Pasaulyje

2020.03.03 20:48

Estijoje – antras patvirtintas užsikrėtimo koronavirusu atvejis

atnaujinta 21.04
BNS2020.03.03 20:48

Estija antradienį patvirtino antrąjį šalyje patvirtintą užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį, pranešė valstybinis sveikatos apsaugos departamentas.

Šis asmuo praeitą šeštadienį iš Italijos šiaurinio Bergano miesto parskrido į Rygą ir grįžo į Estiją asmeniniu automobiliu.

Pacientui pasireiškė nesunkūs susirgimo COVID-19 simptomai; jis yra laikomas izoliuotas namuose.

Sveikatos apsaugos departamentas aiškinasi, su kuriais žmonėmis bendravo užsikrėtęs asmuo, su jais susisiekia ir konsultuoja.

Glaudžius kontaktus su pacientu palaikę žmonės aktyviai kontroliuojami – jie įpareigoti dvi savaites likti namuose; jų sveikatos būklę kiekvieną dieną tikrina Sveikatos apsaugos departamento specialistai.

Pirmasis užsikrėtimo koronavirusu atvejis Estijoje buvo nustatytas vasario 27 dieną šalyje gyvenančiam Irano piliečiui, autobusu parvažiavusiam iš Rygos į Taliną. Šis pacientas buvo nedelsiant hospitalizuotas, jo būklė gerėja.

Estijoje iki šiol ištirta 100 mėginių, paimtų iš asmenų, kuriems buvo įtarta koronaviruso infekcija, bet 98 testai buvo neigiami.

Papildomos informacijos apie padėtį planuojama paskelbti trečiadienį 11 val. per Sveikatos apsaugos departamento organizuojamą spaudos konferenciją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.