Pasaulyje

2015.09.25 14:33

Niujorke – neeilinė JT Generalinė Asamblėja

Asta Bareišaitė, LRT RADIJAS, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.25 14:33

Niujorke prasidedančioje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje kalbas sakys daug žinomų pasaulio lyderių, įskaitant popiežių Pranciškų, Rusijos, Kinijos, Irano ir Vokietijos vadovus. Apžvalgininkai šią Asamblėją vadina didžiausia ir viena svarbiausių istorijoje, nes atvyks daugiausia šalių vadovų per visą istoriją.

Penktadienį prasidėsiančiame renginyje daugiau nei 150 valstybių vadovų, stebint daugybei nevyriausybinių organizacijų, Nobelio premijos laureatų ir viso pasaulio žiniasklaidai, oficialiai patvirtins Darnaus Vystymo Tikslus kurie pakeis Tūkstantmečio Vystymo tikslus. Šie tikslai apibrėš Jungtinių Tautų narių politines gaires artimiausiems 15 metų. Pagrindinės tikslų temos yra kova su skurdu ir turtinė nelygybė bei klimato kaita.

Kitas itin svarbus įvykis – popiežiaus Pranciškaus kreipimasis į Generalinę Asamblėją. Numatoma, jog penktadienio rytą pusvalandį truksiančiame kreipimesi į viso pasaulio lyderius, popiežius vėl įtrauks jam itin aktualias temas: skatins spręsti skurdo problemas, siekti socialinio teisingumo, naikinti turtinę nelygybę, užkirsti kelią klimato kaitai ir užtikrinti taikias visuomenes ir institucijas. Daugelis iš šių temų taip pat buvo minėtos ketvirtadienį įvykusiame popiežiaus kreipimesi į Jungtinių Valstijų Kongresą.

Ši 70-oji Generalinė Asamblėja taip pat išsiskiria itin aukštu dalyvių skaičiumi, tarp kurių – ir retai Jungtinių Tautų Generalinėje asamblėjoje pasirodantis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Vokietijos kanclerė Angela Merkel, Irano vadovas Hassanas Rouhanis ir Kubos lyderis Raulis Castras. Numatoma, jog kitos svarbios šios Generalinės Asamblėjos temos bus įvykiai Sirijoje, kova su „Islamo valstybe“ ir pabėgėlių krizė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.