiangyangas žurnalistams atsakė, kad „diena, kurios visi laukia, nėra labai toli“.

Vis tik jis pabrėžė, kad nuo viruso Hubėjuje ir jo sostinėje Uhane, kur atsirado šis užkratas, vis dar miršta didžiausia dalis visų aukų šalyje.

Maždaug 56 mln. Hubėjaus gyventojų nuo sausio pabaigos faktiškai buvo paskirtas karantinas, siekiant užkristi kelią viruso plitimui visoje šalyje tuo metu, kai žmonės grįžo į darbą iš savo gimtųjų miestų po pratęstų Naujųjų metų pagal Mėnulio kalendorių atostogų.

Pastarosiomis savaitėmis naujų užsikrėtimo atvejų Hubėjuje ir Uhane palaipsniui mažėja.

Atnaujinta 16.51

Slovakija ir Peru penktadienį pranešė apie pirmuosius jose užfiksuotus užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejus. Apie abiejose šalyje patvirtintus pirmus atvejus pranešė Peru prezidentas Martinas Vizcarra ir Slovakijos premjeras Peteris Pellegrinis.

Slovakijoje koronavirusas nustatytas 52 metų vyrui, nors pastaruoju metu jis nebuvo išvykęs iš šalies. Kaip teigiama, virusu jis galėjo užsikrėsti nuo savo sūnaus, kuris neseniai lankėsi Italijoje, Venecijoje, nors pačiam jaunam vyrui nepasireiškė jokie peršalimo požymiai. Italija yra didžiausias koronaviruso protrūkio židinys Europoje.
Peru koronavirusas nustatytas 25 metų vyrui, kuris lankėsi Ispanijoje, Prancūzijoje ir Čekijoje. Pasauliniu mastu jau daugiau kaip 90 šalių ir teritorijų patvirtinti užsikrėtimo atvejai.

Atnaujinta 16.34

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pasirašė įstatymo projektą, kuriame numatyta skirti 8,3 milijardo dolerių koronaviruso protrūkio sustabdymui.

– Daugiau nei 3 milijardai dolerių skiriami vakcinų, testų ir medicininio gydymo moksliniams tyrimams atlikti.

– 2,2 milijardo dolerių prevencijai, pasirengimui ir reagavimui į koronaviruso atvejus.

– 1,25 milijardo dolerių skirta padėti tarptautinėms organizacijoms, kurios deda pastangas koronaviruso plitimui sustabdyti.

Atnaujinta 16.33

Didžiojoje Britanijoje užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičius išaugo iki 163, praneša BBC.

Atnaujinta 15.12

Norvegijoje patvirtinta daugiau nei 90 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, penktadienį pranešė žiniasklaida.

Remiantis Norvegijos visuomenės sveikatos instituto duomenimis, daugiausia susirgimų užregistruota Vestlando apskrityje, Viko regione ir Osle.

Užsikrėtusieji gydosi izoliuoti namuose, stebimi medikų.

Iš visų užsikrėtusiųjų 67 anksčiau lankėsi Italijoje. Taip pat keletas užsikrėtimo koronavirusu atvejų yra susiję su kelionėmis į Iraną ir Kiniją.

Atnaujinta 14.56

Rusijoje patvirtinti 6 nauji koronaviruso atvejai. 5 atvejai užfiksuoti Maskvoje, 1 – Žemutiniame Naugarde.

Atnaujinta 14.51

Slovakija penktadienį pranešė apie pirmą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį, tyrimais nustačius virusą vyrui, kurio sūnus lankėsi Venecijoje.

„Šiandien patvirtintas 52 metų paciento užsikrėtimas“, – penktadienį žurnalistams sakė premjeras Peteris Pellegrini.

Pasak jo, pacientas, kurio vardas neskelbiamas, šiuo metu guli ligoninėje Bratislavoje.

„Pacientas pastaruoju metu niekur nekeliavo, bet jo sūnus prieš porą savaičių grįžo iš Venecijos“, – nurodė P. Pellegrini.

Paciento mėginiai buvo tiriami du kartus, todėl nėra abejonių dėl koronaviruso, sakė premjeras ir pridūrė: „Jo sūnui jokie ligos ženklai nepasirodė.“

Atnaujinta 14.42

Vokietijoje naujuoju koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius išaugo iki 534. Nuo ketvirtadienio koronaviruso atvejų skaičius Vokietijoje išaugo 134 – nuo 400.

Pasak Roberto Kocho instituto, koronavirusas pasiekė 15 iš 16 Vokietijos žemių, išskyrus Saksonijos-Anhalto žemę.

Labiausiai paveikta yra Šiaurės Reino-Vestfalijos žemė – 281 patvirtintas užsikrėtimo atvejis, po jos rikiuojasi Badeno-Viurtembergo žemė – 91 atvejis ir Bavarija – 79 atvejai.

Atnaujinta 14.41

Egipte penktadienį buvo patvirtinta 12 naujų koronaviruso atvejų; virusas nustatytas Nilu iš Asuano į Luksorą plaukiojančiame kruiziniame laive dirbantiems žmonėms, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Tarp kruizinio laivo darbuotojų, kuriems nepasireiškė jokie simptomai, patvirtinta 12 koronaviruso atvejų“, – sakoma bendrame ministerijos ir Pasaulio sveikatos organizacijos pranešime.

Valdžios pareigūnai buvo sukelti ant kojų paaiškėjus, kad vienas laivu keliavęs turistas iš Taivano išplatino šį virusą toliau.

Atnaujinta 14.17

Iranas penktadienį pranešė apie dar 17 mirčių nuo naujojo koronaviruso – taigi, mirusiųjų šalyje padaugėjo iki 124, o bendras užsikrėtimo atvejų skaičius irgi reikšmingai šoktelėjo.

„Patvirtinome 1 234 naujus atvejus – tai yra pastarųjų kelių dienų rekordas“, – spaudos konferencijoje kalbėjo sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras.

Remiantis oficialia statistika, bendras infekuotųjų skaičius Irane dabar yra 4 747.

Naujausi pacientai „tikriausiai yra žmonės, užsikrėtę virusu prieš dvi savaites ir ką tik atėję pas mus turėdami simptomų“, paaiškino pareigūnas.

Atnaujinta 12.41

Vatikanas penktadienį patvirtino pirmąjį užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį savo teritorijoje ir nurodė sustabdęs ambulatorinio gydymo paslaugas savo medicinos klinikoje, vienam pacientui nustačius susirgimą COVID-19.

Klinika mieste valstybėje, turinčioje apie tūkstantį gyventojų, bus kruopščiai išvalyta. Jos greitosios pagalbos priimamasis toliau dirbs, žurnalistams sakė spaudos centro vadovas Matteo Bruni.

Pacientui virusas nustatytas ketvirtadienį.

Minėtoje klinikoje gydymo paslaugos teikiamos dvasininkams, Vatikano teritorijoje gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms, į pensiją išėjusiems asmenims bei šių žmonių artimiesiems.

M. Bruni sakė, kad Vatikanas, kaip numato protokolas, bando susisiekti su visais asmenimis, buvusiais klinikoje.

Praėjusią savaitę skelbta, kad sunegalavęs popiežius Pranciškus tris dienas iš eilės atšaukė visas audiencijas ir dalyvavimą oficialiuose renginiuose.

Vatikanas informavo, kad pontifikui buvo atlikti tyrimai dėl naujojo koronaviruso; jų rezultatai buvo neigiami.

Atnaujinta 12.32

Nyderlanduose užfiksuota pirmoji šalyje naujuoju koronavirusu užsikrėtusio žmogaus mirtis, penktadienį pranešė olandų sveikatos apsaugos pareigūnai.

„Mirė 86 metų vyras, sirgęs COVID-19 ir paguldytas į ligoninę „Ikazia“ Roterdame. Jis yra pirmasis pacientas, miręs Nyderlanduose nuo koronaviruso“, – sakoma Nacionalinio visuomenės sveikatos instituto pranešime.

Institutas pridūrė, kad šio vyro užsikrėtimo šaltinis nėra žinomas.

Atnaujinta 12.21

Kinija penktadienį pranešė, kad per naujojo koronaviruso protrūkį mirė dar 30 žmonių, o naujų užsikrėtimo atvejų skaičius augo antrą dieną iš eilės.

Taip pat pranešta, kad infekcija diagnozuota dar 16-ai iš užsienio atvykusių asmenų.

Kinijoje naujasis koronavirusas SARS-CoV-2, sukeliantis ligą COVID-19, jau pasiglemžė 3 042 gyvybes, pranešė Nacionalinė sveikatos priežiūros komisija. Be to, nustatyti 143 nauji užsikrėtimo atvejai. Ankstesnę dieną buvo patvirtinti 139 atvejai.

Žemyninėje Kinijoje naujuoju virusu užsikrėtę daugiau kaip 85 tūkst. žmonių.

Šalis ėmėsi drastiškų priemonių, siekdama pažaboti viruso plitimą iš šios epidemijos pirminio židinio – centrinės Hubėjaus provincijos. Tačiau infekcija išplito į dešimtis valstybių, todėl daugėja atvejų, kai virusas diagnozuojamas į Kiniją iš užsienio atvykusiems keliautojams.

Nacionalinė sveikatos priežiūros komisija penktadienį pranešė, kad jau nustatyti iš viso 36 tokie atvejai – 16-a daugiau nei ankstesnę dieną.

Už Hubėjaus provincijos ribų patvirtinta 17 naujų koronaviruso atvejų – tai didžiausias skaičius per septynių dienų laikotarpį.

Dauguma naujų užsikrėtimo ir mirčių atvejų vis dar fiksuojama Kinijje, tačiau virusas sparčiai plinta užsienyje. Pagrindiniai koronaviruso židiniai už Kinijos ribų šiuo metu yra Pietų Korėja, Iranas ir Italija.

Atnaujinta 12.14

Bolivudas atidėjo vadinamųjų Indijos „Oskarų“ – Tarptautinės Indijos filmų akademijos (IIFA) apdovanojimų – ceremonija dėl koronaviruso COVID-19 protrūkio pasaulyje.

Didžiausios Indijos kino apdovanojimų ceremonijos organizatoriai pranešė priėmę sprendimą atidėti kovo 27 d. turėjusį prasidėti trijų dienų renginį dėl kilusios sveikatos krizės „jautrumo“.

Ceremonijoje turėjo dalyvauti žinomiausių Bolivudo aktoriai, tokie kaip Shahas Rukhas Khanas, Salmanas Khanas ir Katrina Kaif. Didžiausia sėkmė Bolivudo „Oskarų“ ceremonijoje prognozuota juostai „Gully Boy“ apie Mumbajaus reperį.

Organizatoriai teigia, kad sprendimas atidėti ceremoniją buvo priimtas „atsižvelgiant į augantį nerimą“ dėl koronaviruso plitimo ir siekiant apsaugoti kino gerbėjų bei visuomenės sveikatą.

„Kuo skubiau bus pranešta apie naują IIFA ceremonijos datą“, – pridūrė organizatoriai.

Atnaujinta 12.14

Serbijoje užfiksuotas pirmas užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis. Tai penktadienį per spaudos konferenciją pranešė šalies sveikatos apsaugos ministras Zlatiboras Lončaras.

„Pranešu jums, kad turime pirmą koronaviruso atvejį“, – pareiškė ministras. Pasak jo, infekuotasis – 43 metų amžiaus vyras, jo būklė gera.

Suboticos mieste Serbijos šiaurėje gyvenantis pacientas užsikrėtė lankydamasis Budapešte. Jis izoliuotas Suboticos ligoninėje, visi su juo kontaktų turėję žmonės tikrinami, pranešė Z. Lončaras.

Atnaujinta 10.43

Nuo koronaviruso COVID-19 mirė buvęs Irano užsienio reikalų viceministras Husseinas Sheikholeslamas. Savo ruožtu Estijoje naujojo koronaviruso infekcija ketvirtadienį buvo nustatyta dviem Talino gyventojams, tad bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki penkių, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

67-erių diplomatas mirė ankstyvą penktadienio rytą vienoje Irano sostinės Teherano ligoninėje, pranešė naujienų agentūra „Tasnim“.

Irano užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas velionį pavadino draugu ir sąžiningu diplomatu. H. Sheikholeslamas ėjo užsienio reikalų viceministro pareigas XX a. 9-ajame deš. Po to jis buvo Irano ambasadoriumi Sirijoje, parlamento nariu, o pastaruoju metu – parlamento pirmininko Ali Larijanio patarėju užsienio politikos klausimais.

Irane koronavirusas diagnozuotas daugiau nei 3 500 žmonių, nuo jo šalyje mirė 107 žmonės.

Atnaujinta 10.42

Ekvadoras karantinavo karinio jūrų laivyno laivą, kuriame yra 50 žmonių, nustačius, kad vienas įgulos narys turėjo kontaktų su pirmuoju šalyje žinomu asmeniu, užsikrėtusiu naujuoju koronavirusu, ketvirtadienį paskelbė pareigūnai.

Nors testai parodė, kad jūreiviai neserga Kinijoje praėjusių metų pabaigoje atsiradusia liga COVID-19, laivas buvo izoliuotas iki penktadienio, paskelbė sveikatos apsaugos ministras.

„Nuspręsta imtis... karo laivo „BAE Chimborazo“ karantino“, – spaudos konferencijoje pietvakariniame Gvajakilio mieste sakė karinio jūrų laivyno sveikatos apsaugos direktorius Douglasas Camposas.

Sveikatos apsaugos ministerija ir karinis jūrų laivynas tokį sprendimą priėmė dėl vieno įgulos nario kontaktų su koronavirusu užsikrėtusių asmenų giminaičiais Ekvadore, kur užregistruota 13 užsikrėtimo atvejų, sakė epidemiologijos pareigūnas Inocencio Bajana.

„Šis karo laivo įgulos narys pažįsta vieną iš pacientų, kuriems testais patvirtinta ta liga“, ir „turėjo kontaktų“, nurodė Sveikatos apsaugos ministerija.

Atnaujinta 09.33

Japonijos vyriausybė ketina uždrausti perpardavinėti apsaugines medicinines kaukes, kurių dėl naujojo koronaviruso protrūkio dabar labai trūksta netgi medicinos įstaigoms. Tai penktadienį per spaudos konferenciją Tokijuje pranešė ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Hiroshis Kajiyama.

„Mes ketiname skubiai imtis reikiamų priemonių, kad panaikintume deficitą“, – sakė jis.

Anot ministro, dabar skubos tvarka su kitomis suinteresuotomis žinybomis derinamas pasiūlymas uždrausti perpardavimą. Interneto aukcionuose apsaugines kaukes siūloma pirkti smarkiai sukeltomis kainomis.

Atnaujinta 09.27

Rusija nusprendė dėl koronaviruso protrūkio grėsmės atšaukti birželį turėjusį vykti Sankt Peterburgo tarptautinį ekonomikos forumą, ketvirtadienį pranešė pagrindinio šalies verslo renginio organizacinis komitetas.

„Siekiant apsaugoti Rusijos piliečių, svečių ir dalyvių sveikatą per šį forumą, buvo nuspręsta jo šiais metais nerengti“, – naujienų agentūra „RIA Novosti“ citavo organizacinio komiteto pirmininko Andrejaus Belousovo pranešimą, išplatintą jo atstovo.

Kasmet antrajame pagal dydį Rusijos mieste rengiamas forumas turėjo vykti birželio 3–6 dienomis. Šis investuotojams skirtas renginys, dažnai apibūdinamas kaip rusiškasis Davosas, sutraukia politikos ir verslo lyderius iš viso pasaulio.

Praėjusiais metais prezidentas Vladimiras Putinas Sankt Peterburgo verslo forume susitiko su Kinijos vadovu Xi Jinpingu.

Atnaujinta 09.26

Tūkstančiai indų ketvirtadienį ryškiomis spalvomis pasitiko pavasarį per tradicinę Holi šventę, nors šalies premjeras Narendra Modi sakė dėl koronaviruso protrūkio nedalyvausiantis jokiuose šio festivalio renginiuose.

Senovinis hinduistų pavasario festivalis, žymintis žiemos pabaigą ir gėrio pergalę prieš blogį, yra valstybinė šventė. Šiemet jis bus švenčiamas antradienį, kai daugybė žmonių turi išeiti į gatves laistytis vandeniu ir dažais.

Tačiau dėl viruso protrūkio, šalyje patvirtinus 30 užsikrėtimo atvejų, vyriausybė perspėjo vengti masinių susibūrimų.

Indija yra antra pasaulio valstybė pagal gyventojų skaičių po Kinijos, kur virusas praėjusių metų pabaigoje atsirado.

„Ekspertai visame pasaulyje patarė sumažinti masinių susibūrimų, kad būtų išvengta COVID-19 plitimo, – trečiadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė N. Modi. – Todėl šiais metais nusprendžiau nedalyvauti jokioje Holi programoje.“

Tačiau Nandgaono kaimo Utar Pradešo valstijoje gyventojai nepaisydami nuogąstavimų ketvirtadienį kiek iš anksto pradėjo švęsti. Naujienų agentūrai AFP jie sakė nenorintys, kad virusas suvaržytų jų gyvenimą.

„Jei rūpinsimės,... turėsime likti namie ir nieko nedaryti, nes virusas yra čia, bet gyvenimas taip nevyksta, – sakė 23 metų studentė Preggya. – Tiesiog turime imtis atsargumo priemonių ir viskas bus gerai.“

41 metų turistas iš Italijos Mauro (Mauras) sakė: „Mums reikia protingai spręsti šį klausimą. Galvoju, kad tai rimtas dalykas, bet, mano nuomone, pradėta per daug rimtai... su juo tvarkytis."

Visame pasaulyje naujuoju koronavirusu SARS-CoV-2, sukeliančiu ligą COVID-19, jau užsikrėtė daugiau kaip 97 tūkst. žmonių, o daugiau kaip 3,3 tūkst. mirė. Ketvirtadienį virusas buvo pasiekęs daugiau kaip 80 valstybių ir teritorijų.

Daugiausia Indijoje, Nepale ir kitose dideles hinduistų bendruomenes turinčiose valstybėse švenčiama Holi vyksta per paskutinę žiemos pilnatį.

Atnaujinta 09.25

Europos Parlamento plenarinė sesija, ateinančią savaitę turėjusį vykti Prancūzijos Strasbūro mieste, dėl naujojo koronaviruso protrūkio perkeliama į Briuselį.

Europos Parlamento pirmininkas Davidas Sassoli ketvirtadienį sakė, kad šios institucijos medicinos tarnybos vertinimu, „pavojus sveikatai bus daug didesnis“, jei įstatymų leidėjai rinksis Strasbūre.

Pasak D. Sassoli, kad nėra būtinų saugumo sąlygų įprastam Europos Parlamento persikėlimui į Strasbūrą.

Ketvirtadienio duomenimis, Belgijoje patvirtinti 50 užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai. Tuo tarpu Prancūzijoje nustatyti 377 užsikrėtimo šia infekcija atvejai.

Strasbūre yra oficiali Europos Parlamento būstinė. Jo plenarinės sesijos taip pat reguliariai vyksta Briuselyje.

Atnaujinta 09.21

Kruiziniame laive „Grand Princess“ prie San Fransisko įstrigusiems keleiviams ketvirtadienį buvo uždrausta išeiti iš kajučių, kol atliekami testai, aiškinantis, ar kuris nors iš 3,5 tūkst. laive esančių žmonių užsikrėtė naujuoju koronavirusu.

Pasak pareigūnų, „Grand Princess“, kuris turėjo prisišvartuoti trečiadienį, liks jūroje, kol paaiškės keleivių ir įgulos narių, kuriems pasireiškė ligos simptomai, testų rezultatai.

Kalifornijos Nacionalinė gvardija paskelbė ketvirtadienio rytą nuskraidinusi į laivą testų rinkinių. Rezultatai turėtų būti paskelbti anksti penktadienį. Kaip naujienų agentūrai AFP sakė laivo keleivė Carolyn Wright (Kerolain Rait), kapitonas ketvirtadienį vakare paskelbė, kad „patvirtintų koronaviruso atvejų nėra“ ir kad galutiniai rezultatai bus paskelbti penktadienį.

Sveikatos apsaugos pareigūnai aliarmą sukėlė po to, kai du keleiviai, plaukę laivu per ankstesnę jo kelionę tarp San Fransisko ir Meksikos, vėliau susirgo ir vienas iš jų mirė.

Keliems kitiems keleiviams, likusiems laive kitai jo kelionei į Havajus, per tą kelionę taip pat pasireiškė simptomai, panašūs į gripo. Laive yra 2 383 keleiviai ir 1 100 įgulos narių, sakė pareigūnai.

Pasak C. Wright, panikos laive nėra, žmonės atrodo reaguojantys ramiai. „Negaliu atsikvošėti dėl to, kaip sensacingai naujienų pranešimuose pateikiamas mūsų laivas“, – pasakojo ši 63 metų profesionali fotografė iš Naujosios Meksikos, keliavusi su draugu.

„Buvo du atvejai per ankstesnį kruizą, bet buvo elgiamasi, tarsi kiekvienas laive būtų užsikrėtęs maru“, – sakė ji.

C. Wright teigimu, keleiviai galėjo vaikštinėti po laivą, bet ketvirtadienį po pietų jiems buvo pasakyta likti savo kajutėse. Sveikatos apsaugos pareigūnai sakė, jog kol kas neaišku, kada ir kur laivui bus leista prisišvartuoti.

Įvairios agentūros „aiškinasi, ar šiame laive yra COVID-19“, žurnalistams sakė San Fransisko nepaprastųjų padėčių valdymo departamento vadovė Mary Ellen Carroll.

Pasak jos, 35 žmonėms per 15 dienų trukmės kruizą pasireiškė simptomai, panašūs į gripo, bet daug jų jau pasveiko. Kai paaiškės testų rezultatai, Ligų kontrolės ir prevencijos centrai (CDC) drauge su Kalifornijos valstijos pareigūnais nuspręs dėl tinkamiausios vietos laivui prisišvartuoti, nurodė M. E. Carroll.

„Vieta turi užtikrinti aplinkinės bendruomenės, taip pat keleivių ir įgulos narių saugumą, – sakė ji. – CDC ir valstija svarsto kelias vietas, tarp jų San Fransiską.“

Kalifornijos gubernatorius Gavinas Newsomas sakė, kad pareigūnai bando susisiekti su maždaug 2,5 tūkst. keleivių, dalyvavusių ankstesnėje laivo kelionėje.

„Grand Princess“ priklauso kompanijai „Princess Cruises“, kurios karantinuotas laivas praėjusį mėnesį stovėjo prie Japonijos krantų. Tame laive virusas buvo nustatytas daugiau kaip 700 žmonių, kurių šeši mirė.

Visame pasaulyje nuo sparčiai plintančio viruso jau mirė daugiau kaip 3 tūkst. žmonių. Užsikrėtimo atvejų yra daugiau kaip 100 tūkst. maždaug 85 valstybėse.

– Praėjusį mėnesį prie Japonijos krantų jau beveik dvi savaites karantinuotame kruiziniame laive „Diamond Princess“ buvo nustatyti 621 užsikrėtimai koronavirusu, mirė 6 keleiviai.

– Honkonge 3,6 tūkst. žmonių naktį turėjo praleisti uždarytame kruiziniame laive „World Dream“. Pareigūnai tikrino jų sveikatą, nes trims buvusiems šio laivo keleiviams buvo diagnozuotas koronavirusas. Vėliau jie buvo paleisti, nes tyrimai nepatvirtino infekcijos.

– Kitam kruiziniam laivui „MS Westerdam“ buvo neleista prisišvartuoti net 5 šalyse, bijant, kad jame gali būti užsikrėtusiųjų koronavirusu. Laivas išvyko iš Honkongo vasario 1 dieną su 1,455 keleiviais ir 802 įgulos nariais. Kiek vėliau jam leista prisišvartuoti Kambodžoje.

Atnaujinta 09.21

JAV Kongresas ketvirtadienį priėmė nutarimą skirti 8,3 mlrd. dolerių (7,4 mlrd. eurų) finansavimą kovai su koronaviruso krize, šiai ligai išplitus mažiausiai 14-oje valstijų ir nusinešus 11 žmonių gyvybių.

Per balsavimą Senate abi partijos palaikė siūlymą skirti nepaprastąjį finansavimą šioms priemonėms, ankstesnę dieną priimtą Atstovų Rūmų, kad teisės aktą būtų galima skubiai pasiųsti pasirašyti prezidentui Donaldui Trumpui.

Atnaujinta 06.54

Estijoje naujojo koronaviruso infekcija ketvirtadienį buvo nustatyta dviem Talino gyventojams, tad bendras užsikrėtusiųjų skaičius šalyje padidėjo iki penkių, pranešė sveikatos apsaugos pareigūnai.

Sveikatos apsaugo departamentas informavo, kad naujieji pacientai sekmadienį lėktuvu grįžo iš Bergamo miesto šiaurės Italijoje, apimtoje didžiausio Europoje koronaviruso protrūkio.

Per ketvirtadienį vakare surengtą Sveikatos apsaugos departamento spaudos konferenciją buvo pranešta, kad vienam vidutinio amžiaus pacientui, parskridusiam iš Bergamo į Taliną, susirgimas COVID-19 pasireiškė aukšta temperatūra ir pasunkėjusiu kvėpavimu. Departamentas susisiekė su žmonėmis, kontaktavusiais su šiuo asmeniu.

Kitas pacientas yra 20-metis Talino gyventojas, iš Bergamo lėktuvu atskridęs į Rygą. Jam pasireiškė kosulys. Sveikatos apsaugos departamentas šiuo metu aiškinasi, su kuo šis pacientas galėjo kontaktuoti.

Ketvirtadienį Estijoje buvo atlikta iš viso 10 testų koronaviruso infekcijai nustatyti; du iš jų buvo teigiami.

Pirmasis užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejis Estijoje buvo nustatytas vasario 27 dieną. Infekcija buvo patvirtinta šalyje gyvenančiam Irano piliečiui, po apsilankymo šiitiškoje respublikoje grįžusiam į Taliną per Turkiją ir Latviją. Šiuo metu vyro būklė gerėja.