Pasaulyje

2020.03.04 18:23

Pasaulį sužavėjusio jautraus vaizdo įrašo herojai saugiai pasiekė Turkiją

LRT.lt 2020.03.04 18:23

Praėjusį mėnesį pasaulį apskriejo jautrus vaizdo įrašas, kaip tėvas skatina savo trejų metų dukrą juoktis, vos išgirdus bombų ar raketų garsą. Taip jis bandė padėti dukrai nebebijoti kasdienių karo garsų šiaurės vakarų Sirijoje. BBC skelbia, kad šeima saugiai pasiekė Turkiją.

Paviešinęs vaizdo įrašą, kuriame Abdullahas Mohammedas juokiasi kartu su dukra Salwa, vyras aiškino, kad dėl oro antskrydžių, sprogstamų bombų vaikai patiria didelį stresą. Bandydamas nuraminti mažametę, tėvas tikino, kad sprogimo garsas yra panašus į fejerverkų garsus, todėl nėra ko bijoti, o kiekvieną kartą išgirdus gąsdinantį triukšmą – juoktis.

Reaguodama į pasirodžiusį vaizdo įrašą Turkijos valdžia praėjusią savaitę padėjo mergaitei ir jos tėvams kirsti sieną. Kaip pranešė Turkijos naujienų agentūra „Anadolu“, šeima Turkiją pasiekė vasario 25 dieną.

Pranešama, kad jie buvo nuvežti į migrantų stovyklą Reyhanli mieste, pietinėje Turkijoje. „The Guardian“ žurnalistė Bethan McKernan antradienį tviteryje pasidalijo Salwos ir jos tėvo nuotrauka.

„Pirmą kartą ji gali juoktis iš normalių dalykų“, – rašė ji.

A. Mohammadas Turkijos žiniasklaidai teigė, kad jis su savo vaizdo įrašu bandė perduoti tarptautinei bendruomenei žinutę. Jis džiaugėsi atvykęs į Turkiją ir galimybe dukrai lankyti mokykla.

„Tikiuosi, kad konfliktas Sirijoje greitai pasibaigs ir aš galėsiu grįžti“, – sakė jis.

Nuo gruodžio mėnesio konflikto draskomų Sirijos sričių ir Turkijos sieną perėjo beveik milijonas žmonių. Tiesa, Maskvos duomenimis, šiuo metu dėl mūšių Idlibe ties Sirijos ir Turkijos pasieniu susitelkę apie 200 tūkst. pabėgėlių, tačiau ji teigia, kad 2020 m. konflikto draskomų Sirijos sričių ir Turkijos sieną perėjo ne daugiau kaip 35 tūkst. žmonių.

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas šeštadienį patvirtino, kad jo šalis atvėrė savo sienas su Europos Sąjunga pabėgėliams iš Sirijos. Nepaisant to, kad 2015 metais Europos Sąjungoje kilus pabėgėlių krizei blokas pasirašė su Turkija susitarimą, kad Ankara nebepraleis pabėgėlių per savo sienas mainais į finansines paskatas.