Pasaulyje

2020.03.03 13:17

Putinas į Konstituciją nori įtraukti „tikėjimą Dievu“ ir drausti tos pačios lyties žmonių santuokas

LRT.lt 2020.03.03 13:17

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nusiuntė siūlomas Konstitucijos pataisas valstybės Dūmai antrajam svarstymui. Tarp siūlomų pakeitimų – ir tos pačios lyties asmenų santuokos draudimas, rašo „Deutsche Welle“.

Siūlomi pakeitimai apima pataisą, kurioje teigiama, kad santuoka yra tarp „vyro ir moters“, žurnalistams sakė Valstybės Dūmos pirmininko pavaduotojas ir Rusijos delegacijos Europos Tarybos Parlamentinėje Asamblėjoje (ETPA) vicepirmininkas Piotras Tostojus.

Kitas Konstitucijos siūlomas pakeitimas – rusų „tikėjimo Dievą“ paminėjimas. Siūlomais pakeitimais būtų užkirstos sąlygos sudaryti tos pačios lyties asmenų santuoką.

Konstitucijoje taip pats siūloma uždrausti skatinimą kesintis į Rusijos teritorinį vientisumą, rusai čia apibūdinami kaip valstybę kurianti žmonių grupė, o rusų kalbą norima pripažinti valstybine, nurodo „Radio Free Europe/Radio Liberty“.

V. Putinas teigė neturintis išankstinio nusistatymo prieš gėjus, tačiau tvirtino, kad esą homoseksualumas prieštarauja „tradicinėms rusiškoms vertybėms“. Praėjusį mėnesį V. Putinas pareiškė, kad „kol bus Rusijos prezidentas, tos pačios lyties asmenų santuokos nebus įteisintos“.

Sausį V. Putinas netikėtai pareiškė, kad Rusijai būtina keisti 1993 metais priimtą Konstituciją, ir pavedė komitetui iš dešimčių įstatymų leidėjų bei įžymybių teikti savo mintis. Dūma pirmajame svarstyme patvirtino siūlomus pakeitimus, o kai jie bus patvirtinti antrąsyk, keliaus į Valstybės Tarybą, o po to turės būti pasirašyti V. Putino.

Rusijos prezidentas pažadėjo surengti visuotinį referndumą dėl Konstitucijos pataisų balandį.

Spėjama, kad V. Putinas iš tikrųjų nori pakeisti galios pusiausvyrą šalyje, kad galėtų likti valdžioje po 2024-ųjų, kai baigsis jo antra iš eilės (ir ketvirta iš viso) kadencija prezidento poste.