Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.25 09:41

Pentagono vadovas: JAV ir Rusija gali „rasti bendradarbiavimo sričių“ dėl Sirijos

BNS 2015.09.25 09:41

Jungtinės Valstijos ir Rusija gali rasti būdų bendradarbiauti dėl krizės Sirijoje, ketvirtadienį pareiškė Pentagono vadovas Ashtonas Carteris, Maskvai toliau stiprinant savo karinius pajėgumus šioje nuožmaus karo draskomoje Artimųjų Rytų šalyje.

Rusija pastarosiomis savaitėmis pasiuntė šimtus karių, taip pat naikintuvų, artilerijos ir kitos karinės įrangos į Latakijos regioną šiaurės vakarinėje Sirijoje, sukeldama Vašingtonui daug klausimų ar – arba kada – Rusija ketina įsikišti į jau puspenktų metų trunkantį pilietinį karą, kad paremtų savo sąjungininką, Sirijos prezidentą Basharą al Assadą.

A. Carteris nurodė, kad jeigu Rusija kovos su „Islamo valstybės“ džihadistais ir tuo pat metu sieks politinio krizės sprendimo, o ne tik „be atrankos“ atakuos B. al Assado priešus, Jungtinės Valstijos ir Maskva galės rasti būdų veikti kartu.

„Esant tokiai įvykių eigai, yra įmanoma, kad mes galėsime rasti bendradarbiavimo sričių“, – žurnalistams sakė A. Carteris.

„Bet jeigu tai bus benzino pylimas į Sirijos pilietinio karo ugnį, tai, žinia, nebus produktyvu“, – pridūrė jis.

JAV ypač didelį susirūpinimą kelia tai, jog dėl Rusijos karinių pajėgų stiprinimo Sirijoje kyla grėsmė, kad Rusijos ir JAV vadovaujamos koalicijos orlaiviai gali atsidurti toje pačioje oro erdvėje.

Todėl Pentagono teigimu, reikalingas konfliktų šalinimo mechanizmas, kad būtų galima išvengti tokio pobūdžio incidentų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi