Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.25 14:07

Dėl olimpinio stadiono skandalo atsistatydina Japonijos sporto ministras

ELTA 2015.09.25 14:07

Japonijos švietimo ir sporto ministras Hakubunas Shimomura pareiškė atsistatydinąs dėl nepavykusių Tokijo olimpinio stadiono planų, skelbia BBC.

Po to, kai liepą buvo atsisakyta Zaha Hadid stadiono dizaino, numatytos išlaidos beveik padvigubėjo pasiekdamos 2 mlrd. dolerių.

H. Shimomura teigė, kad jo paprašė pasilikti iki planuojamo ministrų kabineto pertvarkymo, tačiau jam teks grąžinti atlyginimą, gautą nuo balandžio iki rugsėjo. Manoma, kad ministras pirmininkas patenkins jo atsistatydinimo pareiškimą.

Naujas stadiono dizainas turi būti išrinktas iki šių metų lapkričio. Atsirado abejonių, ar pavyks stadioną pabaigti iki 2020 metų.

Z. Hadid stadiono dizainą kritikavo nemažai žmonių, sakydami, kad stadionas bus per didelis, keistos formos ir labai brangus.

Artimas premjero Shinzo Abe sąjungininkas H. Shimomura vadovavo šalies Švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministerijai, atsakingai už 2020 m. olimpines žaidynes.

Po susitikimo su premjeru H. Shimomura per spaudos konferenciją pareiškė prisiimąs visišką atsakomybę dėl bėdų, susijusių su stadionu.

Ministras sakė apie atidėliojimus ir didėjančias kainas pirmą kartą išgirdęs balandį, todėl nusprendė grąžinti savo šešių mėnesių atlyginimą.                

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi