Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.02 19:17

Merkel: Turkijos naudojimasis pabėgėliais daryti spaudimą ES – „nepriimtinas“

atnaujinta 19.26
BNS, ELTA 2020.03.02 19:17

Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pareiškė, kad Turkijos naudojimasis pabėgėliais spausti Europos Sąjungą (ES) yra „nepriimtinas“, tūkstančiams nuo konflikto šiaurės Sirijoje bėgančių žmonių siekiant patekti į Bendriją.

„Man atrodo visiškai nepriimtina, kad ... prezidentas [Recepas Tayyipas] Erdoganas ir jo vyriausybė neišsakė savo nepasitenkinimo mums ES, o permetė jį pabėgėliams“, – kalbėjo A. Merkel spaudos konferencijoje Berlyne.

Vis tik kanclerė pripažino, kad Turkijai teko pabėgėlių „papildoma našta“.

Tuo metu už migraciją atsakingas eurokomisaras Margaritis Schinas kitame Berlyne vykusiame renginyje pareiškė, kad „niekas negali šantažuoti arba bauginti ES“.

„Kiekvieną kartą, kai ES susiduria su dabartiniais išbandymais, privaloma išlaikyti vienybę“, – sakė M. Schinas.

Turkijos prezidentas R. T. Erdoganas perspėjo, kad nesijaučia susaistytas 2016 metų įsipareigojimų nepraleisti pabėgėlių pro Turkijos sienas mainais už milijardinę finansinę paramą iš ES, ir pažadėjo atverti pabėgėliams vartus į ES.

„Jau šimtai tūkstančių perėjo [sieną], greitai skaičius sieks milijonus“, – sakė jis pirmadienį.

Tačiau šie skaičiai kelia abejonių.

Vokietijos užsienio reikalų ministerija pacitavo Tarptautinės migracijos organizacijos pranešimą, rodantį, Turkijos pusėje stovykloje liko nuo 7 tūkst. iki 13 tūkst. žmonių.

„Siūlau mums pasikalbėti su Turkija, kad sugrįžtume prie anksčiau buvusios padėties, tai yra, kai Turkija laikosi savo įsipareigojimų mūsų padedama, nors našta išaugo“, – sakė A. Merkel.

ES migracijos komisaras Margaritis Schinas paragino šalis nares būti susitelkusias.

Visuomet, kai ES susiduria su išbandymais, ji turi demonstruoti „vienybę“, - sakė komisaras pirmadienį Berlyne. „Niekas negali ES šantažuoti ar bauginti“, - pabrėžė jis.

Pastarosiomis dienomis dėl Rusijos palaikomų Sirijos vyriausybės pajėgų vykdomo Turkijos remiamų sukilėlių puolimo Idlibe išaugo pabėgėlių iš Sirijos banga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi