Pasaulyje

2015.09.24 19:34

Pirmadienį įvyks V. Putino ir B. Obamos susitikimas

ELTA 2015.09.24 19:34

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas ketvirtadienį patvirtino, kad rugsėjo 28-ąją Niujorke Vladimiras Putinas dalyvaus derybose su JAV vadovu Baracku Obama ir Japonijos premjeru Shinzo Abe.

Pasak D. Peskovo, Rusijos lyderis, visų pirma, susitiks su Japonijos ministru pirmininku, o vėliau – su JAV vadovu. Abu susitikimai įvyks tą pačią dieną. Atstovo teigimu, susitikimus patvirtino abi šalys.

„Abu prezidentai susitiks per JT Generalinę Asamblėją, pasiūlius prezidentui V. Putinui, – sakė naujienų agentūrai AFP vienas pareigūnas. – Būtų neatsakinga nepabandyti, ar galime pasiekti pažangos veikdami aukštu lygiu“.

Paklaustas, kokiomis temomis susitikimo metu galėtų kalbėti JAV ir Rusijos prezidentai, D. Peskovas paragino žurnalistus „spėti iš trijų kartų“.

Vašingtonas su sąjungininkėmis Europos Sąjungoje ragina Maskvą, kad ši paaiškintų apie savo karinių pajėgų telkimą Sirijoje, kur, kaip pranešama, atnaujinama aerodromų įrangą, telkiamos pajėgos bazėse, siunčiami lėktuvai ir jūrų desanto laivai.

JAV ir Maskva yra smarkiai susipriešinusios dėl krizės Ukrainoje, dėl ko santykiai smuko iki žemiausio lygmens po Šaltojo karo laikų.

Pastarąjį kartą V.Putinas ir B.Obama tiesiogiai pasikalbėjo Azijoje ir Ramiojo vandenyno regiono viršūnių (APEC) susitikime Pekine 2014-ųjų lapkritį.

Jų pastarasis oficialus susitikimas buvo 2013-ųjų birželį per grupės G-8 valstybių vadovų susitikimą Šiaurės Airijoje.

D. Peskovas patvirtino, kad Jungtinių Tautų (JT) Generalinės asamblėjos metu V. Putinas taip pat planuoja susitikti su JT generaliniu sekretoriumi Ban Ki-moon.

Rusijos prezidentas rugsėjo 28 dieną, pirmadienį, sakys kalbą JT Generalinėje asamblėjoje.