Naujienų srautas

Pasaulyje2020.03.02 10:31

Turkijai pradėjus Sirijos pajėgų puolimą, Erdoganas ir Putinas susitiks aptarti padėties

BNS 2020.03.02 10:31

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas (Redžepas Tajipas Erdohanas) ketvirtadienį lankysis Rusijoje, kur susitiks su šios šalies vadovu Vladimiru Putinu, kad aptartų augančią įtampą Sirijoje, pirmadienį paskelbė turkų prezidentūra.

„Prezidentas kovo 5 dieną vyksta į Rusiją vienos dienos vizito“, – sakoma Turkijos prezidentūros pranešime.

Tuo metu Kremlius pirmadienį pareiškė, kad bendradarbiavimas su Turkija dėl Sirijos yra vienas svarbiausių jo prioritetų.

Rusija teikia „didelę svarbą bendradarbiavimui su mūsų partneriais turkais“, artėjant V. Putino ir R. T. Erdogano deryboms sakė Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas.

Turkija sekmadienį patvirtino, kad padažnėjus susirėmimams paskutiniame sukilėlių bastione Idlibe, pradėjo karinę operaciją prieš rusų remiamas Sirijos pajėgas.

Ankara, palaikanti sukilėlių pajėgas, sekmadienį per bepiločių orlaivių antskrydžius nukovė 19 sirų karių ir numušė du režimo lėktuvus.

Tačiau Turkija tebėra nusiteikusi vengti tiesioginių susirėmimų su Rusija, su kuria ją sieja svarbūs gynybos ir prekybos ryšiai.

Nors ir palaiko priešingas puses Sirijos konflikte, Maskva ir Ankara praeityje glaudžiai koordinavo savo veiksmus.

Pagal 2018 metais Ankaros ir Maskvos Sočyje pasiektą susitarimą, kuriuo siekiama užkirsti kelią Sirijos režimo puolimui ir naujam pabėgėlių antplūdžiui į Turkijos teritoriją, Turkija Idlibe turi 12 stebėjimo punktų.

Tačiau nepaisant susitarimo, Sirijos režimo pajėgos, padedamos Rusijos iš oro, ir toliau puola ir siekia atgauti Idlibo provincijos kontrolę. Per šią karinę operaciją nuo gruodžio namus teko palikti beveik milijonui civilių, o susirėmimai tarp Turkijos ir Sirijos pajėgų tampa vis dažnesni.

Praėjusią savaitę per Rusijos remiamo Damasko režimo pajėgų antskrydžius Šiaurės Sirijoje žuvo 34 turkų kariai.

Taip pat skaitykite

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi