Pasaulyje

2020.03.04 13:22

BBC sulaukė Rusijos grasinimų – kaltina taisyklių pažeidimu ir grasina baudomis

LRT.lt 2020.03.04 13:22

Paaštrėjus ginčui dėl žiniasklaidos tarp Maskvos ir Londono, trečiadienį Rusijos Ryšių reguliavimo tarnyba apkaltino „BBC World News“ kanalą, esą jis pažeidė šalies transliavimo reikalavimus, rašo „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

Rusijos reguliuotojas „Roskomnadzor“ teigė nustatęs Didžiosios Britanijos visuomeninio transliuotojo pažeidimus, susijusius su „apsauga vaikų sveikatai ir vystymuisi nuo kenksmingos informacijos“.

Tarnyba teigė, kad BBC neidentifikavo turinio, kuris galėtų turėti neigiamą poveikį nepilnamečų vystymuisi, ir nepažymėjo jo indeksais pagal auditorijos amžiaus cenzą. Transliuotojas taip pat kaltinamas laiku nepateikęs reikiamų dokumentų.

Remiantis Rusijos įstatymais, transliuotojui gali būti skirtos dvi baudos: už informacijos neapdorojimą gresia bauda iki beveik 2700 eurų ir iki 270 eurų bauda už dokumentų pateikimą.

BBC kol kas komentaro nepateikė. Byla numatyta kovo 12 d.

Užsienio žiniasklaida susiduria su vis didesniais apribojimais ir pranešimų teikimo reikalavimais Rusijoje, teigiama, kad tokiu būdu bandoma kontroliuoti žiniasklaidą.

2017 m. pabaigoje Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, leidžiantį šalies Teisingumo ministerijai užsienio žiniasklaidos priemones įvardyti „užsienio agentais“. Netrukus po pareiškimo, Maskva „Amerikos balsą“ („Voice of America“), „Radio Free Europe/Radio Liberty“ (RFE/RL) ir dar septynias susijusias naujienų tarnybas paskelbė „užsienio agentais“.

Rusijos pareigūnai tikino, kad tokie įstatymai yra atsakas į tai, kad Kremliaus finansuojamas RT televizijos kanalas, kurį JAV valdžia kaltina skleidžiant propagandą, privalėjo įregistruoti savo padalinį pagal JAV užsienio agentų registravimo įstatymą (FARA).

JAV atsakė, kad JAV ir Rusijos įstatymai skiriasi ir kad Rusija naudojasi savo „užsienio agento“ įstatymais, norėdama nutildyti nesutarimus ir užtildyti nepriklausomą žiniasklaidą. 2019 m.

Rusijos valdžia taip pat perspėjo šalyje veikiančią britų žiniasklaidą, kad ji turėtų būti pasirengusi pasekmėms po to, kai britų reguliatorius „Ofcom“ nubaudė RT už nešališkumo taisyklių pažeidimą.