Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.03 20:44

Ukrainoje sulaikytas ginklų prekyba įtariamas dvasininkas

BNS 2020.03.03 20:44

Kijevas antradienį pranešė areštavęs dvasininką, kuris naudojosi kelionėmis į separatistinio konflikto krečiamą Rytų Ukrainą, kad galėtų kontrabanda gabenti ginklus, įskaitant granatsvaidį ir rankines granatas.

Šis šventikas buvo prieš kelis mėnesius sulaikytas šiaurės vakarų Ukrainoje, bet šis faktas buvo paviešintas tik antradienį, atlikus tolesnius policijos tyrimus, nurodė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).

„Ši tema labai opi“, – naujienų agentūrai AFP sakė SBU atstovė Olena Hitlianska.

Nuo 2015 metų minimas dvasininkas ne kartą vyko „pamokslauti“ į Rytų Ukrainą, kur vyriausybės pajėgos kovoja su Rusijos remiamais separatistais, pranešė tyrėjai.

„Jis grįždavo su pavojingais trofėjais ir parduodavo juos draugams“, – sakoma SBU pranešime.

Pareigūnai sakė, kad jiems žinoma keletas atvejų, kai šis dvasininkas pardavė ginklų, tokių kaip raketinis granatsvaidis, septynios granatos ir 800 gramų dinamito.

Neįvardytam vyrui, jau anksčiau anksčiau nuteistam už ginklų kontrabandą, dabar gresia iki septynerių metų laisvės atėmimo.

Ši byla dar kartą atkreipė dėmesį į neteisėtos ginklų kontrabandos problemą Ukrainoje, nuo 2014 metų tęsiantis kovoms tarp Kijevo vyriausybės pajėgų ir separatistų rytinėse Donecko bei Luhansko srityse, nusinešusioms daugiau kaip 13 tūkst. žmonių gyvybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi