Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.02 17:07

Latvija sulaikė savo pilietį, jis įtariamas šnipinėjimu Rusijai

atnaujinta 17.29
LRT.lt, BNS 2020.03.02 17:07

Latvijos žvalgyba pirmadienį pranešė sulaikiusi vieną šalies pilietį, kuris įtariamas šnipinėjimu Rusijai ir bandė užverbuoti Latvijos žvalgybos pareigūną šnipinėti Maskvai. Tai praneša AFP.

„Agentas (...) susisiekė su Latvijos pareigūnu bandydamas jį užverbuoti, kad šis perduotų įslaptintą informaciją, kurią prieš Latviją galėtų naudoti Rusijos slaptosios tarnybos. Bet vietoj to, agentas buvo suimtas“, – išplatintame pranešime nurodo Latvijos žvalgybos tarnyba.

Vyro tapatybė neatskleidžiama, jis liepą susisiekė su Latvijos pareigūnu ir buvo suimtas lapkritį. Jam gresia iki 10 metų laisvės atėmimo bausmė.

Tarnybos pranešime spaudai sakoma, kad Latvijos pilietis, dirbęs Rusijos specialiųjų tarnybų pavedimu, bandė užverbuoti Valstybės saugumo tarnybos darbuotoją, kad jis rinktų ir Rusijai perduotų informaciją, laikoma valstybės paslaptimi.

Baudžiamasis procesas buvo pradėtas 2019 metų birželio mėnesį. Ikiteisminio tyrimo metu surinkta pakankamai įtariamojo kaltės įrodymų. Įtariamasis yra suimtas.

Anksčiau teismus pasiekė trys su šnipinėjimu Rusijai susijusios bylos. Vienoje iš jų valstybinės bendrovės „Latvijos geležinkeliai“ meistrui Aleksandrui Krasnopiorovui teismas skyrė trejų metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę ir dviejų metų įkalinimo bausmę lygtinai. Antra byla buvo iškelta Jurijui Stilvai, gavusiam trejų metų laisvės atėmimo bausmę lygtinai. Šiuo metu Rygos Vidžemės apylinkės teismas nagrinėja trečią bylą dėl įtariamo Vidaus reikalų ministerijos informacinio centro darbuotojo Olego Burakos šnipinėjimo Rusijai.

AFP susisiekė su Rusijos ambasada Rygoje prašydama komentaro, bet diplomatinė atstovybė atsisakė komentuoti situaciją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi