Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.03 14:33

Ukraina sukūrė naują televizijos kanalą, skirtą susigrąžinti Donbaso ir Krymo gyventojus

Hromadske, LRT.lt 2020.03.03 14:33

Ukrainos kultūros ministerija pristatė naują televizijos kanalą, kuris bus transliuojamas nuo Ukrainos atplėštose teritorijose. „Dom“ („Namai“) kanalo pagrindinis tikslas – psichologiškai susigrąžinti Rusijos vadovaujamų ir remiamų prorusiškų separatistų kontroliuojamų Donbaso ir aneksuoto Krymo gyventojus, skleidžiant jiems pagrindinę žinią: „Ukraina – mūsų namai.“

Ši publikacija yra LRT.lt portalo partnerio „Hromadske“ originalus kūrinys.

Nuo kovo 1 d. pradėtos bandomosios informacinio–pramoginio kanalo, priklausančio UATV kanalų grupei, transliacijos.

Kanalo pristatymą surengė laikinai UATV generalinės direktorės pareigas einanti Julija Ostrovska, pirmasis kultūros ministro pavaduotojas Anatolijus Maksimčiukas, parlamentinio humanitarinės ir informacijos politikos komiteto pirmininko pavaduotojas Nikita Poturajevas ir prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojai Jurijus Kostiukas bei Kirilas Timošenko.

„54 proc. atplėštų teritorijų gyventojų neturi galimybės matyti ukrainietiškus televizijos kanalus, o 43 proc. neturi prieigos prie ukrainietiškų tinklalapių,“ – sakė J. Ostrovska, pridurdama, kad „visuomenės sąmonės deokupacija“ yra vienas iš svarbiausių naujai įkurto televizijos kanalo tikslų.

„Mes derėjomės su visais stambiausias [Ukrainos] televizijos rinkos veikėjais ir sutarėme, kad šiame kanale bus rodomas aukščiausios klasės turinys: serialai, sporto renginiai ir pan.,“ – kalbėjo K. Timošenko.

Pramoginį turinį kanalui „Dom“ tieks tokios žiniasklaidos grupės kaip „1+1 media“, „StarLight Media“, „Inter Media Group“ ir „Media Group Ukraine“. 15 proc. viso turinio bus sukurta dabartinio prezidento Volodymyro Zelenskio įsteigtoje studijoje „Kvartal 95“ ir pateikta kartu su „1+1 media“ siūlomu paketu.

Anot K. Timošenko, netrukus turėtų pasirodyti ir paties kanalo kuriamos žinių bei pokalbių laidos, o per dvejus metus jis turėtų visiškai pereiti prie savos produkcijos.

Šiuo metu kanalas transliuojamas tik skaitmeniniu formatu, tačiau vos tik „Dom“ pereis prie savų laidų kūrimo, jis turėtų pasirodyti ir satelitinėje bei kabelinėje platformoje.

Parlamento narys Nikita Poturajevas teigė, kad naujasis kanalas bus matomas tik atplėštose teritorijose, Vyriausybės kontroliuojamoje šalies dalyje jį žiūrėti galimybių nebus. Transliacijos bus vykdomas ukrainiečių ir rusų kalbomis, bus skelbiamos šalies ir regionų naujienos. N. Poturajevas patikino, kad kanalo „Dom“ laidose nebus kartojamos Rusijos propagandos klišės.

Kanalas bus reklamuojamas patikros punktuose ant ribos su atplėštomis teritorijomis.

Anot pirmojo kultūros ministro pavaduotojo Anatolijaus Maksimčiuko, kanalo biudžetas 2020 metams kartu su agentūra „Ukrinform“ sudaro 257 mln. grivinų (9,3 mln. eurų).

Konkursas į naujojo kanalo generalinio direktoriaus vietą baigsis kovo 12 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi