Pasaulyje

2020.03.05 12:26

Bidenas ir Sandersas tikina, kad nori išvengti purvinos rinkimų kampanijos

ELTA 2020.03.05 12:26

Po pergalių serijos pirminiuose rinkimuose buvęs JAV viceprezidentas Joe Bidenas įspėjo savo konkurentus partijos viduje dėl destruktyvios rinkimų kampanijos. „Mes negalime leisti, kad šie pirminiai rinkimai ateinančiomis savaitėmis virstų negatyvių išpuolių rinkimų kampanija“, – kalbėjo J. Bidenas Los Andžele.

Tai būtų naudinga tik Donaldui Trumpui, tačiau ne keturiems likusiems demokratų kandidatams į prezidentus. J. Bidenas susitikime su savo rėmėjais teigė norįs įveikti JAV susiskaldymą.

„Mes suvienysime visus amerikiečius“, – pabrėžė buvęs viceprezidentas.

Tai, pasak J. Bideno, parodė jo sėkmė „superantradienio“ pirminiuose rinkimuose. Be to, tai buvo priežastis, kodėl jis apskritai kandidatuoja.

„Tai judėjimas, kurį mes kuriame. Mums reikia judėjimo, kad sutriuškintume D. Trumpą“, – toliau kalbėjo J. Bidenas.

77-erių J. Bidenas puikiai pasirodė antradienį vykusiuose pirminiuose rinkimuose. Jis laimėjo 10 valstijų iš 14. Vienintelis rimtas jo konkurentas dabar yra senatorius Bernie‘is Sandersas.

B. Sandersas, kalbėdamas apie būsimą kovą su J. Bidenu, Vermonte sakė: „Man patinka Joe. Jis padorus vyrukas“.

Senatorius teigė nenorįs, kad rinkimų kova virstų asmeniniais užsipuldinėjimais: „Tai paskutinis dalykas, ko nori šalis“.

Kartu B. Sandersas pabrėžė, kad yra didelių turinio nesutarimų tarp jo ir J. Bideno, pavyzdžiui, sveikatos politikos srityje.

„Tai idėjų kova“, – pabrėžė kandidatas.