Pasaulyje

2020.03.05 15:32

JAV senatorius ragina drausti populiarią programėlę – kaltina perduodant duomenis Kinijai

LRT.lt2020.03.05 15:32

JAV respublikonų senatorius Joshas Hawley`is trečiadienį pareiškė, kad pasiūlys įstatymą, draudžiantį federaliniams darbuotojams savo prietaisuose naudotis kinų socialinio tinklo programėle „TikTok“. Bendrovę jis apkaltino dalijantis duomenimis su Kinijos Vyriausybe, rašo „Reuters“.

Senatorius aiškino, kad siūlomas draudimas būtų taikomas tik Vyriausybės naudojimo įrenginiams. Šios jo pastabos tik dar labiau sustiprino vyraujančią įtampą tarp Vašingtono ir Pekino dėl prekybos ir technologijų mainų.

„TikTok“ sukaupia didžiulį kiekį duomenų ir dalijasi su Pekinu. Jiems taip nurodyta“, – sakė J. Hawley`is.

Ir anksčiau buvo užsimenama, kad „TikTok“ savininkė „ByteDance“ gali būti priversta dalytis informacija apie vartotojus su Kinijos žvalgyba.

Jau kelios JAV agentūros, kurios sprendžia nacionalinio saugumo ir žvalgybos klausimus, uždraudė darbuotojams naudoti programą, kuri sparčiai populiarėja tarp JAV paauglių ir leidžia vartotojams kurti trumpus vaizdo įrašus. Apie 60 proc. „TikTok“ 26,5 mln. mėnesio aktyvių JAV vartotojų yra nuo 16 iki 24 metų amžiaus, pranešė bendrovė pernai.

„TikTok“ anksčiau teigė, kad JAV vartotojų duomenys saugomi JAV ir kad Kinija neturi prieigos turinio, kurio nėra Kinijoje.

Kompanijos duomenų centrai yra ne Kinijoje ir „jokiems mūsų duomenims netaikomi Kinijos įstatymai“, anksčiau nurodė „ByteDance“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.