Pasaulyje

2020.03.04 17:24

JAV milijardierius Bloombergas traukiasi iš demokratų prezidento rinkimų kampanijos

LRT.lt2020.03.04 17:24

Buvęs Niujorko meras Mike`as Bloombergas traukiasi iš kovos dėl teisės tapti demokratų kandidatu rinkimuose, skelbia CNN. Toks jo pareiškimas padarytas po Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) praūžusio „Superantradienio“.

M. Bloombergas, pasitraukdamas iš demokratų kandidato rinkimų, išreiškė paramą buvusiam JAV viceprezidentui Joe Bidenui, kuris per„Superantradienio“ balsavimus pasiekė virtinę pergalių prieš kairiojo sparno atstovą Bernie Sandersą.

„Po vakarykščio balsavimo aišku, kad geriausias kandidatas yra mano draugas ir puikus amerikietis Joe Bidenas“, – rašė M. Bloombergas.

J. Bidenui, kurį remia partijos vadovybė, paramą jo kandidatūrai taip pareiškė buvę varžovai, įskaitant Amy Klobuchar ir Pete`ą Buttigiegą, kurie „Superantradienio“ išvakarėse pasitraukė iš rinkimų kovos.

Per „Superantradienį“ rinkėjai pirmą kartą balsalapiuose matė ir M. Bloombergo pavardę. Buvęs Niujorko meras visą savo rinkimų kampanijos strategiją parėmė „Superantradieniu“ ir jo rezultatais. Tačiau, pavyzdžiui, Virdžinijoje 56 procentai pirminių rinkėjų jį vertino nepalankiai. Jis sulaukė tik Amerikos Samoa palaikymo.

Balsavimas parodė, kad šimtai milijonų dolerių reklamoms nepadarys įtakos rinkėjams, kurie nepasitiki kandidatu. M. Bloombergas išleido 34 milijonus dolerių televizijos ir radijo reklamoms Alabamoje, Šiaurės Karolinoje ir Virdžinijoje, kol J. Bidenas išleido vos dalį šios sumos. Rezultatai kalba už save – J. Bidenas laimėjo visose šiose valstijoje.

M. Bloombergas neišvengia prieštaringų temų, tokių kaip jo santykiai su juodaodžių bendruomene būnant Niujorko meru, ar netinkamos replikos moterims dirbusioms jo kompanijoje. Alabamos valstijos bažnyčioje jis susidūrė su protestu, kai dalis bažnyčios lankytų jam kalbant atsuko nugaras. Visi šie aspektai turėjo įtakos jo kampanijai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt