Pasaulyje

2020.03.03 20:31

„Mini Europoje“ įvyko mini „Brexitas“: prie Britanijos pastatų pastatyti muitinės postai

LRT.lt2020.03.03 20:31

Briuselyje veikiantis „Mini Europos“ parkas ruošiasi atspindėti „Brexito“ pasekmes. Kovo 14-ąją atsidarantis Europos Sąjungos  valstybių pastatų replikas eksponuojantis parkas sprendžia, kaip atspindėti Jungtinės Karalystės pasitaukimą iš ES, rašo „The Brussels Times“.

Tarp daugybės įvairių ES šalių pastatų modelių yra ir kelių JK simboliais tapusių pastatų – Big Beno, Parlamento rūmų ir kitų – kopijos. Nepaisant įvykusio „Brexito“ ir JK derantis su ES dėl santykių ateities, parko vadovas Thierry Meeusas nusprendė, kad kol kas Britanijos modeliai čia liks.

„Pastatai yra gražūs ir jų daugybė. Jei juos pašalintume, atsirastų didelė praraja, kurią būtų sunku užpildyti“, – sakė parko vadovas „The Brussels Times“.

Bet parkas atspindės pasikeitusią realybę. Parko lankytojams, norintiems prieiti prie JK pastatų, reikės pereiti muitinės kontrolės punktus. Visos informacinės lentelės bus pakeistos, nurodant, kad ES priklauso nebe 28, o 27-ios šalys. Čia nebeliks ir Britanijos vėliavų.

Prie miniatiūrinio Big Beno pastatyta maža protestuotojų minia, kuri simbolizuos „Brexitui“ besipriešinančius ir pasitraukimą palaikančius protestuotojus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.