Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.03 06:49

Baltarusijoje patvirtintas 4-asis užsikrėtimo koronavirusu atvejis

atnaujinta 21.38
BNS, ELTA, LRT.lt 2020.03.03 06:49

Latvijoje nustatyta pirmoji naujuoju koronavirusu užsikrėtusi pacientė vėliau antradienį gaus leidimą išvykti iš Užkrečiamųjų ligų centro ir galės gydytis namuose, pranešė Rygos rytų ligoninės atstovė Ilga Namniecė.

Atnaujinta 21.38

Argentina antradienį pranešė patvirtinusi pirmąjį šalyje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį.

Šis pacientas yra 43 metų vyras, neseniai grįžęs iš Italijos, apimtos didžiausio susirgimo COVID-19 protrūkio Europoje.

Sveikatos apsaugos ministras Ginesas Gonzalezas Garcia sakė, kad vyras, savarankiškai kreipęsis į vieną kliniką, yra laikomas izoliuotas.

Atnaujinta 19.53

Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija antradienį pranešė patvirtinusi ketvirtąjį šalyje užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejį.

„Baltarusijoje laboratoriniu būdu patvirtintas ketvirtasis koronaviruso buvimo atvejis“, – sakoma ministerijos pranešime spaudai.

Infekcija COVID-19 diagnozuota Baltarusijos piliečiui, anksčiau izoliuotam dėl glaudaus kontakto su vienu iš užsikrėtusių pacientų.

Ministerija pridūrė, kad nacionaliniame epidemiologijos ir mikrobiologijos institute šiuo metu tiriami kitų asmenų, kuriems taikomos stebėsenos priemonės, mėginiai.

Manoma, kad užsikrėtimo faktas gali būti patvirtintas dar dviem pacientams, nes jų tyrimų pirminiai rezultatai yra teigiami.

„Atliekama tikslinamoji laboratorinė diagnostika, vadovaujantis PSO (Pasaulio sveikatos organizacijos) rekomenduotais tyrimų protokolais. Apie galutinius rezultatus bus pranešta atskirai“, – informavo Sveikatos apsaugos ministerija.

Ministerija pažymėjo, kad visi stebimi asmenys jaučiasi patenkinamai, įskaitant pacientus, kuriems užsikrėtimas buvo patvirtintas.

„Atsižvelgiant, kad pirminiai testai buvo neigiami, galima daryti išvadą, jog pacientai buvo izoliuoti dar prieš virusui pradedant sklisti iš organizmo. Tai užkardė tolesnio infekcijos išplatinimo galimybę“, – rašo ministerija.

Pirmasis užsikrėtimo naujuoju koronavirusu atvejis Baltarusijoje buvo nustatytas praeitą penktadienį, kai medikai viruso SARS-CoV-2 infekciją diagnozavo vienam iš Irano atvykusiam studentui.

Atnaujinta 19.50

Italijoje koronaviruso aukų skaičius išaugo iki 79.

Italijoje naujojo koronaviruso aukų skaičius antradienį šoktelėjo iki 79, o užsikrėtusių nuo protrūkio pradžios nustatyta daugiau kaip 2,5 tūkst. – daugiau negu bet kurioje kitoje Europos šalyje.

Civilinės saugos agentūra nurodė, kad nuo pirmadienio šalyje mirė 27 virusu SARS-CoV-2 užsikrėtę žmonės. Per ankstesnį 24 val. laikotarpį naujų aukų buvo 18.

Daugiausiai žmonių, kuriems buvo nustatytas susirgimas COVID-19, mirė šiauriniame Lombardijos regione aplink Milaną – ten šios ligos neatlaikė 55 pacientai. Emilijos Romanijos regione, kuriame yra Bolonijos miestas, mirė 18 pacientų.

Nuo pirmadienio intensyviosios terapijos palatose gydomų užsikrėtusiųjų skaičius išaugo nuo 166 iki 229, rodo oficialūs duomenys.

Italijoje nuo protrūkio pradžios užfiksuoti iš viso 2 502 užsikrėtimo koronavirusu atvejai. Pareigūnai nurodė atlikę iš viso 25 856 testų šiai infekcijai nustatyti.

Atnaujinta 18.05

Prancūzijos valdžia per ateinančius mėnesius rekvizuos visas apsauginių kaukių atsargas ir naujai pagaminamą produkciją, reaguodama į koronaviruso protrūkį, antradienį pranešė prezidentas Emmanuelis Macronas.

„Dalysime jas sveikatos apsaugos darbuotojams ir koronavirusu užsikrėtusiems prancūzams“, – socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė E. Macronas.

Iš baimės užsikrėsti virusu Prancūzijos gyventojai pradėjo karštligiškai pirkti apsaugines kaukes ir rankų dezinfekavimo skystį, todėl kai kurios parduotuvės ir internetu prekiaujantys mažmenininkai sukėlė šių produktų kainas.

Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire anksčiau antradienį sakė, kad nurodė Prancūzijos vartotojų apsaugos ir kovos su sukčiavimu institucijai pradėti tyrimą dėl pranešimų apie dvigubai ar net trigubai išpūstas kainas.

„Esu pasirengęs sureguliuoti kaukių ir (rankų dezinfekavimo) gelio kainas dekretu, jeigu pažeidimų yra daug“, – parašė jis tviteryje.

Atnaujinta 17.33

Irane, anot žiniasklaidos, naujuoju koronavirusu užsikrėtė ir susirgo 23 parlamentarai. Ajatolos Ali Khamenėjaus patarėjas bei vienas teisėsaugos vadovų mirė. Politikai, baimindamiesi viruso, ketina vengti viešumos, pranešė Irano televizija, kuria remiasi agentūra „Reuters“.

Iranas yra smarkiai paveiktas epidemijos. Oficialus mirusiųjų skaičius per 24 valandas išaugo nuo 66 iki 77, antradienį pranešė Sveikatos ministerija. Iš viso virusas nustatytas 2 336 žmonėms – 835 daugiau nei ankstesnę parą.

Tarp infekuotųjų yra ir Irano gelbėjimo tarnybos vadovas. Pirhosseino Kolivando ėminys buvo teigiamas, tačiau jo sveikatos būklė gera, pranešė gelbėjimo tarnyba.

Oficialiais duomenimis, 435 pacientai pasveiko ir buvo paleisti iš ligoninės. Ekspertai mano, kad tikrieji epidemijos skaičiai yra didesni.

Atnaujinta 16.38

Aukščiausio rango didžiojo septyneto (G7) šalių finansų pareigūnai antradienį paskelbė naudosiantys „visas reikalingas politikos priemones“, kad naujojo koronaviruso protrūkis nepakenktų ekonominiam augimui.

„G7 finansų ministrai yra pasirengę imtis veiksmų, įskaitant fiskalinių priemonių taikymą tam tikrais atvejais, kad būtų galima padėti reaguoti į virusą ir paremti ekonomiką šiame etape“, – po finansų ministrų ir centrinių bankų valdytojų telefono skambučio pranešė ministrų grupė.

„G7 centriniai bankai ir toliau vykdys savo įgaliojimus, rems kainų stabilumą ir ekonominį augimą bei palaikys finansų sistemos atsparumą“, – pridūrė grupė.

Labiausiai pažengusių pasaulio ekonomikų – Didžiosios Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir Jungtinių Valstijų – atstovai nepaskelbė, kokių paramos priemonių bus imtasi.

Atnaujinta 15.21

Jungtinėje Karalystėje antradienį buvo patvirtinta dar 12 užsikrėtimų koronavirusu. Iš viso šalyje jau patvirtintas 51 užsikrėtimas COVID-19 virusu, nurodo „Sky News“.

Atnaujinta 15.12

Latvijoje moteriai, kuriai susirgimas COVID-19 buvo nustatytas pirmadienį, pasireiškė tik lengvi simptomai, o per antrą tyrimą viruso pėdsakų apskritai nebuvo aptikta.

Pacientė turės 14 dienų praleisti namų karantine ir palaikyti ryšį su šeimos gydytoju.

Kartu su moterimi bus išrašyta ir jos duktė, kuriai koronaviruso infekcija nebuvo nustatyta.

Pirmadienį pranešta, kad pirmoji Latvijoje nustatyta koronavirusu užsikrėtusi pacientė praeitą šeštadienį sugrįžo iš šios ligos protrūkio apimto šiaurės Italijos regiono skrydžiu per Vokietijos miestą Miuncheną.

Atnaujinta 14.34

Europos Sąjunga ima taikyti spartesnio sprendimų priėmimo procedūrą, turinčią padėti koordinuoti atsaką į naujojo koronaviruso protrūkį ir sudaryti sąlygas dalyvauti blokui nepriklausančioms šalims, tokioms kaip Didžioji Britanija.

Vėlai pirmadienį paskelbtame pareiškime Europos Vadovų Taryba nurodė, kad sutiko aktyvinti savo „Integruotą politinio atsako į krizes mechanizmą“ (IPCR).

Tai sudarys sąlygas ES sutelkti dėmesį į „svarbias spragas“ reaguojant į viruso protrūkį ir įtraukti Europos Komisiją, kad ši padėtų greit parengti sprendimus.

Be to, kaimyninės šalys, tokios kaip Britanija ir Šveicarija, arba tarptautiniai veikėjai, pavyzdžiui, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), taip pat galėtų būti pakviesti dalyvauti.

ICPR buvo sukurtas per dešimtmetį po 2001 metų atakų, bet anksčiau buvo naudotas tik kartą – reaguojant į 2015-ųjų pabėgėlių krizę.

Vienas ES pareigūnas naujienų agentūrai AFP sakė, kad krizinis režimas bus „tikslingesnis ir greitesnis“ kalbant apie sprendimų priėmimą.

„Tai taip pat sudaro sąlygas mums... pakviesti trečiąsias šalis“, – sakė jis.

Valstybės narės, ne taip nerimaujančios dėl ligos protrūkio, galėtų kai kuriuose susitikimuose nedalyvauti.

Atnaujinta 13.36

Iranas antradienį paskelbė, kad per pastarąją parą nuo naujojo koronaviruso mirė dar 11 žmonių – taigi, bendras mirčių skaičius šiitiškoje respublikoje padidėjo iki 77.

Nuo protrūkio pradžios naujojo koronaviruso sukeliama infekcija COVID-19 iš viso užsikrėtė 2 336 žmonės, įskaitant 835 neseniai susirgusius, sakė sveikatos apsaugos viceministras Alireza Raisi valstybinės televizijos tiesioginiame eteryje.

Atnaujinta 12.02

Ukrainoje patvirtintas pirmasis užsikrėtimas koronavirusu. Pacientas yra hospitalizuotas Černovicuose, esančiuose už 100 km į vakarus nuo Kijevo, rašo „Kyiv Post“.

Italijoje su žmona keliavęs vyras į Ukrainą atvyko iš Italijos per Rumuniją, nurodo „Reuters“. Sugrįžę į Ukrainą jiedu „patys izoliavosi“, o po poros dienų vyrui pasireiškė koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 simptomai, į ligoninę jis paguldytas dar šeštadienį. Žinią apie patvirtintą užsikrėtimą COVID-19 specialiame susitikime pranešė Ukrainos sveikatos apsaugos ministerijos visuomenės sveikatos padalinio vadovas Ihoris Kuzinas.

Pirmadienį koronavirusas buvo įtariamas 4 asmenims Ukrainoje ir vienas iš atvejų pasitvirtino.

Oficialiais antradienio duomenimis, pasaulyje koronavirusu yra užsikrėtę virš 90 tūkst. žmonių, jis nusinešė 3117 žmonių gyvybes. Nuo viruso išgijo virš 48 tūkst. žmonių.

Vasario pabaigoje į Kijevą iš Kinijos koronaviruso epicentro Uhano miesto buvo parskraidinti evakuoti ukrainiečiai ir kitų valstybių piliečiai. Tai sukėlė dalies Ukrainos gyventojų protestus, vyko susidūrimai su policija, o šalies prezidentas Volodymyras Zelenskis pasmerkė tokį savo tautiečių elgesį.

Nė vienam tada evakuotam žmogui koronavirusas patvirtintas nebuvo.

Atnaujinta 10.30

Vienintelis Estijoje esantis koronavirusu užsikrėtęs žmogus sveiksta. Tai pranešė Vakarų Talino centrinės ligoninės, kur gydomas sergantis vyras, atstovė, rašo ERR.

„Kas susiję su į ligoninę dėl koronaviruso paguldytu pacientu, jis sveiksta. Vis dėlto, kadangi paciento medicininiai duomenys yra jautri asmeninė informacija, daugiau duomenų apie jį suteikti negalime“, – nurodė atstovė Liisa Suba.

Praėjusį trečiadienį Estijoje buvo patvirtintas pirmas užsikrėtimas koronavirusu. COVID-19 buvo nustatytas autobusu iš Rygos oro uosto į Taliną atvykusiam iraniečiui.

Iš viso Estijoje tyrimai dėl galimo užsikrėtimo COVID-19 virusu buvo atlikti apie 60 žmonių, visi rezultatai buvo neigiami.

Atnaujinta 10.25

Iš Hamburgo atplaukęs kruizinis laivas „AIDAaura“ su 1,2 tūkst. keleivių atidėjo išvykimą iš Norvegijos Haugesundo uosto kilus įtarimui, kad du žmonės laineryje gali būti užsikrėtę naujuoju koronavirusu. Tai antradienį pranešė Norvegijos televizija.

„AIDAaura“ turėjo palikti uostą pirmadienį. Bet galiausiai laivas liko ten dar vienai dienai, kol paaiškės keleivių tyrimų rezultatai.

„Mes gavome laivo atstovų pranešimą, kad ten yra du žmonės, kurie gali būti užsikrėtę koronavirusu. Jie norėjo, kad šie žmonės būtų patikrinti“, - sakė žurnalistams Haugesundo bendruomenės gydytojas Teisas Qvalė.
Prieš savaitę šie keleiviai – Vokietijos piliečiai – kontaktavo su žmogumi, kuriam vėliau buvo nustatytas koronavirusas.

Pasak gydytojo, jam buvo pranešta, kad keleiviams pasireiškė užsikrėtimo simptomai, bet per asmeninį apsilankymą laive jis infekcijos požyių nepastebėjo. Dabar abu keleiviai izoliuoti savo kajutėje, kol kas nėra priežasčių gabenti juos į ligoninę.

Laivas atplaukė į Haugesundą kovo 2 d. Iš Hamburgo jis iškeliavo vasario 29 d. ir turėjo apsilankyti dar šešiuose Norvegijos miestuose, o paskui grįžti į Vokietiją. Parplaukti į Hamburgą buvo planuojama kovo 14 d. Laivo operatorė yra Vokietijos kompanija „AIDA Cruises“, jis plaukioja su Italijos vėliava.

Atnaujinta 08.03

Kinija antradienį pranešė apie 125 naujus koronaviruso atvejus – tai yra mažiausias naujų užsikrėtimų skaičius per pastarąsias šešias savaites.

Japonijos vyriausybė ragina gyventojus nekelti ažiotažo dėl tualetinio popieriaus, kurio deficitas šaliai tikrai negresia. Tai antradienį per spaudos konferenciją Tokijuje pareiškė ekonomikos, prekybos ir pramonės ministras Hiroshis Kajiyama.

„Beveik visas tualetinis popierius gaminamas šalyje, jo atsargos pakankamos. – sakė žinybos vadovas. – Norėtųsi paraginti žmones pirkti jį ramiai, be ažiotažo“.

Ministras taip pat informavo, jog vyriausybė teikia ekonominę pagalbą verslininkams, kad didėtų apsauginių medicininių kaukių gamyba.

Dėl koronaviruso plitimo apsauginių kaukių Japonijoje tikrai trūksta, nes 80 proc. jų buvo įvežama į šalį iš Kinijos, iš kurios importas smarkiai sumažėjo.

Praėjusią savaitę socialiniuose tinkluose ėmė plisti gandai, kad lygiai taip pat gali dingti ir tualetinis popierius. Buvo teigiama, kad jis gaminamas iš tos pačios žaliavos, kaip ir medicininės kaukės, ir taip pat daugiausia įvežamas iš Kinijos.

Nors šią informaciją jau ne kartą oficialiai paneigė tiek verslininkai, tiek vyriausybė, ažiotažas dėl tualetinio popieriaus nemažėja, parduotuvėse jis bematant išperkamas.

Kiek mažiau kaip 127 milijonus gyventojų turinčioje Japonijoje kasmet pagaminama daugiau kaip 1 milijonas tonų tualetinio popieriaus.

Nacionalinė sveikatos komisija taip pat pranešė, kad protrūkio epicentre atsidūrusioje Hubėjaus provincijoje užfiksuotas 31 mirties atvejis. Iš viso nuo koronaviruso sukeliamos ligos COVID-19 šalyje mirė 2 943 žmonės.

Ši infekcija, atsiradusi gruodžio mėnesį Hubėjaus sostinėje Uhane, jau išplito į daugiau nei 60 valstybių.

Naujų susirgimo atvejų skaičius Kinijoje palaipsniui mažėja valdžiai ėmusis griežtų karantino priemonių, bet už Hubėjaus ribų COVID-19 buvo nustatyta 11 žmonių – tai yra didžiausias skaičius per pastarąsias penkias dienas.

Iš viso Kinijoje ja užsikrėtė daugiau kaip 80 tūkst. žmonių, o kitose šalyse – dar per 9 tūkstančius. Visame pasaulyje COVID-19 pareikalavo beveik 3,1 tūkst. gyvybių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi