Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.05 12:20

Tarptautinis baudžiamasis teismas persigalvojo – tyrimas dėl karo nusikaltimų Afganistane bus tęsiamas

LRT.lt 2020.03.05 12:20

Tarptautinis baudžiamasis teismas (TBT) nusprendė leisti tęsti plataus masto tyrimą dėl karo nusikaltimų Afganistane, praneša BBC.

TBT apeliacine tvarka panaikino ankstesnį sprendimą nutraukti tyrimą. Per ilgai trukusį tyrimą, kurio rezultatai pirmą kartą buvo paviešinti 2007 metais, TBT tyrė galimus karo nusikaltimus, kuriuos galėjo padaryti Talibanas, Afganistano Vyriausybės ir JAV vadovaujamos tarptautinės koalicijos pajėgos nuo 2003 metų.

Anskčiau vyriausioji prokurorė Fatou Bensouda yra sakiusi, kad JAV pajėgos galėjo kankinti kalinius afganus 2003–2004 metais ir tai galėjo būti jų sąmoningai apgalvoti veiksmai. Kai po JAV vadovaujamų pajėgų įsiveržimo 2001 metais buvo nuversta tuometinė islamistinė valdžia, karo nusikaltimus galėjo daryti visi – Talibano sukilėliai, Talibano sąjungininkų Haqqani tinklas, Afganistano Vyriausybės ir JAV pajėgos, pabrėžė ji.

F. Bensouda kaltina Talibaną ir jo sąjungininkus dėl maždaug 17 tūkst. civilių gyventojų mirties per „daugybę išpuolių“ prieš ligonines, mokyklas ir mečetes nuo 2007 iki 2015 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi