Pasaulyje

2020.03.02 16:03

Baltarusijoje rengiamos bendros šalies ir Britanijos karių pratybos

LRT.lt 2020.03.02 16:03

Kovo 1–14 d. Baltarusijoje bus rengiamos bendros Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų ir Britanijos karališkųjų jūrų pėstininkų pajėgų pratybos, skelbia Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „BelTA“.

Tai pranešė Baltarusijos gynybos ministerijos spaudos tarnyba.

Pirmieji Didžiosios Britanijos kariai į Baltarusiją atvyko vasario 29 d., didžioji dalis būrio – kovo 1 d.

Praėjusių metų gruodžio mėnesį Baltarusijos gynybos viceministras paskelbė, kad Baltarusija pasirengusi organizuoti bendras pratybas su NATO.

„Baltarusija pasirengusi bendroms pratyboms su NATO, net vyksta derybos dėl galimų formatų. Tačiau tai su sąlyga, jog NATO supras: mūsų strateginė sąjungininkė yra Rusija“, – tąsyk sakė viceministras, Baltarusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo viršininkas Olegas Belokonevas, kurį citavo leidinys „Naša niva“.

Anksčiau Baltarusijos užsienio reikalų ministras Vladimiras Makejus paskelbė, kad Minskas NATO veiksmų nelaiko tiesiogine karine grėsme šaliai, bet atsižvelgia į juos planuodamas savo karinę politiką ir karinę bei politinę strategiją.

Atsižvelgdamas į tai Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pavedė parengti reagavimo į NATO ir JAV karinių kontingentų dislokavimą prie Baltarusijos sienų planus.

NATO 2020 metų balandį ir gegužę rengia pratybas „Defender Europe 2020“ („Europos gynėjas 2020“), kuriose dalyvaus beveik 40 tūkst. karių iš 18 valstybių, įskaitant JAV.

Pratybos vyks 10-yje Europos valstybių, įskaitant Vokietiją, Lenkiją, Lietuvą, Latviją, Estiją ir Sakartvelą; pagrindinė jų dalis planuojama Vokietijoje ir Lenkijoje.