Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.04 16:56

Naujuoju Ukrainos premjeru patvirtintas Shmyhailis

atnaujinta 20.36
LRT.lt, BNS 2020.03.04 16:56

Ukrainos parlamentas trečiadienį patvirtino Denysą Šmyhalį naujuoju premjeru, atsistatydinus jo pirmtakui, kai buvo nutekintas įrašas, kuriame jis girdimas kritikuojantis prezidentą Volodymyrą Zelenskį.

Per balsavimą 450 vietų Aukščiausioje Radoje V. Zelenskio pasiūlytą 44 metų D. Šmyhalį palaikė 291 deputatas.

D. Šmyhalis iki šiol ėjo už regionų plėtrą atsakingo premjero pavaduotojo pareigas

Anksčiau trečiadienį Rada patvirtino Oleksijaus Hončaruko atsistatydinimą iš premjero posto, kuriame šis dirbo nuo 2019 metų rugpjūčio.

O. Hončarukas pasiūlė atsistatydinti antradienį – tai buvo antras jo mėginimas pasitraukti iš pareigų į viešumą iškilus nutekėjusiam garso įrašui, kuriame premjeras išreiškė abejonių apie V. Zelenskio išmanymą ekonomikos srityje.

Prieš balsavimą įstatymų leidėjams pristatydamas D. Šmyhalį prezidentas pareiškė besitikįs, kad „pagaliau turėsime žmonėms [atstovaujančią] vyriausybę“.

D. Šmyhalis pažadėjo spręsti ekonomines ir socialines problemas, šalies rytuose besitęsiant kariniam konfliktui su prorusiškais separatistais.

„Ukrainiečiai turi matyti ir jausti, kad valstybė juos gina“, – prieš balsavimą sakė valstybės vadovas.

Laukiama, kad vėliau trečiadienį taip pat bus pakeisti kai kurie ministrai.

Vakariniame Lvovo mieste gimęs D. Šmyhalis 1997 m. baigė Lvovo politechnikos institutą ir įsigijo pramonės vadybos specialybę bei inžinieriaus ir ekonomisto laipsnį.

Anksčiau jis dirbo vienoje energetikos bendrovėje, priklausančioje turtingiausiam Ukrainos piliečiui – įtakingam oligarchui Rinatui Achmetovui.

Po 2019 metais įvykusių prezidento rinkimų, kuriuos laimėjo V. Zelenskis, D. Šmyhalis pretendavo tapti Lvovo srities administracijos vadovu, bet nelaimėjo konkurso ir rugpjūtį tapo kaimyninės Ivano-Frankivsko srities gubernatoriumi.

Vasario pradžioje Aukščiausioji Rada paskyrė jį vicepremjeru.

Politiku tapęs komikas V. Zelenskis pernai balandį atėjo į valdžią žadėdamas „sugriauti sistemą“, valdžiusią Ukrainą nuo nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais.

Be kita ko, jis per savo kampaniją žadėjo užbaigti separatistinį konfliktą Rytų Ukrainoje, kovoti su korupcija ir reformuoti šalies ekonomiką, priklausomą nuo pagalbos iš užsienio.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi