Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.03 21:49

Trumpas pranešė apie „labai gerą pokalbį“ su Talibano lyderiu

BNS, LRT.lt 2020.03.03 21:49

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pranešė apie įvykusį „labai gerą pokalbį“ su Talibano lyderiu, kovotojams patvirtinus, kad Amerikos vadovas telefonu pasikalbėjo su jų vyriausiuoju derybininku mula Baradaru.

„Iš tiesų dalyvavau labai gerame pokalbyje su Talibano lyderiu“, – žurnalistams Baltuosiuose rūmuose sakė D. Trumpas.

D. Trumpas nepaminėjo Baradaro vardo, bet Talibano politinio sparno vadovas anksčiau vadovavo deryboms, kurias vainikavo šeštadienį Dohoje pasirašytas istorinis JAV ir kovotojų susitarimas, turintis, kaip tikis Vašingtonas, padėti užbaigti ilgiausią Amerikos karą.

LRT.lt primena, tiesioginės JAV ir Talibano derybos prasidėjo 2018 metais. Ilgą laiką derybos vyko iš esmės be rezultatų, o pernai rugsėjį JAV prezidentas Donaldas Trumpas net pareiškė, kad jos žlugo.

JAV ir Talibano derybininkai vasario 29 d. Dohoje pasirašė istorinį susitarimą, numatantį, jog Amerika išves savo pajėgas iš Afganistano mainais į kovotojų saugumo garantijas, siekiant užbaigti ilgiau kaip 18 metų besitęsiantį konfliktą.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sakė, kad šis susitarimas yra „pirmas žingsnis į ilgalaikę taiką“.

Po 2001 metų rugsėjo 11-osios atakų JAV surengė invaziją į Afganistaną ir nuvertė Talibaną, o vėliau išleido daugiau kaip 1 trln. dolerių (0,91 trln. eurų) kovoms ir atstatymui Afganistane.

Žuvo maždaug 2,4 tūkst. JAV karių, dešimtys tūkstančių afganistaniečių karių, Talibano kovotojų ir afganistaniečių civilių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi