Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.05 17:36

Koronavirusas skatina pasaulio lyderių išradingumą: kaip pasisveikinti nespaudžiant rankos?

LRT.lt 2020.03.05 17:36

Norėdami sumažinti riziką užsikrėsti naujuoju koronavirusu, žmonės visame pasaulyje ieško kitų alternatyvų ir keičia pasisveikinimo stilių. Ne išimtis – politikai tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje.

„Deutsche Welle“ pateikia pasisveikinimo būdus:

Rankos paspaudimas

Sveikatos specialistai rekomenduoja vengti rankos paspaudimų, kad sumažėtų rizika užsikrėsti koronavirusu. Vokietijos vidaus reikalų ministras į šią rekomendaciją pažiūrėjo rimtai – jis išsisuko nuo kanclerės Angelos Merkel mėginimo paspausti jam ranką. Jie abu nusijuokė, o A. Merkel iškėlė ranką aukštyn ir paskui atsisėdo. Spausti rankų kitiems atsisakė ir mūsų šalies premjeras Saulius Skvernelis.

Bučiniai į skruostus

Prancūzijos Vyriausybė patarė savo piliečiams vengti tradicijų – pasisveikinimo, pabučiuojant į abu skruostus. Vis dėlto Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šią savaitę susitikime Neapolyje tradiciniu būdu pasveikino Italijos premjerą Giuseppe Gonte, simboliškai parodydamas, kad jis nebijo kontakto su asmeniu iš šalies, kuri itin paveikta koronavisuro protrūkio.

„Duok penkis“

Tai gestas, kuris pirmiausiai išpopuliarėjo tarp beisbolo ir krepšinio žaidėjų JAV. Tokiu būdu perduodama maždaug 50 procentų mažiau bakterijų negu paspaudžiant ranką, todėl tai nėra visiškai saugus būdas pasisveikinti.

Sumušimas kumščiais

Pasisveikinimas, kuris dažniausiai naudojamas sporte, ir kurį labai išpopuliarino buvęs JAV prezidentas Barackas Obama.Teigiama, kad tokiu būdu pasidalijama 90 procentų mažiau mikrobų negu sukertant rankomis.

Apsikabinimas

Apkabinimas yra dar vienas būdas dalintis įvairiais mikrobais, tačiau tyrimai taip pat parodė, kad šiltas mylimo žmogaus apkabinimas gali sustiprinti imuninę sistemą, o kai kurias atvejais tai gali sustiprinti ir diplomatinius ryšius. Šis Pietų Korėjos prezidento Moon Jae-inas ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno apsikabinimas 2018 m. sukėlė įvairias reakcijas abiejose šalyse. Anksčiau jie apsiribodavo tik formaliu rankos paspaudimu.

Patapšnojimas per petį

Australijos Naujojo Pietų Velso sveikatos ministras Bradas Hazzardas patarė australams rankos paspaudimą pakeisti patapšnojimu per nugarą. Nors sveikinantis šiuo būdu galimybė užkrėsti kitą asmenį yra pati mažiausia, tačiau kiti žmonės šį gestą gali suprasti kaip užuojautos ženklą.

Mojavimas

Karalienė Elizabeth II ir princas Filipas mojuoja iš Bekingemo rūmų balkono. Toks pasisveikinimo būdas kilo 18-ajame amžiuje – taip riteriai pasveikindavo vienas kitą nusiimdami šalmus, atskleisdami savo tapatybę ir parodydami, kad jie atvyksta taikiai. Tiesa, mojavimas kai kuriose šalyje gali būti laikomas įžeidimu.

Kumščio ir delno sveikinimas

Kinijoje, kur prasidėjo COVID-19 protrūkis, viena iš pasisveikinimo rekomendacijų yra tradicinis „gongo shou“ gestas arba kumščio ir delno pasisveikinimas, kurį nuotraukoje demonstruoja kinų aktorius Jet Li.

„Thai Wai“

Tajų žmonės ne visada sveikinasi spausdami ranką. Vietoj to, jie siūlo draugišką Wai – tai į malda panašus gestas, kai rankos sudedamos priešais krūtinę, pirštai nukreipti į viršų, galva šiek tiek palenkta į priekį. Wai yra naudojamas kaip dalis sveikinimų Tailande, atsisveikinimo, pagarbos, dėkingumo, pripažinimo ir nuoširdaus atsiprašymo metu.

Nusilenkimas

Vietoje užsieniečiams priimtiniausios pasisveikinimo formos, rankos paspaudimo, Japonijoje tradiciškai įprastas nusilenkimas vienas kitam.

Susidaužimas pėdomis („Fooshake“)

Neseniai internete nuvilnijo dar viena rankų paspaudimo alternatyva, pasklidusi Kinijoje – susidaužimas pėdomis. Dar kitaip vadinamas „Uhano rankos paspausdimu“. „Trinti“ nešvarias kojas vis tiek saugiau negu liestis rankomis...

Šypsena

Šalyse didėjant nuogąstavimui dėl šalyje plintančio koronaviruso, šypsena tikriausiai yra paprasčiausias būdas pasisveikinti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi