Pasaulyje

2020.03.04 22:47

Liuksemburgas siūlo ES šalims priimti be palydos čia atvykusius nepilnamečius pabėgėlius

ELTA 2020.03.04 22:47

Liuksemburgas ragina mažinti naštą Graikijos pabėgėlių stovykloms Egėjo jūros salose ir pats ketina priimti 10 vaikų ir jaunuolių, atvykusių čia be palydos.

„Aš manau, kad kažkas turi pradėti“, - trečiadienį prieš ES vidaus reikalų ministrų susitikimą sakė Liuksemburgo atstovas Jeanas Asselbornas. Kiekviena ES šalis už kiekvieną pusę milijono gyventojų turi „iš šios skylės ištraukti“ po 10 nepilnamečių be palydos, pasiūlė jis.

Nuo Kalėdų diskutuojama šia tema. Negalima vien tik aimanuoti, Graikijai reikia padėti ir konkrečiai, kalbėjo ministras. Jo šalis, nors problemos ir neišspręs, esą nori parodyti gerą pavyzdį.

Migrantų stovyklos Graikijos Egėjo jūros salose yra visiškai perpildytos. Šiuo metu Lesbo, Samo, Koso, Lero ir Chijo salose, Graikijos duomenimis, gyvena per 42 500 migrantų. Tačiau jose yra tik 6 000 vietų. JT pabėgėlių agentūros duomenimis, daugiau kaip trečdalis migrantų yra nepilnamečiai, tarp jų – daug jaunesnių nei 12 metų amžiaus vaikų. Tikslių duomenų apie vaikus be palydos nėra. Humanitarinės organizacijos mano, kad jų visoje Graikijoje gali būti apie 4 000.