Pasaulyje

2020.03.05 07:49

Britanijoje – pirmoji koronavirusu užsikrėtusio paciento mirtis

atnaujinta 20.10
LRT.lt, BNS, ELTA 2020.03.05 07:49

NATO ketvirtadienį informavo, jog buvo patvirtinti trys užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai, susiję su bloko pajėgų vyriausiąja būstine Belgijoje. Šie pacientai yra vienas civilis darbuotojas ir du jo šeimos nariai. Darbuotojas neseniai lankėsi Italijoje, kurioje per pastarąją parą nuo viruso mirė 41 žmogus, o Didžiojoje Britanijoje užfiksuota pirmoji mirtis.

Jungtinė Karalystė ketvirtadienį pranešė apie pirmąją šalyje naujuoju koronavirusu užsikrėtusio paciento mirtį.

Anglijos vyriausiasis medicinos pareigūnas Chrisas Whitty savo pranešime parašė: „Man labai gaila pranešti, kad vienas pacientas Anglijoje, kuriam buvo tyrimais nustatyta [koronaviruso sukeliama liga] COVID-19, deja, mirė.“

Kaip pranešama, pacientas buvo gydomas į vakarus nuo Londono esančiame Redingo mieste veikiančioje Berkšyro karališkojoje ligoninėje. Šis asmuo buvo senyvas ir turėjo kitų sveikatos sutrikimų“, pažymėjo Ch. Witty.

Italijoje per parą mirė 41 koronovirusu užsikrėtęs žmogus, aukų padaugėjo iki 148

Italija ketvirtadienį pranešė, kad per pastarąją parą mirė dar 41 naujuoju koronavirusu užsikrėtęs žmogus, tad šis protrūkis šalyje jau pareikalavo iš viso 148 žmonių gyvybių.

Be to, ketvirtadienį paskelbtas per parą mirusių pacientų skaičius yra didžiausias nuo protrūkio Italijoje pradžios.

Šalyje taip pat užfiksuotas iki šiol didžiausias naujų užsikrėtimo atvejų skaičius – susirgimas COVID-19 per parą buvo diagnozuotas 769 žmonėms. Bendras užsikrėtusiųjų skaičius padidėjo iki 3 858.

NATO praneša apie darbuotojų susirgimus

NATO nurodė, kad sugrįžęs iš Italijoje šis darbuotojas ir jo šeimos nariai dar nesilankė Vyriausiajame Sąjungininkų pajėgų Europoje štabe (SHAPE), esančiame Belgijos pietiniame Monso mieste.

„Platesnėje SHAPE bendruomenėje yra trys patvirtinti COVID-19 atvejai“, – sakoma NATO pranešime.

„Šie atvejai buvo „importuoti“ į Belgiją per kelionę į užsienį, o paveikti asmenys nuo sugrįžimo namo nebuvo įžengę į SHAPE kompleksą“, – pridūrė Aljansas.

Atlikus tyrimus ligoninėje šie trys pacientai buvo išsiųsti namo, kur jie turi laikytis karantino. Jų sveikatos būklė nėra sunki.

Lankymasis NATO būstinėse jau anksčiau buvo apribotas, o pajėgų vadams buvo pateikta rekomendacijų dėl priemonių viruso plitimui stabdyti.

Tuo metu JAV ir Izraelis dėl koronaviruso protrūkio atšaukė jau prasidėjusių bendrų karinių pratybų „Juniper Cobra 20“ tolesnius etapus.

NATO iki šiol neatšaukė nė vienų iš daugiau kaip 20 šiais metais suplanuotų pratybų, bet bloko generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad Aljansas atidžiai stebi padėtį.

„NATO karo medicinos darbuotojai išlieka budrūs. Jie stebi bet kokį potencialų poveikį NATO kariams, dislokuotiems per operacijas“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas Aljanso pareigūnas.

Kol kas nebuvo jokių pakeitimų ir dėl planuojamų JAV vadovaujamų pratybų „Defender Europe 2020“, kuriose dalyvaus iš viso 37 tūkst. karių, įskaitant 20 tūkst. amerikiečių, permetamų iš JAV į Europą.

– Praėjusį mėnesį prie Japonijos krantų jau beveik dvi savaites karantinuotame kruiziniame laive „Diamond Princess“ buvo nustatyti 621 užsikrėtimai koronavirusu, mirė 6 keleiviai.

– Honkonge 3,6 tūkst. žmonių naktį turėjo praleisti uždarytame kruiziniame laive „World Dream“. Pareigūnai tikrino jų sveikatą, nes trims buvusiems šio laivo keleiviams buvo diagnozuotas koronavirusas. Vėliau jie buvo paleisti, nes tyrimai nepatvirtino infekcijos.

– Kitam kruiziniam laivui „MS Westerdam“ buvo neleista prisišvartuoti net 5 šalyse, bijant, kad jame gali būti užsikrėtusiųjų koronavirusu. Laivas išvyko iš Honkongo vasario 1 dieną su 1,455 keleiviais ir 802 įgulos nariais. Kiek vėliau jam leista prisišvartuoti Kambodžoje.

Trečiadienį prie Kalifornijos krantų įkalintas kruizinis laivas su 3500 žmonių, įtarus koronaviruso protrūkį. Pranešama, kad 21 laisve esantis žmogus pajuto COVID-19 infekcijos simptomus.

Kruizinis laivas „Grand Princess“ plaukė iš Havajų į San Franciską, bet buvo užlaikytas dėl įtarimų, jog jame yra užsikrėtusiųjų koronavirusu. Trečiadienį 71-erių vyro mirtis nuo koronaviruso buvo pirmasis atvejis JAV, užfiksuotas už Vašingtono valstijos ribų.

Šio vyro mirtis ir dar trijų asmenų, kuriems buvo patvirtintas koronavirusas, siejama su naujais įtarimais laive, nes praėjusį mėnesį „Grand Princess“ jie keliavo iš San Francisko į Meksiką.

Jungtinėse Valstijose, kur mirties atvejų skaičius trečiadienį padidėjo iki 11, Kongrese buvo pasiektas susitarimas kovai su protrūkiu skirti daugiau kaip 8 mlrd. dolerių (7,2 mlrd. eurų). Kalifornija taip pat paskelbė nepraprastąją padėtį.

Nuolat atnaujinama informacija:

Atnaujinta 18.46 Nyderlanduose padvigubėjo koronaviruso atvejų skaičius

Per pastarąsias 24 valandas Nyderlanduose užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų skaičius daugiau nei padvigubėjo, ketvirtadienį paskelbė šalies vyriausybė.

Pasak sveikatos apsaugos ministro Bruno Bruinso, dabar Nyderlanduose patvirtintų užsikrėtimo koronavirusu atvejų skaičius siekia 82, o trečiadienį patvirtintų atvejų buvo tik 38.

Pirmasis koronaviruso atvejis Nyderlanduose užfiksuotas vasario 27 d.

Atnaujinta 16.48; Prancūzijoje nuo koronaviruso mirė dar 2 žmonės

Prancūzijoje nuo trečiadienio iki dabar patvirtinti 92 nauji užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejai. Iš viso šalyje užsikrėtusių žmonių jau yra 377, ketvirtadienį pranešė šalies sveikatos apsaugos ministerija.

Be kita ko, pranešta apie dar dvi koronaviruso aukas Prancūzijoje. Bendras aukų skaičius Prancūzijoje dabar siekia šešis. Naujausioms koronaviruso aukoms – 64 ir 73 metai, abu žmonės yra iš šiaurinės Prancūzijos dalies.

Atnaujinta 16.21; pirmasis atvejis Pietų Afrikoje

Pietų Afrika ketvirtadienį patvirtino savo pirmąjį koronaviruso atvejį – tai vyras, lankęsis Italijoje.

„Nacionalinis užkrečiamųjų ligų institutas patvirtino, kad įtariamo tyrimų rezultatai buvo teigiami – jam nustatytas COVID-19“, – teigė Sveikatos apsaugos ministerija.

„Pacientas yra 38 metų vyras, kuris su žmona grįžo iš Italijos. Jie vyko kartu 10 žmonių grupe ir kovo 1 d. grįžo į Pietų Afriką“ pridūrė jis.

Atnaujinta 16.06; Ukraina uždraudė masinius renginius, uždarė mokyklas

Kilus susirūpinimui dėl koronaviruso, Ukraina uždraudė masinius renginius ir laikinai uždarė mokyklas. Ukrainos sveikatos apsaugos viceministras Viktoras Liashko pareiškė, kad Ukraina atšauks masinius renginius ir laikinai uždarys mokyklas, baimindamasi koronaviruso.

„Deja, bet artimiausiu metu įvesime ribojančias kovos su epidemija priemones. Uždrausime rengti masinius renginius: konferencijas, sporto renginius, ir sustabdysime pamokas mokyklose. Taip daroma siekiant laikytis kovos su epidemija priemonių“, – sakė jis.

Atnaujinta 15.32; Graikijoje – 21 naujas atvejis

Graikijos sveikatos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį pranešė apie 21 naują patvirtintą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį, atlikus tyrimus neseniai iš Izraelio parvykusios grupės nariams.Bendras žmonių, kuriems buvo nustatytas susirgimas COVID-19, skaičius Graikijoje padidėjo iki 31.

„Iš 24 žmonių 21 [tyrimų rezultatai] buvo teigiami“, – per spaudos konferenciją sakė nacionalinės sveikatos apsaugos organizacijos EODY vadovas Sotiris Ciodras.

Atnaujinta 15.11; Iranas pranešė apie 15 naujų mirties nuo koronaviruso atvejų

Iranas ketvirtadienį pranešė apie 15 naujų mirties nuo koronaviruso atvejų, bendrą mirties atvejų skaičių padidindamas iki 107, ir nurodė, kad šalies mokyklos bei universitetai bus uždaryti iki balandžio pradžios.

Jau anksčiau šalyje buvo atšaukti dideli kultūriniai ir sporto renginiai, sutrumpintos darbo valandos. Neskaitant Kinijos, Iranas yra tarp labiausiai naujojo koronaviruso paveiktų valstybių.

Mokyklos ir universitetai bus uždaryti iki iraniečių metų pabaigos, televizijos transliuotoje spaudos konferencijoje sakė sveikatos apsaugos ministras Saeedas Namaki.

Irano metai baigsis kovo 19 dieną, o paskui iki balandžio pradžios truks valstybinės šventės.

„Žmonės neturėtų to laikyti galimybe vykti į keliones, – sakė ministras. – Jie turėtų likti namie ir rimtai vertinti mūsų perspėjimus.“

„Šis virusas labai užkrečiamas. Tai rimtas reikalas, dėl to nejuokaukite“, – pridūrė S. Namaki.

Iranas taip pat pranešė apie 591 papildomą patvirtintą ligos COVID-19 atvejį. Tokiu būdu bendras užsikrėtimo atvejų skaičius padidėjo iki 3 513.

„Iki šiandienos paimti mėginiai dėl 23 327 įtariamų atvejų, [bet] tik 3 513 jų buvo patvirtinti“, – sakė ministerijos atstovas Kianoushas Jahanpouras.

Pasak jo, Teherano provincija paveikta labiausiai: čia patvirtinti 1 352 atvejai. Kome užregistruoti 386, Gilane 333, o Isfahane 238 atvejai.

Į pietus nuo Teherano esantis šiitų šventasis Komo miestas yra Irano protrūkio epicentras, iš kurio vasario 19 dieną buvo pranešta apie pirmuosius šalyje mirties atvejus.

Po jų pareigūnai stengiasi stabdyti spartų viruso plitimą.

„Tačiau yra ir gerų naujienų: apie didėjantį pasveikstančių žmonių procentą“, – sakė K. Jahanpouras. Jis nurodė, kad 739 pacientai, kuriems buvo patvirtintas koronavirusas, pasveiko.

Atnaujinta 14.41; Kim Jong Unas pareiškė remiąs Pietų Korėją kovoje su koronavirusu

Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas nusiuntė Pietų Korėjos prezidentui Moon Jae-inui laišką, kuriame pareiškė remiąs šalies pastangas kovoje su koronavirusu.

Tai ketvirtadienį žurnalistams pranešė Moon Jae-ino administracijos atstovas.

„Kim Jong-unas pareiškė esąs įsitikinęs, kad Pietų Korėjai pavyks sustabdyti viruso Covid-19 plitimą“, - pažymėjo administracijos atstovas. Anot jo, Pietų Korėjos prezidentas nusiuntė atsakomąjį laišką, kuriame padėkojo Kim Jong-unui už palaikymą.

Atnaujinta 14.40; JAV ir Izraelis atšaukė bendras karines pratybas

JAV ir Izraelis dėl koronaviruso protrūkio atšaukė jau prasidėjusių bendrų karinių pratybų „Juniper Cobra 20“ tolesnes dalis, ketvirtadienį pranešė Vokietijoje įsikūrusi JAV karinių pajėgų Europoje vadovybė (USEUCOM).

„Šis sprendimas atitinka naujas Izraelio sveikatos apsaugos ministerijos gaires dėl COVID-19 ir yra atsargumo priemonė, užtikrinsianti visų dalyvių sveikatą ir saugumą“, – nurodoma USEUCOM pareiškime.

Antradienį prasidėjusiose dviejų savaičių trukmės pratybose turėjo dalyvauti 2 500 USEUCOM kareivių ir 1 000 izraeliečių kariškių, socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė Izraelio ginkluotosios pajėgos.

Tarp amerikiečių karių, atvykusių į Izraelį mokymų, buvo keletas atsiųstų iš bazių Vokietijoje, kur jie dislokuoti.

Atnaujinta 14.36; PSO kalba apie didesnį jo procentą

Ligšioliniai spėjimai dėl mirštamumo nuo naujojo koronaviruso rodiklių nebuvo teisingi. Iki šiol skelbusi, kad mirštamumas siekia apie 2 proc., dabar Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kalba apie didesnį jo procentą, praneša CNBC.

„Pasaulyje iš Covid-19 susirgusių žmonių mirė apie 3,4 proc.“, – spaudos konferencijoje Ženevoje sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. Palyginimui: sezoninis gripas pražudo mažiau nei 1 proc. infekuotųjų.

Svarbus veiksnys, lemiantis mirštamumą rodiklius, yra sveikatos sistemos, kurioje gydomas susirgimas, kokybė, sakė PSO vadovas. Dabartiniais skaičiavimais, šis rodiklis gali svyruoti nuo 0,7 iki 4 proc.

SARS-CoV-2 proveržio pradžioje mokslininkai teigė, kad mirštamumas siekia tik maždaug 2,3 proc. Tačiau dėl augančių infekcijų skaičių jis dabar nuolat kinta.

PSO spaudos konferencijoje taip pat pareiškė, jog vis dar nėra žinoma, kaip elgiasi virusas, tačiau aišku, kad yra jo skirtumų su gripu. Apie sezoninį gripą žinoma daug, pavyzdžiui, apie jo perdavimą ar gydymą, tačiau informacijos apie dabartinį koronavirusą nėra pakankamai.

„Tai ypatingas virusas su ypatingomis funkcijomis. Šis virusas nėra gripas“, – sakė T. A. Ghebreyesusas. Todėl ir PSO tai yra neatrasta žemė.

„Čia yra liga, nuo kurios neturime skiepų, gydymo. Mes ne visiškai suprantame perdavimą, ne visiškai suprantame mirtingumą“, – kalbėjo PSO vadovas. Tačiau esą vilčių yra: griežtos priemonės esą parodė, kad viruso plitimą galima suvaldyti.

Koronavirusas atsiliepė kruizinių laivų verslui – per pastarąjį laikotarpį buvo sulaikytas ne vienas laivas dėl koronaviruso protrūkio.

Atnaujinta 13.35; Betliejaus bažnyčia dėl įtariamų koronaviruso atvejų bus uždaryta

Betliejaus bažnyčia, pastatyta toje vietoje, kur, kaip tikima, gimė Jėzus Kristus, laikinai bus uždaryta dėl įtariamo koronaviruso protrūkio, ketvirtadienį paskelbė bažnyčios pareigūnas.

Palestiniečių sveikatos apsaugos ministerija paragino uždaryti vietos bažnyčias, mečetes ir kitas institucijas, kai viename Betliejaus viešbutyje buvo įtarti keli užsikrėtimo naujuoju virusu atvejai.

Izraelio okupuotame Vakarų Krante esančio Betliejaus Kristaus Gimimo bazilika ketvirtadienį ryte dar buvo atidaryta, pranešė naujienų agentūros AFP fotografas.

„Gerbiame pareigūnų sprendimą, nes saugumas – svarbiausia“, – sakė bažnyčios darbuotojas, kuris nenorėjo skelbti savo pavardės. Jis nurodė, kad bazilika bus uždaryta „jei ne šiandien, tai rytoj“.

Atnaujinta 12.57; Irane dėl koronaviruso mėnesiui uždaromos mokyklos ir universitetai

Iranas dėl koronaviruso protrūkio iki balandžio pradžios uždaro mokyklas ir universitetus, ketvirtadienį pranešė sveikatos ministras Saeedas Namakis.

„Žmonės neturėtų palaikyti to galimybe keliauti. Jie turėtų likti namie ir į mūsų perspėjimus žiūrėti rimtai“, – per spaudos konferenciją pareiškė ministras.

Atnaujinta 12.44; Japonija karantinuos žmones, atvykstančius iš Kinijos ir Pietų Korėjos

Japonija karantinuos visus keleivius, atvykstančius iš Kinijos ir Pietų Korėjos, ketvirtadienį pranešė šalies ministras pirmininkas, vyriausybei plečiant priemones, kuriomis siekiama sulaikyti naujojo koronaviruso protrūkį.

Bus taikomas „imigracijos karantinas žmonėms iš dviejų šalių“, per vyriausybės darbo grupės posėdį pareiškė premjeras Shinzo Abe.

„Prašysime jų likti specialiose vietose dvi savaites ir nesinaudoti viešuoju transportu“, – pridūrė jis ir sakė, kad šis sprendimas įsigalios kovo 9 dieną.

Atnaujinta 12.35; Lietuvoje daugiau atvejų nėra

Lietuvos Sveikatos apsaugos ministerija praneša, kad, 11.00 val. duomenimis, ištyrus 4 ėminius dėl galimo užsikrėtimo koronavirusu, 3 – neigiami, vienas – pakartotas šiaulietės vasario 28 d. patvirtinto ligos atvejo – vis dar teigiamas.

Iki šiol iš viso atlikti 235 tyrimai dėl įtariamo koronaviruso. Kol kas Lietuvoje patvirtintas vienas užsikrėtimo koronavirusu atvejis.

Pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Lietuvoje nustatytas praėjusį penktadienį. Atlikus tyrimus, infekcija nustatyta iš Veronos (Italija) vasario 24 d. grįžusiai pacientei.

Atnaujinta 11.38; Ispanija ir JK skelbia apie daugiau atvejų

Ispanija patvirtino antrąjį koronaviruso atvejį šalyje. Savo ruožtu Škotijoje patvirtinti trys nauji koronaviruso atvejai, iš viso Jungtinėje Karalystėje (JK) – 90 atvejų.

Atnaujinta 11.18; Šveicarijoje užfiksuotas pirmasis mirties nuo koronaviruso atvejis

Šveicarijoje užfiksuotas pirmasis mirties nuo naujojo koronaviruso atvejis, ketvirtadienį pranešė policija.

74-erių moteris, kuri buvo antradienį hospitalizuota vakariniame Lozanos mieste, mirė naktį iš trečiadienio į ketvirtadienį, pranešime nurodė Vo kantono regioninė policija.

Iki šiol Šveicarijoje užregistruoti 58 koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 atvejai; pirmasis atvejis šalyje užfiksuotas vasario 25-ąją.

Atnaujinta 10.33; EU institucijose patvirtin 2 atvejai

Koronavirusas palietė ir Europos Sąjungos institucijas.Trečiadienį valdžios institucijos Briuselyje patvirtino du šio viruso atvejus: vieną – Europos gynybos agentūroje (EGA), kitą – Europos Sąjungos Taryboje.

Remiantis Europos gynybos agentūros pranešimu, asmeniui buvo atlikti tyrimai dėl koronaviruso, kurių rezultatai buvo teigiami. Šiuo metu pacientas yra namuose. Jis yra izoliotas nuo to laiko, kai pajuto simptomus, tačiau, pranešama, kad jis jaučiasi gerai.

Atnaujinta 10.26; Rusijoje – 7-asis atvejis

Ketvirtadienį Rusija pranešė apie 7-ąjį koronaviruso atvejį šalyje, rašo „The Moscow Times“. Pranešama, kad tai Italijos pilietis. Anksčiau buvo pranešama, kad šalyje yra 3 asmenys, užsikrėtę naujuoju virusu.

Atnaujinta 10.22; Bosnija ir Hercegovina patvirtino pirmąjį atvejį

Bosnija ir Hercegovina ketvirtadienį pranešė apie pirmajį koronaviruso atvejį šalyje. Šis atvejis buvo diagnozuotas Srpskos Respublikoje – viename iš dviejų politinių darinių, sudarančių Bosniją ir Hercegoviną.

Atnaujinta 10.05; Islandija patvirtino 6 atvejį

Islandija patvirtina dar šeštasis koronaviruso atvejus, iš viso šalyje – 25 atvejų. „Asmenys, kuriems diagnozuotas koronavirusas, yra visi islandai, kurie neseniai keliavo po Italiją ir Austriją“, – rašoma pranešime.

Atnaujinta 10.02; „Kaspersky Lab“ dėl koronaviruso laikinai uždaro biurus Kinijoje

Rusijos kibernetinio saugumo programinės įrangos kūrėja „Kaspersky Lab“ dėl koronaviruso grėsmės laikinai nutraukia savo biurų Kinijos sostinėje Pekine, taip pat Tiandzine ir Šanchajuje darbą.

„Kaspersky Lab“ jos darbuotojų sveikata yra aukščiausias prioritetas. Bendrovė imasi visų įmanomų priemonių, kad užkirstų kelią koronaviruso plitimui. Dėl to nuspręsta laikinai uždaryti biurus Pekine, Tiandzine ir Šanchajuje. Visi mūsų darbuotojai Kinijoje laikinai dirbs iš namų“, – sakė rusų kibernetinio saugumo įmonės personalo vadovė Marina Aleksejeva.

Ji pabrėžė, kad kitose Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono valstybėse „Kaspersky Lab“ taiko lankstų darbo grafiką, o šiuose biuruose darbuotojams išduodamos apsauginės kaukės, teikiamos kitos saugumo priemonės.

„Mes taip pat prašome visų darbuotojų atsisakyti artimiausiu metu numatytų komandiruočių, ypač į koronaviruso infekcijos apimtas šalis. Iš tokių šalių grįžusiems mūsų darbuotojams rekomenduojama dvi savaites dirbti iš namų, atidžiai stebint savo sveikatos būklę“, – sakė M. Aleksejeva.

Jos žodžiais, šiuo metų nė vienas „Kaspersky Lab“ darbuotojas koronavirusu nėra užsikrėtęs.

Atnaujinta 10.01; atidėtas Kinijos prezidento valstybinis vizitas

Kinijos prezidento Xi Jinpingo valstybinis vizitas į Japoniją, turėjęs įvykti šį pavasarį, atidedamas dėl naujojo koronaviruso protrūkio, ketvirtadienį pranešė japonų Vyriausybės atstovas.

„Prezidento Xi [Jinpingo] valstybinis vizitas įvyks abiem [šalims] patogiu metu“, – Tokijuje sakė Yoshihide Suga.

Atnaujinta 09.59; dėl koronaviruso plitimo mokyklos uždarytos jau 15-oje šalių

Siekdamos kovoti su naujojo koronaviruso plitimu, jau 15 šalių vyriausybės priėmė sprendimą laikinai uždaryti mokyklas. Dėl to galimybės lankyti mokymo įstaigas neteko daugiau kaip 290,5 mln. vaikų ir paauglių. Tai pranešė JT švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO).

Jos žiniomis, tokių priemonių jau imtasi Irane, Italijoje, Kinijoje, Šiaurės Korėjoje, Kuveite, Libane, Mongolijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir Japonijoje.

Be to, mokyklos uždarytos dar devynių šalių, tarp jų – Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Vokietijos, JAV, Vietnamo, Pakistano, Pietų Korėjos, kai kuriuose rajonuose. UNESCO ekspertų nuomone, kai kuriose šalyse dėl to kyla vaikų maitinimo problemų, nes dabar jie neturi galimybės papietauti mokyklose. Tėvai, turintys likti namuose su vaikais, gali netekti darbo ir gauti mažesnes pajamas.

UNESCO planuoja kovo 10 d. surengti skubų švietimo ministrų susitikimą, kuriame bus svarstoma susiklosčiusi situacija ir rengiamos priemonės nepertraukiamo ir visiems vienodas galimybes užtikrinančio mokyklinio švietimo sistemai išsaugoti.

Atnaujinta 09.53; jokių bučinių

Virusui toliau žygiuojant per pasaulį vyriausybės skuba griežtinti prevencijos pastangas.

Italijoje protrūkis toliau plečiasi nepaisant griežtų priemonių, įskaitant karantiną 11-oje miestelių šalies šiaurėje, kuriuose gyvena 50 tūkst. žmonių.

Tarp naujų Italijos priemonių yra mėnesio trukmės, visai šaliai taikomas draudimas žiūrovams dalyvauti sporto renginiuose ir patarimas žmonėms vengti pasisveikinant bučiuoti į skruostą ar spausti ranką.

Premjeras Giuseppe Conte sakė, kad šalis su protrūkiu galės dorotis, kol jis smarkiai nesiplės.

„Tačiau eksponentinio augimo atveju ne tik Italija, bet ir bet kuri kita pasaulio valstybė negalėtų valdyti situacijos“, – sakė jis feisbuke paskelbtame vaizdo pranešime apie naujus suvaržymus.

Atnaujinta 09.52; pasaulyje intensyvėjant kovai su koronavirusu, Italija uždarė mokyklas

Italija trečiadienį uždarė visas mokyklas ir universitetus, bandydama stabdyti mirtinai pavojingo naujojo koronaviruso plitimą, o Vokietija tuo metu perspėjo, kad ligos protrūkis jau virto pandemija.

Visame pasaulyje naujuoju virusu užsikrėtė daugiau kaip 90 tūkst. žmonių, o maždaug 3,2 tūkst. mirė. Atvejų užregistruota maždaug 80-yje valstybių ir teritorijų.

Didžioji dauguma užsikrėtimo ir mirties atvejų yra Kinijoje, kur virusas SARS-CoV-2 praėjusių metų pabaigoje atsirado, bet trečiadienį Pekino paskelbti skaičiai rodo, kad per ankstesnes 24 valandas buvo užregistruota tik 119 naujų užsikrėtimo atvejų – mažiausiai per vieną parą nuo sausio.

Slovėnijoje užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis

Trečiadienį Slovėnijoje buvo užfiksuotas pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis. Tai per spaudos konferenciją pranešė laikinasis sveikatos apsaugos ministras Alešas Šabederas.

„Infekuotasis atvyko į Slovėniją iš Maroko per Italiją, sunegalavo ir kreipėsi į gydytoją, – sakė ministras. – Dabar jis yra izoliuotas ir gydomas Liublianos klinikinio centro infekciniame skyriuje“. Užsikrėtusio žmogaus tapatybė neatskleidžiama.

Naujojo koronaviruso Covid-19 sukelto susirgimo protrūkis buvo užfiksuotas praėjusių metų gruodžio pabaigoje Kinijos Uhano mieste, kuriame gyvena 12 milijonų žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija pripažino jį tarptautinio masto nepaprastąja situacija. Be Kinijos, infekuotųjų rasta daugiau kaip 70-yje šalių.

Kinijos valdžia iki šiol patvirtino daugiau kaip 80 tūkstančių užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejų, beveik 3 tūkst. infekuotųjų jau mirė.

Estijoje užfiksuotas trečias koronaviruso atvejis

Estija ketvirtadienį pranešė apie trečią šalyje užfiksuotą koronaviruso atvejį; virusas nustatytas iš Italijos sugrįžusiam Talino gyventojui.

Trečiadienį Sveikatos departamento laboratorijoje patikrinus 43 ėminius, vienas iš jų buvo teigiamas. Koronavirusas nustatytas vidutinio amžiaus sostinės gyventojui, kuris vasario 29-ąją grįžo iš Bergamo į Rygą. Į Estiją jis parvažiavo nuosavu automobiliu.

Vyras gydosi namuose, o Sveikatos departamentas palaiko ryšį su asmenimis, kurie su juo kontaktavo, ir stebi jų sveikatos būklę.

Antradienį šalyje buvo patvirtintas antras užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis; susirgo Tartu gyventojas, iš Italijos skridęs tuo pačiu lėktuvu kaip ir minėtas Talino gyventojas. Vis dėlto šie du atvejai gali būti tarpusavyje nesusiję, sako sveikatos apsaugos pareigūnai.