Pasaulyje

2020.03.04 07:42

Honkonge patvirtintas šuns užsikrėtimas koronavirusu, Italijoje uždaromos švietimo įstaigos

atnaujinta 23.35
ELTA, LRT.lt, BNS2020.03.04 07:42

Honkonge vienos naujuoju koronavirusu užsikrėtusios moters auginamam šuneliui irgi buvo nustatyta ši infekcija, tikriausiai perimta iš šeimininkės, trečiadienį pranešė tarnybos.

Pirmieji atvejai Vengrijoje

Vengrija trečiadienį pranešė, kad šalyje patvirtinti du pirmieji užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Koronaviruso infekcija COVID-19 nustatyta dviem studentams iraniečiams.

„Du pacientai buvo perduoti medicinos įstaigai dėl koronaviruso infekcijos“, – per „Facebook“ vaizdo žinutę sakė premjeras Viktoras Orbanas.

„Du užsieniečiai, Vengrijoje studijuojantys studentai, iraniečiai. Atrodo, kad simptomai jiems iki šiol nepasireiškė, bet patvirtinta, kad jie užsikrėtę“, – pridūrė premjeras.

Pietų Pešto centrinės ligoninės gydytojas Janosas Szlavikas (Janošas Slavikas) per spaudos konferenciją sakė, kad abu pacientai neseniai aplankė savo šeimas Irane. Kartu su jais gyvenantys asmenys laikomi karantine.

Pareigūnai aiškinasi, kur šie studentai iraniečiai lankėsi sugrįžę į Vengriją ir su kokiais žmonėmis kontaktavo, nurodė J. Szlavikas.

Italijoje koronaviruso protrūkio aukų skaičius viršijo 100

Italijoje naujojo koronaviruso protrūkio aukų skaičius trečiadienį viršijo 100, o užsikrėtusių susirgimu COVID-19 užregistruota daugiau kaip 3 000, pranešė vyriausybė.

Per pastarąją parą šalyje mirė dar 28 koronavirusu užsikrėtę pacientai, todėl bendras aukų skaičius išaugo iki 107 ir yra didžiausias už Kinijos, šios epidemijos pirminio židinio, ribų.

Be to, nuo protrūkio pradžios Italijoje užregistruoti 3 089 koronovirusu užsikrėtę asmenys, rodo oficialūs duomenys.

Šuns, priklausančio 60-metei pacientei, organizme nuo penktadienio per kelis tyrimus buvo aptikta koronaviruso SARS-CoV-2 „maža koncentracija“, kai keturkojis buvo karantinuotas viename gyvūnų centre.

Honkongo žemės ūkio, žvejybos ir aplinkos apsaugos departamentas (AFCD) nurodė, kad kelių tyrimų, atliktų šiam Pomeranijos špicui, rezultatai rodo „žemo lygio infekciją“. AFCD pridūrė, kad Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacijos ir universitetų ekspertai vienbalsiai sutiko, kad tai „veikiausiai yra gyvūno užsikrėtimo nuo žmogaus atvejis“.

Minėtam Pomeranijos špicui nepasireiškė jokie koronaviruso sukeliamo susirgimo COVID-19 simptomai, pažymėjo AFCD. Nuo praeito penktadienio visų žmonių, kuriems yra patvirtinta koronaviruso infekcija, augintiniai yra karantinuojami dviem savaitėms. Šiuo metu izoliuoti laikomi du šunys. Antrasis karantine laikomas šuo priklauso kitam pacientui, kurio vieno tyrimo rezultatas buvo neigiamas, bet dar bus atlikta naujų tyrimų, prieš išrašant iš gydymo įstaigos.

Pasak tarnybų, Pomeranijos špicas bus toliau atidžiai stebimas, o šeimininkei jis bus gražintas tik nustačius, kad viruso šuns organizme nebėra.

Italija uždaro mokyklas ir universitetus

Italijos valdžia trečiadienį nusprendė uždaryti visas mokyklas ir universitetus iki kovo vidurio dėl koronaviruso protrūkio šalyje, Italijos naujienų agentūrai ANSI sakė šaltiniai. Kiek vėliau Italijos švietimo ministrė pranešė, kad šis sprendimas bus „formalizuotas artimiausiomis valandomis“, rašo „Corriere della Sera“.

Tą ministerija padarė po kelių valandų oficialiu sprendimu.

Savo ruožtu Vokietijos sveikatos apsaugos ministras Jensas Spahnas pareiškė, kad naujojo koronaviruso protrūkis virto „pasauline pandemija“ ir perspėjo, kad blogiausia – dar priešakyje.

Anot ministro, pastarosiomis dienomis padėtis Vokietijoje ir kitur Europoje iš pagrindų pasikeitė. Pačioje Vokietijoje nustatyta jau 240 užsikrėtimo virusu SARS-CoV-2 atvejų.

„Koronaviruso protrūkis Kinijoje virto pasauline pandemija“, – vokiečių įstatymų leidėjams sakė J. Spahnas.

„Padėtis labai sparčiai kinta, – aiškino jis. – Aišku, kad protrūkio viršūnės dar nepasiekėme.“

Italijoje šiuo metu fiksuojamas didžiausias koronaviruso protrūkis Europoje. Šioje šalyje COVID-19 jau pareikalavo 79 žmonių gyvybių, juo užsikrėtė daugiau kaip 2 500. Pagal koronaviruso aukų skaičių Italija yra trečia po Kinijos ir Irano.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) dar nėra pripažinusi koronaviruso išplitimo pandemija. Toks statusas yra suteikiamas protrūkiui, plintančiam visame pasaulyje dėl vietinės pernašos.

Vis dėlto organizacija yra perspėjusi šalis ruoštis galimai pandemijai.

Patvirtintas pirmas užsikrėtimas koronavirusu ES institucijose Briuselyje

Naujasis koronavirusas diagnozuotas pirmajam ES pareigūnui, dirbančiam Briuselyje įsikūrusioje Bendrijos gynybos agentūroje (EGA), patvirtino Europos Komisijos (EK) atstovė spaudai Dana Spinant.

„Turime atvejo patvirtinimą“, – sakė D. Spinant.

Anksčiau apie šį užsikrėtimo atvejį pranešęs naujienų portalas „Euractiv“ teigė, kad pareigūnas dirba Europos gynybos agentūroje ir neseniai sugrįžo iš Italijos.

Savo ruožtu EGA atstovė spaudai Elisabeth Schoeffmann patvirtino, kad agentūros pareigūnas vasario 23 d. sugrįžo iš Italijos, vėliau jam buvo diagnozuotas koronavirusas COVID-19.

Pasak E. Schoeffmann, visi susirinkimai EGA yra atšaukti iki kovo 13 d. Ji taip pat paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją, kad koronavirusu užsikrėtęs pareigūnas dalyvavo keturias valandas trukusiame susirinkime su dar 30 pareigūnų iš kitų ES institucijų, kol jam dar nebuvo nustatytas koronavirusas.

Nuolat atnaujinama informacija:

Atnaujinta 19.00

Izraelis dėl iškilusio koronaviruso pavojaus trečiadienį asmenims, atvykstantiems iš Prancūzijos, Vokietijos, Ispanijos, Austrijos ir Šveicarijos, laikytis dviejų savaičių karantino.

Kiek anksčiau panašų nurodymą gavo atvykstantys iš Italijos ir kelių Azijos šalių.

„Esame pasaulinės epidemijos aukščiausiame taške“, – sakė premjeras Benjaminas Netanyahu, skelbdamas apie naujausius kelionių suvaržymus.

„Mūsų padėtis yra geresnė nei kitų šalių, nes ... ėmėmės griežtų, labai griežtų priemonių, kad sulėtintumėme šio viruso plitimą“, – pridūrė jis.

Šiuo metu Izraelyje yra patvirtinta 15 koronaviruso atvejų ir nė vienos mirties. Dar 7 tūkstančiai žmonių patys laikosi karantino namuose.

Izraelis anksčiau nurodė laikytis karantino visiems, atvykstantiems iš Kinijos žemyninės dalies, Honkongo, Tailando, Singapūro, Makao, Pietų Korėjos, Japonijos ir Italijos.

Atnaujinta 18.08

Kanados centrinis bankas trečiadienį sumažino savo bazinę palūkanų normą 0,5 procentinio punkto iki 1,25 proc., reaguodamas į koronaviruso epidemijos keliamą ekonominę grėsmę.

Šis bazinės palūkanų normos sumažinimas buvo pirmasis Kanadoje nuo 2015-ųjų vidurio. Kanados centrinis bankas pasekė Jungtinių Valstijų federalinio atsargų banko (FED) pėdomis – savo bazinę palūkanų normą bankas sumažino antradienį.

Atnaujinta 16.06

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija pranešė sostinėje Minske sulaikiusiu jo gyventoją, kuris per socialinius tinklus perpardavinėjo medicinines kaukes smarkiai padidinta kaina.

„Tyrimo metu nustatyta, kad sulaikytasis – 26 metų jaunuolis – didelį kiekį medicininių kaukių įsigijo Rusijoje, o per socialinius tinklus Baltarusijoje pardavinėjo kelis kartus didesne kaina nei vaistinėse“, – paaiškino Baltarusijos VRM atstovė spaudai Olga Čemodanova.

„Jaunuolis buvo sulaikytas neteisėto sandorio metu. Iš viso pas jį aptikta ir konfiskuota 12,8 tūkst. medicininių kaukių už 10,8 tūkst. Baltarusijos rublių (4,3 tūkst. eurų – red.) ", – pridūrė ji.

Skelbiama, jog šiam spekuliantui, kuris anksčiau administracinėn ar baudžiamojon atsakomybėn nebuvo patrauktas, surašytas administracinis protokolas už neteisėtą verslą.

Atnaujinta 15.50

Saudo Arabija trečiadienį dėl naujojo koronaviruso epidemijos keliamo pavojaus laikinai uždraudė atlikti vadinamąją mažąją piligrimystę (umra) į šventuosius Mekos ir Medinos miestus, pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Priimtas sprendimas „laikinai sustabdyti karalystės piliečių ir gyventojų mažąją piligrimystę“, rašoma ministerijos išplatintame pranešime, kurį išplatino oficiali naujienų agentūra SPA.

Praėjusią savaitę ši Persijos įlankos valstybė sustabdė vizų piligriminėms kelionėms išdavimą ir uždraudė šešių Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos šalių piliečiams atvykti į Meką ir Mediną.

Atnaujinta 15.18

Irano prezidentas Hassanas Rouhani trečiadienį atmetė JAV siūlymą padėti šiitiškai respublikai kovoti su koronaviruso protrūkiu ir pareiškė, kad dėl Amerikos taikomų „piktavališkų“ sankcijų šalis net negali įsigyti vaistų.

Iranui sunkiai sekasi pažaboti viruso, nuo kurio per pastarąsias dvi savaites mirė 92 iš 2 922 patvirtintų pacientų, spartų plitimą.

Šalyje buvo uždarytos mokyklos ir universitetai, atidėti svarbūs kultūros ir sporto renginiai, taip pat buvo sutrumpintos darbo valandos.

„Tie, kas per sankcijas atėmė iš žmonių netgi vaistus ir maistą, kas padarė piktavališkų dalykų... užsidėjo užuojautos kaukę ir sako, kad nori padėti iraniečių tautai“, – kalbėjo H. Rouhani, akivaizdžiai turėdamas omeny Jungtines Valstijas. D. Trumpas šeštadienį pareiškė esąs pasirengęs padėti Iranui suvaldyti protrūkį jei Teheranas paprašytų pagalbos.

„Mūsų žmonės puikiai supranta, kad meluojate“, – atsakydamas pabrėžė H. Rouhani, kalbėjęs per savaitinį savo kabineto posėdį, transliuotą per televiziją.

Atnaujinta 14.58

Paryžiaus Luvro muziejus trečiadienį vėl buvo atidarytas, jo vadovybei ėmus sklaidyti protestavusių darbuotojų nuogąstavimus dėl koronaviruso plitimo.

Muziejaus pareiškime sakoma, kad susidūręs su „teisėtu susirūpinimu“ dėl viruso SARS-CoV-2 plitimo jis sutiko imtis „papildomų priemonių“ darbuotojų ir lankytojų saugumui užtikrinti.

Gausiausiai lankomas muziejus pasaulyje buvo uždarytas nuo sekmadienio, jo darbuotojams atsisakius dirbti dėl galimos grėsmės jų sveikatai. Muziejus nedirbo sekmadienį ir pirmadienį, o antradieniais ir šiaip būna uždarytas visuomenei.

Trečiadienį ryte lauke lūkuriavusius kelis šimtus lankytojų dar pasitiko užrašas, kad „dėl išskirtinių aplinkybių muziejus atsidarys vėliau“.

Muziejaus vadovybė, bandydama įkalbėti darbuotojus grįžti, be kita ko, pažadėjo juos aprūpinti rankų dezinfekavimo priemonėmis ir užtikrinti galimybę dažniau plautis rankas.

Atnaujinta 14.57

Šveicarijos kariuomenė antradienį paskelbė, kad visi jos kariai bus izoliuoti bazėse, jų gretose nustačius užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį.

Vienam vyrui pirmadienį buvo diagnozuota šio viruso sukeliama liga COVID-19, kai šis ruošėsi atlikti papildomą privalomąją karinę tarnybą, nurodoma ginkluotųjų pajėgų pareiškime.

Šveicarijoje iki šiol patvirtinti 37 koronaviruso atvejai, kurių pirmasis buvo nustatytas prieš savaitę.

Atnaujinta 14.19

Įtarimai dėl koronaviruso vokiečių kruiziniame laive „Aida Aura“, kuriam antradienį Norvegijoje buvo paskelbtas karantinas, nepasitvirtino, trečiadienį pranešė laikraštis „Bild“.

Laivas stovėjo Pietų Norvegijoje, už 110 km nuo Bergeno esančio Haugesiundo miesto uoste. Du jo keleiviai pasijuto blogai ir paprašė atlikti jiems testus vėl viruso. Kaip transliuotojui NRK sakė vienas Haugesiundo gydytojas, abu šie keleiviai prieš savaitę bendravo su trečiu asmeniu, kuriam paskui buvo nustatyta koronaviruso infekcija. Šio trečiojo asmens laive nėra.

Vokietijoje registruotos kruizų bendrovės „AIDA Cruises“ atstovas pranešė, kad laineris dar vakar vakare galėjo palikti Norvegiją. Laive „Aida Aura“ yra 1,2 tūkst. keleivių.

Atnaujinta 12.57

Garsusis Paryžiaus Luvro muziejus, kurio darbuotojai dėl koronaviruso grėsmės atsisakė dirbti, trečiadienį neatsidarė, kaip buvo planuota, o lauke lūkuriavusius kelis šimtus lankytojų pasitiko užrašas, kad „dėl išskirtinių aplinkybių muziejus atsidarys vėliau“.

Gausiausiai pasaulyje lankomas muziejus yra uždarytas nuo sekmadienio jo darbuotojams būgštaujant dėl galimo naujojo viruso plitimo.

Muziejaus vadovybė ėmėsi naujų priemonių, skirtų užkirsti kelią užkratui, bandydama įkalbėti darbuotojus grįžti.

Atnaujinta 11.50

Rusija uždraudė respiratorių, apsauginių kaukių ir apsauginių kostiumų eksportą, kad šių priemonių nepritrūktų medikams, gydantiems naujuoju koronavirusu užsikrėtusius pacientus, ir visuomenei.

Trečiadienį paskelbtu įsaku draudžiama eksportuoti iš viso 17 tipų priemones, įskaitant kaukes, plastiko plėvelės antbačius, pirštines, chirurginius drabužius, dujokaukes, apsauginius kostiumus ir daugkartinio naudojimo biologinės apsaugos kostiumus.

Atnaujinta 10.45

Indija pranešė apie 22 naujus koronaviruso atvejus Indijoje. Savo ruožtu Irakas pranešė apie pirmąją auką.

Atnaujinta 10.33

Sveikatos apsaugos ministerija oficialiai patvirtino, kad Baltarusijoje užregistruoti dar du koronaviruso atvejai, rašo „Belsat“.

Dar antradienį buvo pranešta apie 4 koronaviruso atvejus, tačiau buvo paimti dar dviejų žmonių mėginiai tyrimams, kurių rezultatai trečiadienį parodė COVID-19 užkratą. Taigi iš viso šeši karonaviruso atvejai patvirtinti Baltarusijoje – 4 Minske ir 2 Vitebsko srityje.

Atnaujinta 10.14

Argentina ir Čilė antradienį pranešė apie pirmuosius patvirtintus užsikrėtimo koronavirusu COVID-19 atvejus.
43-ejų argentinietis kovo 1 d. sugrįžo iš Italijos, o 33-ejų čilietis mėnesį praleido Pietryčių Azijoje, kur ir užsikrėtė koronavirusu.

Argentinos sveikatos apsaugos ministras Ginesas Gonzalezas Garcia patvirtino, kad pacientas yra izoliuotas nuo tada, kai kovo 1 d. atvyko į Buenos Airių privačią sveikatos kliniką.

„Patvirtinome pirmą atvejį. Tai yra pacientas, kuris atvyko iš Italijos“, tačiau taip pat lankėsi kitose Europos šalyse, sakė G. Gonzalezas Garcia.

Ministras tikino, kad Argentina yra pasirengusi susitvarkyti su koronavirusu, o „pirmasis atvejis nėra sudėtingas“.
„Yra šalys, kurioms pavyko užkirsti kelią plitimui, ir šalys, kurioms nepavyko. Tikiu, kad virusas bus suvaldytas“, – teigė G. Gonzalezas Garcia.

Atnaujinta 09.37

Ispanų pareigūnai antradienį pranešė apie pirmą šalyje mirties nuo koronaviruso atvejį; virusas buvo po mirties nustatytas vienam vyrui.

„Tai – pacientas, kuris mirė vasario 13-ąją“, – žurnalistams sakė regiono sveikatos apsaugos pareigūnė Ana Barcelo Chico. Ji nurodė, kad koronavirusas jam buvo nustatytas po mirties.

Vokietija neeksportuos

Vokietijos vidaus reikalų ministerija (VRM) trečiadienį paskelbė uždraudžianti medicininių apsaugos priemonių, tokių kaip kaukės ir pirštinės, eksportą. Taip siekiama užtikrinti, kad sveikatos apsaugos darbuotojai šalyje turės pakankamai šių priemonių kovoje su koronaviruso COVID-19 protrūkiu.

Šio žingsnio imtasi pasaulio šalių vyriausybėms imantis veiksmų apsaugoti medicinines apsaugos priemones, kilus nerimui, kad mirtinas koronavirusas gali sukelti paniško apsipirkimo, atsargų kaupimo ar net vagysčių bangą.
Ministerija pranešime paskelbė išleidžianti įsaką, draudžianti „medicininių apsaugos priemonių (kaukių, pirštinių, apsauginių kostiumų ir t.t.) eksportą į užsienį“.

Tiesa, šiam draudimui gali būti taikos išimtys, pavyzdžiui, „tarptautinių pagalbos misijų“ rėmuose, pridūrė VRM.

Užsikrėtimas Lenkijoje

Lenkijoje užfiksutoas pirmasis koronaviruso atvejis, trečiadienį pranešė Lenkijos sveikatos apsaugos ministras. Savo ruožtu Jungtinėse Valstijose naujojo koronaviruso aukų skaičius antradienį išaugo iki devynių. Apie daugiau atvejų taip pat praneša Baltarusija, Estija.

Pacientas iš Liubušo provincijos. Jis jaučiasi gerai, visi asmenys, kurie su juo bendravo, šiuo metu yra karantine, spaudos konferencijoje sakė ministras Łukaszas Szumowskis, praneša „Wyborcza“. Pacientas neseniai viešėjo Vokietijoje. Šiuo metu jis yra ligoninėje.

Estijos socialinių reikalų ministras Tanelis Kiikas pranešė, kad Estijoje patvirtintas antrasis koronaviruso atvejis, kuris greičiausiai nebus paskutinis.

„Žvelgiant į skaičius kitose šalyse, matosi kaip jie keitėsi bėgant laukui. Todėl mes, be abejo, galime manyti, kad Estijoje taip pat gali atsirasti daugiau atvejų“, – sakė ministras, antradienį kalbėdamas politinių aktualijų laidoje „Esimene stuudio“.

Nauji atvejai JAV

Jungtinėse Valstijose naujojo koronaviruso aukų skaičius antradienį išaugo iki devynių. Visi žmonės mirė Vašingtono valstijoje, dauguma jų – tų pačių slaugos namų gyventojai, teigė pareigūnai.

Aštuoni žmonės mirė Kingo apygardoje, į kurią įeina Sietlas, vienas – kaimyninėje Snohomišo apygardoje. JAV – abiejose pakrantėse ir Vidurio Vakaruose – iš viso patvirtinta daugiau nei 100 užsikrėtimo koronavirusu atvejų.

„Life Care Center“ slaugos namai Sietlo priemiestyje šiuo metu yra Vašingtono valstijos koronaviruso protrūkio židinys. Centras uždraudė šeimos nariams lankyti jo gyventojus ir sustabdė naujų žmonių priėmimą.

Sietlo ligoninės, kur mirė vienas koronaviruso pacientas, atstovė Susan Gregg tikino, kad visuomenės sveikatos specialistai nustato slaugos darbuotojus, kurie kontaktavo su koronaviruso auka.

„Bendradarbiaudami su Visuomenės sveikata, mes nustatėme, kad dalis personalo galėjo užsikrėsti dirbdami intensyvios terapijos skyriuje, kur pacientas buvo gydomas“, – sakė S. Gregg.

Sveikatos apsaugos pareigūnai visame pasaulyje bando sustabdyti mirtino koronaviruso COVID-19 plitimą, kurio protrūkis prasidėjo Kinijoje gruodį ir iki šiol pražudė daugiau nei 3 100 žmonių.

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį apsilankė Nacionalinuose sveikatos institutuose už JAV sostinės ribų, kad gautų naujausią informaciją apie koronaviruso vakciną.

Pasak jo, kol kas Vyriausybė neketina riboti gyventojų judėjimo šalies viduje, nes Vašingtono valstija esą yra „vienas karštas taškas“.

JAV ekspertai „šiuo metu lenkia jį“, sakė D. Trumpas.

Šalies prezidentas taip pat patvirtino neketinąs uždrausti masinių renginių, tarp kurių – kasmetinis „Kovo beprotybe“ vadinamas koledžų krepšinio čempionatas.

Australijoje dėl koronaviruso panikuojantys pirkėjai iš lentynų iššlavė tualetinį popierių

Didžiausias Australijos prekybos centras trečiadienį paskelbė ribojantis tualetinio popieriaus pardavimą, šalyje dėl koronaviruso protrūkio kilus paniško apsipirkimo bangai.

Australijos prekybos centrų ir maisto prekių parduotuvių tinklas „Woolworths“ pranešė, kad keturių tualetinio popieriaus pakuočių apribojimas vienam pirkėjui bus taikomas „tam, kad daugiau klientų galėtų įsigyti produkcijos“.

Rankų dezinfekavimo priemonių pardavimai taip pat bus ribojami, o vienam asmeniui jų bus parduodama ne daugiau kaip du vienetai.

„Tai padės padidinti atsargų lygį, tiekėjams padidinus vietos produkcijos tiekimus ir tenkinant didesnę nei įprasta paklausą“, – teigiama bendrovės pranešime.

Nepaisant vyriausybės patikinimo, jog nieko nepritrūks, Australijos prekybos centruose buvo išgraibstytos kai kurios prekės. Socialinėje žiniasklaidoje pasirodė tuščių lentynų ir pirkėjų, stumiančių tualetinio popieriaus prikrautus vežimėlius, vaizdų.

Tuo tarpu trečiadienį į vieną Sidnėjaus prekybos centrą buvo iškviesta policija, kai per ginčą, kilusį prie tualetinio popieriaus lentynos, vienas pirkėjas išsitraukė peilį.

Naujojo Pietų Velso policija patvirtino, kad pareigūnai nuvyko į vakariniame Sidnėjuje esantį prekybos centrą, tačiau teigė, kad niekas nebuvo suimtas ir niekas nebuvo sužeistas.

Manoma, kad peilį išsitraukė vienas išgąsdintas klausos ir kalbos sutrikimų turintis pirkėjas.

Mažmenininkai taip pat susiduria su veido kaukių ir rankų higienos priemonių trūkumu, kurį sukėlė baimė dėl koronaviruso protrūkio, kuriuo jau užkrėtė daugiau nei 90 tūkst. žmonių ir mirė daugiau nei 3,1 tūkst. žmonių.

Didžioji dauguma atvejų įvyko Kinijoje, tačiau Pietų Korėja, Italija ir Iranas taip pat tapo „karštaisiais taškais“.

Australija pranešė apie 43 patvirtintus viruso atvejus, įskaitant vieną mirties atvejį.

Ministras pirmininkas Scottas Morrisonas pranešė kalbėjęs su dviem pagrindiniais šalies prekybos centrų tinklais – „Woolworths“ ir jo konkurentu „Coles“ – apie tai, kaip jie reaguoja į panišką pirkimą.

„Suprantu, kad žmonės yra susirūpinę, eina į prekybos centrus ir šluoja prekes. Tačiau tai nėra būtina“, – trečiadienį radijui 2GB kalbėjo S. Morrisonas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.