Pasaulyje

2020.03.05 19:09

Pompeo: Smurto atsinaujinimas Afganistane yra „nepriimtinas“, turi būti mažinamas

BNS2020.03.05 19:09

JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo ketvirtadienį pareikalavo nedelsiant sumažinti smurtą Afganistane, siekiant tęsti taikos procesą po „nepriimtino“ Talibano išpuolių padažnėjimo.

„Per porą pastarųjų dienų kilusi smurto banga kai kuriose Afganistano dalyse yra nepriimtina“, – sakė jis spaudos konferencijoje.

„Smurtas turi būti nedelsiant sumažintas, kad taikos procesas galėtų judėti pirmyn“, – pridūrė JAV diplomatijos vadovas.

JAV ir Talibano derybininkai šeštadienį Dohoje pasirašė susitarimą dėl taikos proceso Afganistane, kuriame numatytas JAV ir kitų užsienio pajėgų išvedimas iš Afganistano per kitus 14 mėnesių.

Savaitę prieš sutarties pasirašymą smurto išpuolių buvo gerokai sumažėję visoje šalyje.

Tačiau trečiadienį Afganistano vidaus reikalų ministerija pranešė, kad per vieną parą Talibano sukilėliai surengė 30 atakų, per kurias žuvo keturi civiliai ir 11 afganų karių.

JAV Jungtinio štabų vadų komiteto pirmininkas generolas Markas Milley (Markas Milis) trečiadienį kalbėdamas Kongrese šių išpuolių nesureikšmino.

„Kas yra svarbu dėl šio susitarimo: dar tik ketvirta diena; tai buvo nedidelio masto atakos prieš patikrinimo postus ir panašiai“, – sakė jis kalbėdamas Senato Ginkluotųjų tarnybų komitete.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.