Pasaulyje

2020.03.05 15:56

Koronaviruso apimtame Irane plinta šokančių medicinos darbuotojų įrašai

BNS2020.03.05 15:56

Su koronaviruso protrūkiu kovojančiame Irane sveikatos apsaugos darbuotojai ne tik gydo savo pacientus, bet ir bando pakelti jiems nuotaiką šokiais, kurių įrašai masiškai išplito socialiniuose tinkluose.

Virtinėje vaizdo įrašų medicininiais apsauginiais kostiumais ir veido kaukėmis apsirengę gydytojai ir slaugytojos šoka, nepasiduodami daugiau nei 100 gyvybių šalyje nusinešusiam virusui.

Iraniečiai suskubo dalintis iš pažiūros ligoninių palatose ir operacinėse darytais vaizdo įrašais, kur pagal populiarias vietos melodijas besistaipančių medikų veidus patikimai slepia medicininės kaukės, kepurės ir akiniai.

Daugybę tokių įrašų galima peržiūrėti socialiniame tinkle „Twitter“. Angliškai jie pavadinti „coronavirus iran dancing“, bet naujienų agentūra AFP negali patvirtinti jų autentiškumo.

Atrodo, kad Irano valdžia kol kas yra linkusi toleruoti šį „šokio iššūkį“, nors šioje šiitiškoje respublikoje bendri vyrų ir moterų šokiai yra uždrausti, o susituokusios poros gali šokti tik privačioje aplinkoje.

Kai kurie vaizdo įrašai „Twitter“, „Instagram“ ir kituose tinkluose buvo peržiūrėti maždaug 100 tūkst. kartų.

Šie vaizdai patinka ne visiems. Kai kurie tviterio vartotojai juos pavadino „nuodėmingais“.

Tuo metu reformų šalininkas Azaras Mansouri internete parašė, kad „žodžiais neįmanoma išreikšti mūsų dėkingumo už jų dedamas pastangas“.

„Jie rūpinasi ligoniais ir tuo pačiu metu kelia savo tėvynainių ir savo pačių šeimų nuotaiką“, – parašė jis.

Kitas socialinio tinklo „Twitter“ vartotojas pajuokavo, kad „vienintelė vieta, į kurią nedrįsta ateiti dorovės sargų būrys, yra ligoninės su koronavirusu sergančiais pacientais“.

Irane didžiausias po Kinijos kilęs COVID-19 protrūkis labai paveikė žmonių nuotaikas.

Daugelis žmonių ir toliau lieka užsidarę savo namuose, jie jaučiasi vis labiau atskirti nuo pasaulio, nes keletas oro linijų sustabdė tarptautinius skrydžius į šią šalį.

Irano mokyklose ir universitetuose iki balandžio pradžios nevyks užsirėmimai, ketvirtadienį pranešė sveikatos ministras. Jis informavo, kad visoje šalyje užregistruota daugiau nei 3 500 koronaviruso atvejų.

Prieš kelias dienas šalį sukrėtė nuo pacientų užsikrėtusios jaunos slaugytojos Narjes Khanalizadeh, mirtis.

Irano fotokorespondentas Peymanas Yazdani tviteryje gyrė medicinos darbuotojus už jų drąsą, nes jie esą „šoka vienas prieš vieną su mirtimi“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt