Pasaulyje

2020.03.02 08:26

Manilos prekybos centre 30 žmonių įkaitais laikęs užpuolikas pasidavė policijai

atnaujinta 15.15
BNS 2020.03.02 08:26

Filipinų sostinės prekybos centre pirmadienį vieną žmogų nušovęs ir dar 30 asmenų įkaitais paėmęs iš darbo atleistas apsaugininkas po visą dieną trukusios dramos taikiai pasidavė policijai.

Ankstų pirmadienį prekybos centre „V-Mall“ pasigirdus šūviams ir į įvykio vietą atvykus ginkluotiems pareigūnams, iš jo buvo evakuoti pirkėjai ir darbuotojai.

Užpuoliko pasidavimas pareigūnams buvo filmuojamas ir tiesiogiai transliuojamas internetu.

Šiuo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuoti neramumai Manilos prekybos centre, pasidalijo žmonės socialiniame tinkle „Twitter“. LRT.lt jo autentiškumo patvirtinti negali.

Smarkiai ginkluotos policijos pajėgos pirmadienį buvo išsiųstos į prekybos centrą „V-Mall“, kur dėl atleidimo iš darbo supykęs apsaugininkas paleido šūvių ir paėmė įkaitais 30 žmonių. Kai prasidėjo incidentas, „V-Mall“ pastatas buvo pilnas žmonių.

Užpuolikas kartu su įkaitais užsibarikadavo viename iš biurų, esančių šiame prekybos centre.

Manilos prekybos centruose įsikūrusios ne tik tokios įstaigos kaip restoranai ar parduotuvės, bet ir bažnyčios ir medicinos centrai. Pirmadienį, kai prasidėjo incidentas, „V-Mall“ pastatas buvo pilnas žmonių.

To Manilos rajono, kur įsikūręs minimas prekybos centras, meras žurnalistams kiek anksčiau sakė, kad vienas „nepatenkintas“ buvęs apsauginis su savimi turi šaunamųjų ginklų ir granatų, bet ši informacija kol kas nebuvo patvirtinta.

„Šiuo metu negalime tiksliai nustatyti, kiek [žmonių] yra viduje. Mūsų vertinimu, ten yra apie 30 žmonių“, – nurodė San Chuano meras Francis Zamora.

Jis pridūrė, kad įkaitai laikomi prekybos centro administracinėse patalpose, o mažiausiai vienas žmogus buvo pašautas. Nukentėjęs asmuo buvo nugabentas į ligoninę, jo būklė stabili.

Pareigūnai pradėjo derybas su įkaitus paėmusiu asmeniu, kuris reikalauja galimybės kalbėtis su kitais apsauginiais ir žiniasklaida.

2010 metais vienas iš darbo pašalintas policininkas grasindamas automatu Maniloje užgrobė autobusą su 25 keleiviais, daugiausiai turistais iš Honkongo, reikalaudamas grąžinti jį į darbą. Šis incidentas pareikalavo aštuonių turistų gyvybių.