Pasaulyje

2020.03.05 07:58

Sirijos žiniasklaida praneša, kad oro erdvės gynyba reagavo į „Izraelio raketas“

BNS 2020.03.05 07:58

Sirijos oro erdvės gynyba reagavo į Izraelio raketas, paleistas į pietinę ir centrinę šalies dalis, ankstų ketvirtadienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Naujienų agentūros SANA pranešime sakoma, kad „oro erdvės gynyba reagavo į Izraelio raketų ataką Kuneitros provincijos pietvakariuose“ šalies pietuose ir, taip pat, viename centriniame Sirijos rajone.

Trumpame, po vidurnakčio paskelbtame pranešime detalių apie taikinius nepateikiama.

Nuo Sirijos konflikto pradžios 2011 metais Izraelis surengė šimtus antskrydžių Sirijoje, dažniausiai taikydamasis į vyriausybės karius bei jų sąjungininkes Irano pajėgas bei libaniečių grupuotės „Hizbollah“ kovotojus.

Tačiau žydų valstybė retai tiesiogiai prisiima atsakomybę už tokius smūgius.

SANA citavo karinį šaltinį, kuris nurodė, kad ketvirtadienį 0 val. 30 min. vietos (ir Lietuvos) laiku „mūsų oro erdvės gynyba pastebėjo Izraelio karinių lėktuvų judėjimą... centrinio regiono link buvo paleistos kelios raketos“.

„Su priešiškomis raketomis buvo skubiai susidorota... nė vienai iš jų nepavyko pasiekti savo taikinio“, – sakoma pranešime.

Vasario viduryje per Izraelio antskrydžius prieš Damasko oro uostą žuvo septyni sirų ir iraniečių kovotojai, pranešė Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi padėtį Sirijoje stebinti nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).