Pasaulyje

2015.09.25 09:26

V. Putinas: tik parama Sirijos režimui leis užbaigti karą šalyje

BNS2015.09.25 09:26

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad vienintelis būdas užbaigti karą Sirijoje yra parama esamai vyriausybei kovojant su terorizmu.

Interviu televizijos CBS naujienų laidai „60 minučių“ Rusijos lyderis pakartojo savo poziciją, kad tik Sirijos žmonės gali nuspręsti, ar prezidentas Basharas al Assadas turi būti nušalintas, ir jei taip – kada tai turėtų įvykti.

Kitą savaitę V.Putinas Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos metu susitiks pokalbio su JAV prezidentu Baracku Obama, tačiau pastarieji jo komentarai tik patvirtina, kad abiejų lyderių nuomonės Sirijos klausimu smarkiai skiriasi.

Vašingtonas laikosi pozicijos, kad brutalus B.al Assado elgesys su savo tauta yra svarbiausia Siriją krečiančio konflikto priežastis, leidusi iš chaoso iškilti ekstremistinei grupuotei „Islamo valstybė“.

Tuo tarpu Maskva tvirtina, kad džihadistų grėsmė atsirado dėl JAV vykdytos Irako okupacijos ir NATO oro kampanijos, padėjusios Libijos maištininkams nuversti kitą diktatorių Muamarą Kadhafi.

Rusija savo oro bazėje Sirijos Latakijos provincijoje pastarosiomis savaitėmis dislokavo savo karių, taip pat naikintuvų, sraigtasparnių ir šarvuočių.

CBS žurnalistas Charlie Rose'as per interviu išsakė prielaidą, jog toks Rusijos karinis įsikišimas esąs skirtas „išgelbėti“ B.al Assadą, į ką V.Putinas atsakė: „Ką gi, jūs esate teisus.“

„Mano giliu įsitikinimu, bet kokie priešingi veiksmai – siekiant sunaikinti legitimią vyriausybę – sukurs situaciją, kurią dabar galite matyti kitose regiono šalyse ar kituose regionuose, pavyzdžiui, Libijoje, kur visos valstybinės institucijos subyrėjo“, – sakė jis.

„Panašią situaciją matome Irake“, – pridūrė V. Putinas.

„Nėra kito Sirijos krizės sprendimo, tik veiksmingų valdžios struktūrų stiprinimas ir siekimas padėti jiems kovoti su terorizmu, tuo pat metu raginant juos angažuotis pozityviam dialogui su racionalia opozicija ir vykdyti reformas“, – sakė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt