Pasaulyje

2020.03.02 08:02

Izraelio prezidentas smerkia „siaubingą ir nešvarią“ rinkimų kampaniją

atnaujinta 11.54
BNS 2020.03.02 08:02

Izraelyje pirmadienį vyksta jau treti visuotiniai rinkimai per pastaruosius metus, per kuriuos ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sieks nutraukti politinę krizę savo šalyje ir išsaugoti savo karjerą. Savo ruožtu Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pirmadienį pasmerkė, jo teigimu, „siaubingą ir nešvarią“ rinkimų kampaniją ir ragino nutraukti politinį „nestabilumą“.

„Nenusipelnome dar vienos siaubingos ir nešvarios rinkimų kampanijos kaip ta, kuri baigiasi šiandien, ir nenusipelnome šio nesibaigiančio nestabilumo. Nusipelnome Vyriausybės, kuri dirbtų mums“, – pareiškė prezidentas, savo balsą atidavęs Jeruzalėje.

Izraelyje pirmadienį vyksta jau treti per trumpesnį nei vienų metų laikotarpį rinkimai, nes po pernai balandį ir rugsėjį vykusių visuotinių rinkimų nei ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu, nei buvusiam Izraelio kariuomenės vadui Benny Gantzui nepavyko suformuoti valdančiosios koalicijos.

Paskutinės viešosios nuomonės apklausos prieš rinkimus rodė, kad B. Netanyahu dešiniojo sparno partijos „Likud“ ir B. Gantzo vadovaujamo centristų aljanso „Mėlyna ir balta“ šansai laimėti yra apylygiai.

B. Netanyahu ragina izraeliečius eiti balsuoti nepaisant būgštavimų dėl koronaviruso

B. Netanyahu pirmadienį paragino savo tautiečius eiti balsuoti, nepaisant paplitusių būgštavimų dėl naujojo koronaviruso.

„Eikite balsuoti“, – žurnalistams sakė premjeras.

„Padėtis dėl koronaviruso visiškai kontroliuojama. Žmonės gali balsuoti su visišku tikrumu“, – pridūrė jis ir paragino žmones vengti „išgalvotų naujienų“, galinčių juos atgrasyti nuo kelionės į balsavimo apylinkes.

B. Gantzas ragina rinkėjus pasisakyti už permainas

Buvęs Izraelio kariuomenės vadas B. Gantzas, pagrindinis ministro pirmininko B. Netanyahu varžovas pirmadienį vykstančiuose rinkimuose, išreiškė viltį, kad šalis pakeis savo požiūrį po metus trunkančios politinės aklavietės.

„Pats laikas mums būti labiau vieningiems“, – sakė B. Gantzas, atidavęs balsą šalies centrinėje dalyje esančiame Roš Haajino mieste.

„Viliuosi, kad šiandien bus ta diena, kai mes pakeisime požiūrį, sustabdysime drabstymąsi purvais ir melagystes“, – sakė jis, įgeldamas B. Netanyahu.

Izraelyje pirmadienį vyksta jau treti per trumpesnį nei vienų metų laikotarpį rinkimai, nes po pernai balandį ir rugsėjį vykusių visuotinių rinkimų nei B. Netanyahu, nei B. Gantzui nepavyko suformuoti valdančiosios koalicijos.

Paskutinės viešosios nuomonės apklausos prieš rinkimus rodė, kad B. Netanyahu dešiniojo sparno partijos „Likud“ ir B. Gantzo vadovaujamo centristų aljanso „Mėlyna ir balta“ šansai laimėti yra apylygiai.

Prognozuojama, kad nė viena iš šių politinių jėgų neužsitikrins 61 vietos, reikalingos daugumai parlamente. Tai reiškia, kad viena iš stovyklų, norėdama stabilios valdančiosios koalicijos, turės sudaryti aljansus su mažesnėmis partijomis.

Po dvejų ankstesnių rinkimų to padaryti nepavyko. Nacionalistinės partijos „Yisrael Beitenu“ („Izraelis – mūsų namai“) vadovas Avigdoras Liebermanas atsisakė bendradarbiauti su abiem stovyklomis.

Atidavęs balsą okupuoto Vakarų Kranto Nokdimo nausėdijoje, kur gyvena, A. Liebermanas paragino Izraelio „tyliąją daugumą“ ateiti prie balsadėžių.

„Viskas priklauso nuo jūsų“, – sakė jis.

Rinkimų apylinkės atsidarė 7 val. vietos (ir Lietuvos) laiku, jos veiks iki 22 valandos.

Pirmųjų rezultatų laukiama iškart pasibaigus rinkimams, o galutiniai rezultatai turėtų paaiškėti antradienio rytą.