Pasaulyje

2020.03.01 23:03

Jemeno sukilėliai perėmė strategiškai svarbios provincijos sostinės kontrolę

BNS 2020.03.01 23:03

Jemeno husių sukilėliai perėmė strategiškai svarbaus miesto, esančio į šiaurę nuo šalies sostinės, kontrolę, sekmadienį pranešė vyriausybės pareigūnai.

Pasak analitikų, šį pergalė gali pakeisti penkerius metus trunkančio karo eigą.

Irano remiamos sukilėlių pajėgos užėmė šiaurinės al Džaufo provincijos sostinę al Hazmą, naujienų agentūrai AFP pranešė vyriausybės karinis pareigūnas.

Pasak pareigūno, „husių sukilėliai perėmė al Džaufo provincijos sostinę al Hazmą po įnirtingų kovų su vyriausybės kariuomene, kuri buvo priversta pasitraukti“ į kaimyninę Maribo provinciją.

„Didžiąją al Džaufo dalį valdo husiai“, – pridūrė pareigūnas.

Pasak kitų karinių šaltinių, per pastarąsias dvi dienas kovose žuvo mažiausiai 30 vyriausybės karių, įskaitant aukšto rango karininkus.

Husiai taip pat prarado dešimtis kovotojų, pridūrė šaltiniai.

Al Džaufą iš esmės daugiausia kontroliavo husiai, tačiau provincijos sostinė, įsikūrusi vos už 150 kilometrų į pietus nuo sienos su Saudo Arabija, buvo vyriausybės lojalistų rankose.

Jemeno tarptautiniu mastu pripažinta vyriausybė kovoja su husių sukilėliais nuo 2014 metais, kai jie užėmė sostinę Saną.

Vyriausybę nuo 2015 metų remia Saudo Arabijos vadovaujama karinė koalicija.

Įtakinga sukilėlių politinė figūra Mohammedas Ali al Huthi socialiniame tinkle „Twitter“ pasveikino sukilėlių pajėgas.

„Sveikiname [husių pajėgas] su pergale ir sveikiname tvirtus Jemeno žmones už tai, kad jie sutriuškino užpuolikus ir jų samdinius al Džaufo provincijos mieste“, – parašė Mohammedas Ali al Huthi.

Jemeno Sanos tyrimų centro direktorius Magedas al Madhaji teigė, kad ši pergalė gali pakeisti karo eigą.

„Al Džaufo provincijos sostinės kontrolės perėmimas gali visiškai pakeisti karo eigą. Husiai padarė išskirtinę pažangą ir keičia pusiausvyrą“ savo naudai, naujienų agentūrai AFP teigė Magedas al Madhaji.

Pasak analitiko, sukilėliai turės galimybę apsupti Maribą – svarbiausią vyriausybės kontrolėje esančią teritoriją.

Tai taip pat leis apsaugoti tiekimo linijas tarp Sanos ir husių pozicijų šiauriniame Sados regione.